Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Megéri orvosnak tanulni a mai...

Megéri orvosnak tanulni a mai világban?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert jövőre érettségizem és most nagyon hezitálok, mert nem tudom, hogy érdemes lenne-e orvosira mennem. Sokáig újságírónak készültem, de közben rájöttem, hogy talán az orvos pálya érdekelne igazán, ezért felvettem a bioszt plusz tantárgyként. Én mindig jól tanultam, most is fel akarom hozni az évvégi átlagomat 4,9-re, magyar és angol mellett franciául is már egész jól beszélek és olaszt is tanulok, szóval a nyelvtanulás is megy. Már sokat beszélgettem erről a szüleimmel és ők támogatnának és díjazzák az ötletemet, csak szerintük nagyon megterhelő az orvosi egyetem és félnek, hogy nem bírnám az állandó stresszt. Én most ugye nagy döntés előtt állok és szükségem lenne minden tanácsra. Sportorvos vagy ideggyógyász szeretnék lenni. Szerintetek jól döntenék, ha orvosira mennék?

17/L


2010. jan. 28. 12:35
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Akkor utolsó válaszoló neked nagyon rendes a keresztanyád, mert én még Mo-n olyan orvossal nem találkoztam, aki nem fogad el csúszópénzt. Nekem a nőgyógyász konkrétan megmondta, hogy mennyit KELL adnom a szülésért, terhesgondozásért. Mindegyik ilyen volt a kórházban. Gondolom, hogy akik ebben a rendszerben maradnak, ilyenek, a tisztességesebb fajta meg elmegy külföldre.
2010. jan. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. Én nagyon sok olyan orvost ismerek, aki nem fogad el csúszópénzt.

Teát, kávét, bort, kisebb ajándékokat igen, de pénzt nem.

2010. jan. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Sztem megéri, külföldre is tudsz menni dolgozni ha van nyelvtudásod!
2010. febr. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Én az orvosira járok és sokszor rohadtul nem számít a tudás, csak a szerencse...
2010. febr. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!