Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan írjak könyvet?

Hogyan írjak könyvet?

Figyelt kérdés

Szeretnék néhány tippet kérni.

Ez az első könyvem, de nem tudom, hogyan kezdjem el.


2011. febr. 22. 18:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha ezen gondolkodsz, hogyan fogod kihozni a maradék témát? :)


Pár tipp azért: ha valahol elakadsz, ne erőlködj rajta, hanem ugorj tovább, és folytasd ott, ahová van ötleted. (De azért nem baj, ha nem hatalmas ugrások vannak...) és később, ha végeztél, vagy támadt odavaló hiánypótló ötleted, akkor kitöltöd az űrt.


Meg hordj magadnál jegyzetfüzetet, a legváratlanabb pillanatokban jöhetnek a jó ötletek. És hagyd a történetet szabadon futni, ne akard irányítani: mert akkor befullad, és nem lesz belőle semmi.



Meg azt azért jó ha tudod, hogy nem egyszerű dolog összeírni több száz oldalt úgy, hogy szórakoztató is legyen :) Tapasztalatból mondom :P

2011. febr. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség. Én 8 évesen kezdtem írni, és nyilván akkor még nem jókat, de ha nem kezdem elé akkor nem lenne tapasztalatom. És nem kell pénz a nyomtatásra. Az nem kiadó hanem nyomda és átverés. Van olyan h költség hozzájárulásos kiadó, de most feltételezed, h a., ki akarja azonnal adatni b., a szülei nem segítik?
2011. jún. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Először is kell valamilyen téma, különben az egész alaptalan.. a legfontosabb a jó témaválasztás. bármiből jöhet ihlet.. én is könyvet írok, és az egész abból ugrott be amikor egy esős napon kinéztem az ablakon (kb. a 120. oldalnál tartok) Járj nyitott szemmel!


Ha komoly szándékaid vannak, akkor fontos, hogy ne ragadjon magával a modern világ. Ne használj szlenget soha a leírásnál, és ha nagyon muszáj ne használj márkaneveket sem (ez csak az én tanácsom persze). Leírásoknál ne káromkodj, mert az egy más kérdés, hogy a szereplő káromkodik vagy az író (persze ez nem érvényes, ha E/1-ben írod)


Fontos kiválasztani, hogy ki szemszögéből írod mert a komolyabb könyveknél nincsen olyan, hogy pl. xy szemszöge: és xx szemszöge:


A kezdők általában E/1-ben szeretnek írni, de én jobban szeretem az E/3-at mert így több ember szemszögét le lehet írni.


Ne kapkodd el soha az írást, mert úgy nem lesz jó a történet. Ha beleéled magad, elhiszed az egészet, akkor sokkal könnyebben megy az írás.


Persze ha nem veszed annyira komolyan az egészet, akkor akár tele lehet káromkodásokkal és minden mással. Akkor mondjuk biztosan nem fogják kiadni a könyvedet. Ezt is el kell dönteni, ez is egy szempont.


Szerintem nem baj, hogy fiatal vagy, mert a kor nem mindig számít.


A fiatal írók egyik tipikus hibája, hogy egyszerűen, érzelmek nélkül írják le a dolgokat. Sokszor ezek a történetek nem tükrözik a valóságot.Pedig egy könyvben az érzelmeknek nagy szerepe van. Gondolok például az olyan történetekre, amik így hangzanak: Elmentem egy buliba, sokat ittam, és találkoztam egy fiúval akivel lefeküdtem.

Olvastam már hasonlót, direkt nem szó szerint idéztem.


Sok sikert! :)

2011. aug. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
iromuhely.hu - sok segítség, egy magyar író írja, akinek folyamatosan fogynak a könyvei és nagyon jó. Ráadásul egy könyvkiadó oldala.
2012. ápr. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

A cselekményszerkezet az egyik alapja. Előkészítés, bonyodalom, kibontakozás, tetőpont, megoldás.


Az előkészítésben: bemutatod a helyszínt, a szereplőket pl. a szereplők öltözete, kinézete, esetleg az előéletükre is utalhatsz.

A helyszín bemutatásánál, leírod hogyan néz ki a hely ahol játszódik. Nagyváros vagy falu, hogyan néz ki a szoba vagy a tér, ahol játszódik, milyen az időjárás stb.


Ha pl. horrorregény akkor kezd így: "pontban éjfél volt. A harangtorony órája éppen 12-őt ütött"


Ha romantikus, akkor így: "forró nyári nap volt. A fák ágai megrezdültek a néha-néha megrebbenő széltől"


Persze ezek csak tippek. Ezután jöhet a szereplők bemutatás. Egy padon ül, utcán megy stb. Milyen az öltözete.


Bonyodalom: egy esemény amelyből kiindul a sztori.


Kibontakozás: Ebben a ciklusban, egyre jobban növeled az olvasóban a feszültséget. Lényeg hogy egyre izgalmasabb legyen, ne tudja az olvasó letenni a könyvet. Tovább kelljen olvasnia, mert érdekli mi lesz azután.


Tetőpont: amikor az egyre fokozódó izgalom eléri a tetőpontot.


Megoldás: Ebben a fázisban jön pl. a főgonosz legyőzése. Most csak ez egy példa. Vagy ha romantikus regény akkor itt dől el, hogy happy end-el vagy tragédiával végződik.

Figyelj arra is, hogy ezután semmi ne legyen olyan, mint az előkészítésben volt. Így van a történetnek hatása a jövőre. Vagyis hát egy képzeletbeli jövőre.

2012. júl. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!