Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Megéri orvosnak tanulni a mai...

Megéri orvosnak tanulni a mai világban?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert jövőre érettségizem és most nagyon hezitálok, mert nem tudom, hogy érdemes lenne-e orvosira mennem. Sokáig újságírónak készültem, de közben rájöttem, hogy talán az orvos pálya érdekelne igazán, ezért felvettem a bioszt plusz tantárgyként. Én mindig jól tanultam, most is fel akarom hozni az évvégi átlagomat 4,9-re, magyar és angol mellett franciául is már egész jól beszélek és olaszt is tanulok, szóval a nyelvtanulás is megy. Már sokat beszélgettem erről a szüleimmel és ők támogatnának és díjazzák az ötletemet, csak szerintük nagyon megterhelő az orvosi egyetem és félnek, hogy nem bírnám az állandó stresszt. Én most ugye nagy döntés előtt állok és szükségem lenne minden tanácsra. Sportorvos vagy ideggyógyász szeretnék lenni. Szerintetek jól döntenék, ha orvosira mennék?

17/L


2010. jan. 28. 12:35
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
nyilván nem várom, hogy ti döntsetek helyettem, csupán néhány véleményre lenne szükségem, hogy kívülálló mit gondol erről. a környezetemben megoszlanak a vélemények.
2010. jan. 28. 12:37
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi is pontosan a kérdésed?

Ha orvos akarsz lenni, nyilván megéri, ha bizonytalan vagy, szerintem inkább ne orvosnak menj.

Én bármit megtennék azért, hogy felvegyenek, és meg is fogok minden tőlem telhetőt tenni.

Persze nincsenek tapasztalataim, csak furcsának találom, hogy itt felteszed a kérdést. Engem egy percig nem bizonytalanít el semmi sem, pedig még 4-es sincs az átlagom, ráadásul utálom a kémiát is. A biosz mindig érdekelt, de messze nem én vagyok a legjobb az osztályban. Viszont tudom, hogy meg fogom tudni csinálni, ha kihagyok egy évet és csak a biosszal és a kémiával foglalkozom.

Ettől függetlenül sok sikert, bármi mellett is döntesz.

2010. jan. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Elnézést, valóban kissé érthetetlenül tettem fel a kérdést, de igen, kicsit bizonytalan vagyok, mert a korosztályom majd csak jövőre kezd el gondolkodni azon, hogy hova menjen tovább, nekem viszont teljesen rá kéne már hangolódnom a témára.
2010. jan. 28. 13:04
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy olvasom soraid okos lehetsz és ha meg van a kellő kitartásod is menni fog az egyetem ész terén.

Azonban van ennél lényegesebb is szerintem, mégpedig, hogy szívből-lélekből szeretnéd-e?

Hogy egész életedben ez hivatásod és életfelfogásod legyen, ne a munkát lásd benne!!!

Csak akkor lehetsz jó orvos!

Sok sikert a döntéshez!

2010. jan. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor szabad erre a pályára menni, ha valaki hivatásból választja, és nem a pénz vezérli! Teljesen mindegy, hogy valaki magánrendelőt nyit vagy közalkalmazottként dolgozik, ha nincs benne hivatástudat, nem tud jó orvos lenni. Engem egy pénzéhes doki kezelt félre fogszabályzáson, a fogsorom egészsége bánta, ami már soha nem lesz ép, pedig még csak 25 éves vagyok. Az ilyen nem orvos, hanem hentes...
2010. jan. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki orvos akar lenni, az nem megéri-nem éri meg-alapon dönt. Ez egy hivatás, ahogy a pedagógia is. Nem azért megy az ember fia/lánya orvosnak, hogy jól éljen vagy az anyagi oldalát nézze, hanem hogy gyógyítson, segítsen, életeket mentsen!

Nagyon nehéz az egyetem, de nem feltétlenül a sok tananyag miatt. Nagy a nyomás, mert a legtöbbet követelik, pontosan és szakszerűen! A későbbiekben életekért felelsz, tehát hibának helye nincs. Hatalmas a stressz, magasak az elvárások. Tapasztalataim szerint tanárok, előadók nagyon szigorúan bánnak a hallgatókkal, nem ritkán lekezelően. Szintúgy, ha gyakornok leszel majd egy kórházban. Képesek az embert porig alázni! Tapasztalatból mondom. Ide elhivatottság kell! És kitartás. Sokaknak nem sikerül rögtön minden elsőre, de kívánom a legjobbakat és találd meg a számodra legmegfelelőbb hivatást, munkát!

2010. jan. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Én egyértelműen nem a pénz miatt kérdezem, mert nekem az a fontos, hogy szeressem, amit csinálok és elhivatott legyek. Azért kérdeztem, hogy megéri-e, mert tényleg hatalmas nyomás nehezedhet ilyenkor az emberre.
2010. jan. 28. 13:17
 8/14 A kérdező kommentje:
Én szeretnék egy kedves, segítőkész orvos lenni. Mikor sokat jártam kórházba, alig találkoztam jófej doktorokkal, viszont volt egy nagyon kedves gyerekorvos, akin látszott, hogy szívvel-lélekkel teszi, amit tesz és lelkileg is kiegyensúlyozott. Akkor döntöttem el, hogy szeretnék én is olyan lenni, mint Ő, aki segít abban másoknak, hogy az egészségükből adódó nehézségek nélkül élhessenek.
2010. jan. 28. 13:25
 9/14 anonim ***** válasza:
76%
Orvosokra mindig volt, van és lesz is szükség. Ha ehhez érzel ambíciót, mindenképpen vágj bele! Még ha nem is mész külföldre, Magyarországon sem fogsz ezzel a szakmával rosszul járni. Nem keresnek rosszul bizonyos orvosok (pl. sebészek vagy nőgyógyászok, akik csúszópénzekkel együtt milliókat keresnek havonta).
2010. jan. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Keresztapámnak szívbetegsége volt gyerekkorban, 14 évesen megműtötték, az életét mentették meg, ő akkor döntötte el, hogy orvos lesz, és addig nem nyugszik, míg ő is meg nem menti más életét. Keresztanyám szintén orvos, ő nem hajlandó elfogadni csúszópénzt, de magánrendelőt nyitni sose volt lehetősége, viszont mivel egyedül neveli a kisfiát, akit el kell tartania, erre a közalkalmazotti bér nem volt elég, ő külföldre ment, 4 éve vannak kint a kisfiával, és végre nem kell azon gondolkodniuk, hogy jut-e pénzük hó végén ételre, kint nem kell elfogadnia csúszópénzt ahhoz, hogy megéljen, a tudását ismerik el.
2010. jan. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!