Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi lenne ha egy olyan embernek...

Mi lenne ha egy olyan embernek, aki itt "nyavalyog"/panaszkodik/konkrétan bíztatást ill. megerősítést vár és azt írja h öngyilkos akar lenni arra azt kommentelnék be h hát legyél! - Megtennék?

Figyelt kérdés

Eléggé abszurd kérdés belátom. (csak egy elmélkedésnek szánnám) Az biztos h ilyen jellegű kommentekért egyből lepontozás/ anyázás "járna"... de tegyük fel hogy ha mindenki így gondolkodna az milyen hatással lenne arra az emerre vagy a társadalom egészére?

-tehát pl az lenne h az emberek nem sajnáltatnák magukat

avagy

-elfojtanák bánataikat és nem mernének segítséget kérni

talán

-mindenki öngyilkos lenne? - ezt kétlem


És mintegy B kérdésként felvetném:

Hosszútűvon célravezető-e és nem inkább "konzerváló" hogyha valakinek sz*r az élete akkor azt babusgatjuk, sajnálgatjuk stb...


2010. jan. 31. 21:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezt sem te, sem más nem tudhatja pontosan. Ahogy minden ember egyedi, ugyanúgy nincsen recept öngyilkos jelöltekre sem. Ha keménykedsz velük, lehet, hogy mélyebbre merülnek az önsajnálatban. Nem ajánlatos, én legalábbis nem venném a lelkemre, hogy "jól megmondtam neki a tutit", aztán...Nem akarok véletlenül sem én lenni az utolsó csepp. Sosem tudhatod.

Természetesen lehet, hogy vannak olyanok, akiknek pont a te kiosztásod kell. De honnan tudhatod te azt pontosan?!

2010. jan. 31. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem, ez egy sokkal összetettebb téma ahhoz, hogy ez a fórum alkalmas lenne ennek megbeszélésére.


Megjegyzendő: Nem hinném, hogy egy valós öngyilkosságra készülő épp itt kérne segítséget.

2010. jan. 31. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezt már sok helyre leirtam,és sajnos a baráti körömben is volt rá példa (inkább ismerős),hogy aki öngyilkos akar lenni az nem kér megerősitést.Akik itt azt irják,vagy beharangozzák hogy megölik magukat pontosan csak sajnálatra,szánalomra vágyakoznak,de gyávák megölni magukat. Aki megakarja,az megteszi,de nem előzetes cirkusszal felhajtással,szép csendben,általában..
2010. jan. 31. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

előfordulhat, de igazából a valódi öngyilkosságra készülő ember nem kürtöli világgá.


aki ezt teszi az általában önsajnáltatni akarj. inkább fenyegetőzés, hogy megteszi, mint a valódi tett.


de mint mondom, előfordulhat, hogy valaki miutén itt kiírta, utána eljut oda, hogy meg is teszi, de ebben nem feltétlenül a kommentelők az okozói a végkimenetelnek, mert aki megteszi az valszeg fórumn élkül is megtenné.

2010. jan. 31. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Harmadik vagyok,amugy ezt hivják lelki zsarolásnak,lelki terrornak ahogy tetszik. Legjobb lenne ha egyik ember se venné fel az iylet,és nem kezdene rinyálni a másikkal együtt,mert ezzel megerősiti abban hogy sajnálatot ("szeretet" félét) kaphat a zsarolásával.
2010. jan. 31. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

AZ igazat megvallva kicsit már elegem van, mert én is úgy érzem hogy sok esetben "csak" önsájnáltatás folyik. Annyi szép van az életbe annyi mindenért érdemes élni hagyjuk már a rizsát. aki meg akar halni az megteszi és nem írogat.


Vagy az természetes hogy valami bajunk van és arra segítséget próbálunk kérni. De ez a körítés szerintem szükségtelen...


Tehát: nehogymár onlinie érzelmi zsarolásnak legyünk részei.


Meg az ittlévőknek nem a sajnálgatás (lenne) a feladatuk. Neem?

2010. jan. 31. 21:19
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem ők az egyedüliek, akik megerősítést várnak csak, vissza akarják hallani, amit ők is gondolnak, hogy ez hűdemilyenszörnyű meg minden. Sokszor más kérdéseknél is megfigyelhető ez a kérdések megfogalmazásánál, hogy mit is akarnak hallani, mert a másik oldalát a helyzetüknek már alig vgy elég homályosan vázolják fel, véletlenül...
2010. jan. 31. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

önsajnáltatás, előfordul.

én annó blogot vezettem amikor depressziós voltam mint atom.

kb 2 év alatt sikerült is kikúrálnom magam, addig meg legalább egy toplistás blogot gyúrtam össze:D elég sokat sajnáltattam ott magam, oda való az ilyen probléma max.


egy ilyen fórumra valóban nem megy.

2010. jan. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Utolsó: Nagyon érdekelne a blogod címe!
2010. jan. 31. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
ha megindoklod itt, hogy miért vagy rá kíváncsi, akkor esetleg megadom.
2010. jan. 31. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!