Miért van az, hogy elolvasok egy könyvet és nem tudom visszamondani, vagy felidézni hogy mi volt benne?
Figyelt kérdés
Nem szép irodalmi könyvekre gondolok, ami történetet mesél el. Szeretem a pszichológiai vonatkozású könyveket, ami a lélekkel foglalkozik, elméleteket fogalmaz meg. Vannak nehezebb nyelvezetű irományok közöttük, de vannak, amik teljesen úgy íródtak, hogy megértse az egyszerű ember is. Értem amit olvasok, élvezem, van hogy egyetértek, van hogy vitatkozok magamban, van hogy elgondolkozom. De eltelik egy kis idő, és elfelejtem mi volt a könyvben. Minap kérdezett barátnőm egy könyvről hogy miről szól, mi van benne, és fogalmam sem volt. csak annyit tudtam, hogy jó volt. Ha valaki felolvasna egy részt akkor tudnám, hogy ezt abban a könyvben olvastam, de csak úgy spontán magamtól nem tudom előhívni a memóriámból.2015. aug. 6. 13:20
1/1 anonim válasza:
Teljesen természetes, hogy egy olyan könyvre könnyebb emlékezni, aminek cselekménye van. Hiszen a cselekmény (általában) a kezdőpontból a végpont felé halad és (megintcsak általában) összefüggően és logikusan épül fel.
A szakkönyv (most mindegy, hogy laikusoknak írták-e) is lehet természetesen logikus és egymásra épülő, de mégsem egy cselekmény, nem egy "mese". Szóval nem nagy csoda, hogy nem tudod visszamondani. Nem azért olvastad el, hogy megtanuld!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!