Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az emberi lélek fejletlen,...

Az emberi lélek fejletlen, primitív. Sok embernél így van ez, de miért?

Figyelt kérdés
Nem ismerik a megbocsátást, nem ismerik azt, hogy mindenki érdemel még egy esélyt, nem értékelik az áldozatot, a kőkemény bizonyítani akarást, az őszinte bocsánatot és az őszinte, mély érzelmeket. Komolyan. Csalódnom kell az emberekben, folyton folyvást. Felszínesség, kapitalista kapcsolatfelfogás, túlzott büszkeség, kompromisszumképtelenség, megértés hiánya. Ezt látom, mindenfelé. Elkeserít. Elszomorít. Tönkretesz.
2010. febr. 26. 16:37
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

:DD Én azt gondolom, hogy valamelyest muszáj önzőnek lenni, elvégre aki egyáltalán nem az, az magától tönkremegy, nemhogy még ha mindenki kihasználja ezt, és rásegít. De az emberek 90%-a annyira túl van ezen a határon, hogy képtelenek másik szemszögből vizsgálni bármit, én meg nem értem, hogy miért nem látja senki azt, amit én. De még ha valaki nem képes a másik szemszögéből nézni a dolgokat, akkor minimum kívülállóként igazán mehetne. Bár végül is akik ebbe a kategóriába tartoznak, azok nem is akarják, hogy igazságos eredmény szülessen, és nem is fognak megpróbálni megérteni másokat.


Na meg közben olvasom a kommentedet:

Szerintem csak akkor jön rá az ember, hogy milyen, ha ugyanezt kapja vissza az élettől, mondjuk, egy másik hasonló valaki személyében.

2010. febr. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
És 17:04 voltam:D.
2010. febr. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Mindezt elérni amit írtál, nem egyszerű. Tanulni és tapasztalni kell hozzá, és kell valaki aki megmutatja az utat. Ez senki ne várja az iskolától, se a tévétől, se a többi majom ifjúságtól!


Normális szülők és jó környezet kell hozzá!!!

2010. febr. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Engem pont a majom ifjúság tanított meg rá. Szétnézek az osztályban, és azt látom, hogy az egyik azt hiszi, körülötte forog minden, ezért felháborítja, ha valaki bebizonyítja az ellenkezőjét, a másik nem hisz semmit, mert a szülők mindent a s*gge alá raknak, és általában nincs szüksége rá, hogy önállóan gondolkozzon, a harmadik meg nem azt mondja, hogy körülötte forog minden, mert észre se veszi, hogy mi minden van körülötte, túlságosan leköti az egója.

megint 17:04 voltam

2010. febr. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Nézz őszintén magadba (ne azt lásd, amit éppen látni akarsz magadról) és megleled a választ.
2010. febr. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim válasza:

Ilyenek a mai emberek :S

Megváltoztatni valakit csak azért mert nekünk nem tetszik,szinte képtelenség.Ehhez kell egy olyan ember,akinek megnyílik és aki a helyes útra tudja terelni.Akarat erő nélkül nem megy... de,manipulálással :) de annak meg nincs semmi értelme

Egy barát kell...egy olyan,aki képes segíteni rajta anélkül,hogy elveszítse...sajnos ez így van.Tapasztalat...

2010. febr. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim válasza:

Hihetetlen, hogy találok valakit aki ugyanezt mondja... én hiába csináltam valamit valakinek, ha ő nem értékeli...

F21 vagyok amúgy

2010. febr. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

tegnap 17:43


Szerencséd volt a körülményekkel és a családi háttérrel. Így a hatások amik értek megfelelő reakciókat és gondolatokat váltottak ki belőled.

2010. febr. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Ilyen a modern ősember... :S
2010. márc. 1. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Egyébként az emberi lélek egyáltalán nem fejletlen és primitív szerintem. Ha az lenne, akkor könnyen menne, hogy az egyik "lélek" megértse a másikat. De amint látod, neked sem megy könnyen. Szóval ha kicsit is belegondolsz, elve ellentmondás már az első 2 mondatod is. Azt hiszed, ŐK olyan primitívek. Napersze, a TE szemszögedből. Az Ő szemszögükből meg talán pont TE vagy primitív. Egál. Nem tudhatsz róluk mindent, talán pont azt nem, ami miatt olyanok amilyenek, de mégis úgy ítélkezel felettük mintha bizony jogod volna hozzá. Ennyit arról, hogy ki a primitív.

Mindenki pofáraesik az életben. Sokszor. De legalább sokkal viccesebb úgy, ha az egyik pofáraesés után gyorsan összekapod magad és vigyorogva mész bele a másikba, mint ha mindegyik után leragadsz ilyen nyavalygásokat írogatni.

00:49 voltam.

2010. márc. 1. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!