Szerintetek furcsa, hogy egy egyébként kulturált (nak ható) ember nem ismeri Rahmanyinovot vagy Dvořákot (pl. )?
Egy középkorú, Nyugat-Európában élő úriemberről van szó és én ezen fennakadtam, mások szerint ugyan már kit érdekel. Engem sem túlságosan komolyan, nem vagyok kultúrsznob, meg nem is arra gondoltam, hogy behatóan ismerje az életművüket, de még csak nem is hallott róluk.
Ez nem fura egy kicsit vagy velem van a baj?
Nem várhatod el mindenkitől, hogy ugyanaz érdekelje, mint téged.
Te például rögtön vágod, hogy mi az a "thalassodromeus"? Másnak ugyanolyan megdöbbentő lehet ez, mint neked ezek a zeneszerzők.
sejtettem, hogy valaki majd egy speciális dologgal fog előhozakodni:) nem, szerintem nem ugyanaz Rahma és egy thalassodromeus (igen, meg kellett gugliznom, bár a thalasso szót ismerem, de nem ilyesmire tippeltem a szó alapján:) ), ha T-rexet mondasz, akkor egyetértek.
tudom, hogy mindenki máshoz ért, nem is erről szólt a kérdés, hanem hogy jogosan várom-e el, hogy valaki legalább halljon róluk vagy ez is már tényleg nagyon speciális dolog (mert én nem tartom annak).
ok, és ha Mozartról vagy Beethovenről lenne szó, akkor ugyanez lenne a véleményetek?
(csak mert Rahmanyinov tök ugyanaz-- ok, Dvořák talán nem)
nyilván én is napokig tudok sorolni olyan dolgokat, amit a másik nem ismer és ő is nekem.
de akkor hol van egy "határ", hogy ezt ismerni "kéne" (bár nem szeretem ezt a hozzáállást, mégis most egy ilyen kérdést tettem fel), azt meg nem muszáj.
Szerintem ma már annyi ismeretanyagot kéne észben tartani, hogy nem létezik általánosságban vett "ismerni kéne" kategória.
És ettől függetlenül hallhatott róla, viszont mivel nem érdekelte, ezért el is felejtette. A legtöbbünk agya így működik.
Persze az megint más, ha ez a bizonyos ember, akivel beszélgettél a kalsszikus zenét (?) tartja a hobbijánák. Abban az esetben tényleg fura, hogy nem ismerte őket.
De én úgy gondolom, hogy más esetben egyáltalán nem fura. Senki sem tehet róla, hogy mi akad meg neki a szitán és mi nem.
7. Ez megint ugyanaz. Nem kell őket sajnálni. Ők találnak más szépséget az életben. Nem mindenkinek az irodalom vagy a zene jelenti azt az értéket, amiért bolondul.
Valaki megtalálja a csillagászatban, a biológiában, a kémiában, a sportban, a rajzolásban, a felfedezésekben, stb. És ők is ugyanúgy mondhatnák, hogy nem tudják, mit veszítenek azok, akik mondjuk a planetárium helyett az operában ülnek. :D
lehet, hogy igazad van, 9-es (de úgy gondolom -és munkám révén tapasztalom-, a tudomány nem tudja megadni, amit az igazi művészet ad az embernek...
van aki hiányolja, de nem tudja mit hiányol. C.G. Jung erre dolgozta ki a művészetterápiát. Nagyon sok helyen használnak zene-, képzőműv.-,tánc-, irodalomterápiát, és jobb eredményeket érnek el vele, mint a fejbekólintó és problémát elnyomó vegyszarokkal)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!