Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan írjak könyvet?

Hogyan írjak könyvet?

Figyelt kérdés
Hogyan kezdjek hozzá? előszor találjak ki címet ? vagy irjak vázlatot ? vagy szereploket találjak ki vagy hogyan ? esetleg ha van otletetek mirol írjak akkor nyugodtan irjátok le szivessen ihletet merítenék belőle :)

2015. febr. 27. 22:07
 1/10 piriiiii ***** válasza:
76%

Ahogyan jól esik. Én sosem szerettem előre tervezgetni, címet kitalálni, vázlatot írni, stb. Egyrészt a cím jön majd magától jó esetben. Másrészt engem nem érdekel, hogy a szerkezete mennyire lesz jó, meg blabla, egész egyszerűen szeretem írni a mondatokat, amik összefüggő szöveggé, történetté, leírássá, akármivé válnak.

Ezért, amikor eszembejut valami jó gondolat, valami jó cselekmény, még ha csak 3 oldalra futtja is, elkezdem írni, aztán ki tudja, mi lesz belőle.

Szerintem felesleges heteket, hónapokat tervezgetni. Vannak persze kivételek, előkészületek, amik előzetes tanulást igényelnek, valamiről való felkészülést, hogy hiteles könyvet írhass.

2015. febr. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 piriiiii ***** válasza:
70%

De nem értem, hogyan jutsz el odáig, hogy írni szeretnél, amikor azt sem tudod, miről.

Ez általában úgy történik: eszedbejut valami csodálatos ötlet - és megírod.

Nem pedig úgy, hogy ihaj, de írnék valamit, de mit?

2015. febr. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
46%
A becsvágy vezérli, ezért sosem lesz belőle író.
2015. febr. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
48%
Ha csak nem kötelező,inkább ne írj semmit,ha annyira nem tudod,mit és hogyan tegyél.Annyi szép dolog van még a világban az íráson kívül..
2015. febr. 28. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 piriiiii ***** válasza:
74%

Szerintem nem helyes senkit lebeszélni a vágyáról. Igaz, hogy nem tudja, hogy mit írjon, de van ilyen.

Épp ezért, egész egyszerűen kövesd a példámat: kezdj el írni valamiről, vagy simán magadról, a gondolataidról.

Az aznapodról, amit TE éltél át, és tegyél bele fordulatokat, aztán visz magától a történet.

Emlékszem, 13-14 éves lehettem, amikor elkezdtem a sokadik regényemet. :D És minden nap rengeteget írtam, lett is több kötete. De nem rémlik olyasmi, hogy tervezgettem volna, mert beszippantott a történet, és magától folyt, olyannyira, hogy végül teljesen másmilyen lett, mint először gondoltam. Ehelyett most erőlködve írok... épp ezért alig.

Szóval, írj, de legalábbis ne vesd el ezt a vágyadat, mert gyarkolat teszi a mestert!

Egyébként olvass sokat, les

2015. febr. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 piriiiii ***** válasza:
74%
Szóval lesd el mások trükkjeit. Ha nem olvasol, nem fogsz tudni legalább a normális szintet megütő könyvet írni.
2015. febr. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kedves piriii!


Maga nagyon okos tetszik lenni.

Csókom a valamijére :D

2015. febr. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 piriiiii ***** válasza:
53%

Á, hát ezért lettem most 100-ra értékelve.

Hát izé, köszönöm.

2015. febr. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Talán írd egymás mellé a betűket, hátha összeállnak szavakká....
2015. febr. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Tessék, van itt pár jó cikk:

[link]

[link]

[link]


Azért nagyon ne bonyolódj beléjük, mert akkor olvasni fogsz írás helyett. :)

De adhat egy kezdőlökést, és/vagy segítséget.

2015. febr. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!