Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A férjemet zaklatják! Mit...

A férjemet zaklatják! Mit tehetünk?

Figyelt kérdés

(Nem találtam jobb kategóriát.)


A férjem az 50-es évei elején járó tanár. Egy fiatal (30 évvel fiatalabb) diáklány írogat neki az utóbbi napokban, hogy találkozzanak, szüksége van rá, de jó volt vele X időpontban is stb. A férjem részéről biztosan nincs semmi ebben a dologban. (Azontúl, hogy megbízom benne, ezt onnan tudom pontosan, hogy a lány olyan időpontokban történt állítólagos találkozókról ír, amikor a férjem velem volt itthon.)


A férjem finoman hárítja a közeledést, én viszont rettegek, hogy az elutasítás következtében megvádolja valamivel, esetleg szexuális zaklatással (hallottunk már ilyet).


Mit tehetnénk?


2015. jan. 5. 18:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem biztos hogy a legjobb megoldás de nem lehetne a lány szüleivel,vagy valakivel beszélni?

Sajnos teljesen jogos a félelmed,ráadásul férfiként nehéz bebizonyítani,hogy nem történt semmi ha a lány kitalál valami sztorit:(

2015. jan. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én jelezném az iskola igazgatójának az esetet, elébe menve az esetleges vádaknak. Vinném a leveleit és téged tanúnak, bizonyítandó, hogy a lány hazudik. Erről akár jegyzőkönyv is készülhet. Aztán rábíznám az igazgatóra, hogy bevonja-e a lányt vagy a szüleit, vagy megvárja, amíg komolyabban lép a diák.
2015. jan. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A helyzetet bonyolítja, hogy a férjem egyetemi tanár (nem is alacsony beosztásban, és elég elismert a szakmájában). Így a lány szüleit nem igazán tudjuk megkeresni, hisz nem is ismerjük őket, nem egy kis közösségről van szó. Igazából nem is nagyon tud a lányról semmit, nem is nagyon rémlik neki, ami nem meglepő, mert csak előadásra járt hozzá a lány, nem is gyakorlatra, ahol kevesen vannak, és közvetlenebb a kapcsolat az oktatóval. A dékánhoz nem akar fordulni, mert akkor egyből robban a botrány.
2015. jan. 5. 18:37
 4/6 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem, hogy a lány semmilyen szexuális tartalmú dolgot nem írt (még), akár lehetne egy baráti közeledés is, de 1. az ördög nem alszik, 2. mivel meg nem történt dolgokra hivatkozik, én bármit kinézek belőle.


Ha esetleg tényleg baj lesz, elegendő bizonyíték lehet a levelezés, amiben a férjem tagadja, hogy történt volna találka?

2015. jan. 5. 18:40
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Még azt esetleg meg lehetne tenni,hogy tiltani mindenféle levelezésből a csajt és nem szabad szóbaállni vele sulin kívül,kivétel csak akkor,mikor mások is vannak a közelben.

Ha úgy néz ki,hogy ez sem használ akkor mégiscsak szólni kéne a dékánnak,botrány ide-botrány oda.A férjed tisztességéről van szó!

2015. jan. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a dékán is tisztában van a helyzet kényes voltával, és nem fog kikerülni a dolog az irodájából. Nem fog botrányt robbantani, mert nem érdeke, de talán képes lesz finom lépéseket tenni. Ezt már rá kell bízni.


A levelezést meg nyomtassátok ki, tegyétek el. És ahogy már írták is fentebb, lehetőleg ne gyártsatok több levelet, ne válaszoljatok neki. A férjed valószínűleg túl kedves, de itt nyugodtan lehet bunkó. Próbáljon meg igazi zord tanár lenni, és akkor talán ki is ábrándul belőle a lány.

2015. jan. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!