Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mire mondják ezt a cigányok?

Mire mondják ezt a cigányok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ti tudjátok, mire értik azt a cigányok, amikor odaírják egy kép mellé, hogy "nem bírtok vele"?

Láttam egy kislányt tele pakolva ékszerrel, aki egy széken ülve pózolt.

Mi a francot akarnak ezzel közölni, hogy nem bírunk vele?? Nem hiszem,hogy az erejére gondolnak, a tippem az, hogy a szépségét, cukiságát nem érhetjük fel. Ez lesz az? Vagy mi a szösz? :)


2015. júl. 15. 19:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Valami olyasmit amire gondolsz.
2015. júl. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
Igen jó értelemben írták oda, nem az erejére gondoltak! :D Bár én is cigány vagyok de az ilyen beszédtől falra mászok... Főleg amikor azt mondják egy kislánynak vagy kisfiúnak hogy szopjam ki neki stb... Jesszusom, szerencsére az én családom nem ilyen..
2015. júl. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen, ezt is hallottam már párszor, ismerősöktől, és közben ott fogdossák a gyereknek. Remélem, egyszer ha lesz gyerekem és találkozunk velük, nem fognak így beszélni.. ám ez kizárt. :D
2015. júl. 21. 19:44
 4/4 anonim válasza:
100%

Nem bírtok vele=jó valamiben.

Tehát a helyzet adja, hogy mit jelent, de mindenképp pozitívum/jó dolog.


Pl:Kirak facebookra egy képet a és oda írják, hogy "nem bírtok vele".A gyúrós cigó kinyomja a 150 kilót a másik pedig oda szól"nesztek, nem bírtok az öcsémmel".

Szóval, ha pozitívumot akarnak mondani, ezt használják.

2015. júl. 28. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!