Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért ekkora álszentek a...

Miért ekkora álszentek a baloldaliak és a cigányvédők?

Figyelt kérdés

Barátnőm ingatlanos, és már vagy ezer lakáson volt kiadás/eladás ügyében. Ez mind-mind Budapesten volt és elvileg ez egy liberálisabb város. Szinte az össze tulajdonos mondta, hogy cigánynak nem adja ki a lakást, így olyan érdeklődőt ne is vigyen. Persze ezt nem kell mondani, mivel az ingatlanos alapból nem üzletel cigánnyal.

Nos azt szeretném kérdezni, hogy ha annyira védi és sajnáltatja valaki a cigányokat, akkor miért nem engedi be őket a saját lakásába? Annyira mégsem tagadja le az igazságot?



2014. nov. 12. 15:14
 1/7 A kérdező kommentje:
Itt arról van szó, hogy ha valaki a cigányokat védi és sajnálja, akkor miért nem adja nekik albérletbe a lakását. Ilyen egyszerű a kérdésem.
2014. nov. 12. 15:27
 2/7 anonim ***** válasza:

Ezzel én is megszívtam már.

Nekünk is vannak ingatlanbefektetéseink.Rendszerint kivannak adva albérletbe.


Egyszer mi is kiadtuk egy cigány testvérpárnak.

Először olyan rendes, becsületesnek tűntek.A nőnek volt munkahelye is.Nem beszéltek cigányosan, ápoltak, jól öltözöttek voltak.


Gondoltam miért is ne, lehet cigányok, de , biztos nem rossz emberek.


A nőt 2 héttel később kirúgták a munkahelyéről, mert lopott, belenyúlt a kasszába.

A férfinak meg kiderült, hogy mindenféle sötét drogüzletei vannak.


Ha ez nem volt még elég, a lakásból is alig tudtam kitenni őket.



Nem csodálom, hogy sok ingatlanos ilyen óvatos.Én is megszívtam a naivságommal.

2014. nov. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha valaki diszkrimál(csúnyán bánik vele) egy adott népcsoportot (a cigányokat), akkor azt rasszistának hívják.

Én azt mondom, hogy ezzel a történeteddel semmit sem mondtál. Honnan tudod, hogy az ingatlantulajdonosok baloldaliak? Ha azok is történesen, ez akkor sem egy reprezentatív minta, semmit sem bizonyít. A forrás is kétséges, lehet benne torzítás, ferdítés.

A jobbik nekem a 'cigányvédő szó használatából ugrott be, ilyen gyökérségekkel ők szoktak jönni, ha valaki nem akar egy teljes népcsoportot elítélni egyes egyedei viselkedése miatt.

2014. nov. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

3:

Nem, ennek semmi köze a rasszistához. Ezúton felvilágosítalak, hogy rasszista az, ha valaki az embereket faji alapon beskatulyázza és ez alapján állít fel egy hierarchiát, azaz faji alapn rangsorolja az embereket.

Hogy ezt megtudtad, azt még te is beláthatod, hogy valóban semmi köze sincs a rasszizmushoz annak, hogy az emberek nem bíznak meg a cigányokban, mert olyanok, amilyenek. Ha valaki megégeti a kályhán a kezét, de ő abban hisz, hogy csoda történik és ha mégegyszer hozzányúl, akkor nem fogja megégetni, az az ő szíve ügye.

Nem tudom, hogy baloldaliak a tulajdonosok, de van köztük sok. És ennek ellenére nem akarák kiadni cigánynak. Akkor miről is beszélünk? A sok pocajogász, aki kiáll a cigányok mellett, az nem meri kiadni egy cigánynak a saját lakását.

2014. nov. 12. 15:40
 5/7 A kérdező kommentje:
És a te eszmefuttatásod alapján a cigányok a "rasszisták", mert ők azok akik diszkriminálnak (ez a te sajátságos értelmezésedben azt jelenti, hogy "csúnyán bánnak egy adott népcsoporttal", mint azt utóbb megtudtuk).
2014. nov. 12. 15:42
 6/7 anonim ***** válasza:
Te kérdező, ha mindent kitöröltetsz, akkor minek teszel fel kérdést? Nyisd meg a word-ot, vagy a jegyzettömböt aztán irkáljál magadnak, akkor tuti mindenki egyetért majd veled.
2014. nov. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

6:

Csak az ocsmány, trágár kommenteket jelentettem, és törölték is ki. Én egy egyszerű kérdést feltettem, de úgy látszik, hogy a balosok nem képesek emberi hangnemben megfogalmazni azt a véleményt, amit valahol hallottak. Nagy kár. Ez az oka annak, hogy egy balossal nem lehet leülni beszélgetni, véges időn belül gyálölködni és mocskolódni kezd.

2014. nov. 21. 17:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!