Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az emberi lélek fejletlen,...

Az emberi lélek fejletlen, primitív. Sok embernél így van ez, de miért?

Figyelt kérdés
Nem ismerik a megbocsátást, nem ismerik azt, hogy mindenki érdemel még egy esélyt, nem értékelik az áldozatot, a kőkemény bizonyítani akarást, az őszinte bocsánatot és az őszinte, mély érzelmeket. Komolyan. Csalódnom kell az emberekben, folyton folyvást. Felszínesség, kapitalista kapcsolatfelfogás, túlzott büszkeség, kompromisszumképtelenség, megértés hiánya. Ezt látom, mindenfelé. Elkeserít. Elszomorít. Tönkretesz.
2010. febr. 26. 16:37
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Véleményem szerint korunkban az önzőség uralkodik az emberek nagy részén, és ebből kifolyólag nem is ismerik fel a problémát. Mondhatni, a kor hibája.
2010. febr. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Ezzel egyetértek. Gyakran segítek másoknak, csak azért, mert megtehetem, és a másik segítségre szorul. És szembefordulnak velem, hogy mit akarok én Tőlük.
2010. febr. 26. 16:45
 3/24 anonim ***** válasza:

Igen, velem is így van, az emberek egyszerűen nem veszik észre, hogy mindent a s*ggük alá rakok, aztán elkezdenek elméleteket kreálni arról, hogy mivel sértem meg őket nap mint nap. Fantasztikus.:D Persze az sem tűnik fel senkinek, hogy egyedül én nem mutogatok mindenki felé panaszkodva. (Mondjuk most igen, de csak így anonímként.:D)


16:43 vagyok

2010. febr. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Nna, pontosan, nálam is. És ahogy észrevettem, ha én teszek mondjuk rosszat, jobban le leszek cseszve, mint az, aki nem tesz értük semmi jót, csak néha-néha rosszat.

Hány éves vagy? Fickó/Lányka?

2010. febr. 26. 16:56
 5/24 anonim ***** válasza:
16/L... na jó, lassan 17.=)
2010. febr. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Hmm. :) Megleptél. Én 23F.
2010. febr. 26. 17:05
 7/24 anonim válasza:
ez van és mindig is ez lesz. viszont... nem mindenki ilyen, csak meg kell találni őket (tudom, nem könnyű) és sz@arni a többikere... 18/L
2010. febr. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
És szerintetek mit kell tenni, és hogyan kell kezelni azokat az embereket, akik "elromlottak", tehát, ilyenné váltak, mint ahogy azt fent vázoltam.
2010. febr. 26. 17:11
 9/24 anonim ***** válasza:

Sajnos megváltoztatni egy embert csak úgy lehet, ha szembesül a hibáival, rossz tulajdonságaival és tényleg meg akar változni! Sok esetben sikerül is, főleg fiatalabb korban.

De egy elkényeztetett, egista embert nehéz megszabadítani az egoista felfogásától. Mert neki az úgy jó.

25 év felett már nem nagyon változnak az emberek, ahhoz egy nagy esemény/változás kell, hogy elgondolkodjanak ...na meg egy nagyfokú önkritika, önismeret is szükséges hozzá.

A mai emberek nagyon a kihasználásra, az anyagi nyereségre mennek rá.

2010. febr. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim válasza:
Egyetértek. És örülök, hogy vannak (nagyon kevés) emberek, akik még gy gondolkodnak. Én például az energiavámpírokat utálom, akik elvárják, hogy segítsek nekik, de ha én kerülök bajba, akkor kb. nagy ívben f.osnak a fejemre.
2010. febr. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!