Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért lopnak a romák miért...

Miért lopnak a romák miért nem tudnak ők rendesen dolgozni és munkával megkeresni a pénzt és nem ellopni?

Figyelt kérdés

tudom hogy nem az összes ilyen de nagyrészük sajnos igen.

miért nem tudnak rendes ember módjára dolgozni és viselkedni ?


2010. jan. 28. 00:49
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Ördögi kör, nem dolgoznak, de ha akar is néhány, akkor a tapasztalatok és a maunika sóknak köszönhetően nem kap munkát.
2010. jan. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
70%

vannak cigányok akiknek sikerült elérni, hogy elvégezzék a sulit és dolgozzanak. kapnakegy tonna támogatást hozzá.


a legtöbben meg se próbálják. ez a fő gond, nem érdekli őket, a gyerekeiket is arra nevelik, hogy a suli baromság, a tanár a csicska aki ha "beszól", akkor majd berohanok és megverem.

2010. jan. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
77%

Nekem is ezzel a segélyes dologgal van bajom. Szülik a gyerekeket (több roma nőt ismerek, akik 35 évesek, és még életükben nem dolgoztak), és folyamatosan gyes-en vannak, meg állnak sorba segélyért. Én is szabályoznám ezt. Két gyerek után, ha magyar, ha roma, nem adnék semmilyen támogást. Csak az szüljön több gyereket, aki fel is tudja magától nevelni.

A másik meg, hogy pont egy olyan utcában lakom, ahol keresztül jár egy-két roma, mert így jut leghamarabb a központban. Múltkor betegszabin voltam, és direkt figyeltem, hogy délelőtt!! hány roma megy el az utcán. Hát nem kevés. Egészséges, fiatal nők és férfiak. Gondolom, ha lenne munkahelyük, nem lófrálnának az utcán.

Az meg, hogy nem kapnak munkát romák, aláírom, hogy van ilyen. De ők meg bele is nyugszanak. Ha az első helyről elküldik őket, tovább nem is próbálkoznak. Pedig a magyar embert sem veszik fel elsőnek akárhova. Egyik ismerős kőműves vett fel magamellé roma segédmunkásokat, kivétel nélkül mind meglopta. Na ő már soha többé nem vesz fel romát. Meg is értem. A másik, hogy oké, a magyar is lop, de a környékünkön volt most egy két betörés, és kivétel nélkül mind roma volt akit elkaptak. Ha meg áramot vezet a kerítésbe, mert elegem van abból, hogy ki-be járkálnak, és visznek, amit találnak, akkor még engem csuknak le.

2010. jan. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 baranyi kálmanné ***** válasza:
17%
De mindig a cigányokal foglalkoztok menyit lopnak? És a parlamentbe menyit lopnak el meg a bkv stb.Ezekkel kénne foglalkozni.Meg amit a őnkormányzattok a családjuknak utalnak ki segélyeket.Kádár rendszerbe dolgozott minden ember mert, bűntették aki nem dolgozott.Most meg nem, tudnak munkát biztossitani azért adják a segélyt.
2010. jan. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

talán mert kicsit szarabbul esik az, ha a nyilt utcán rabolnak ki, vernek meg vagy ha a saját házunkból-lakásunkból visznek el valamit mint az, hogy az adónkat lopják el vagy, hogy magasak a bkv jegyárak.


ebből látszik, hogy nem tapasztaltál még ilyet soha. Ha tapasztaltál volna, akkor zavarna.

2010. jan. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
82%
Jaj,hadjátok már állandóan ezt a rasszizmust.A magyarok többségének nem a bőrszínükkel van baja,hanem azzal ahogyan viselkednek.Hogy nem vennék fel őket dolgozni?Hát erről is csak a viselkedésük tehet!Ha rendesen viselkednének ,nem bűnöznének fel is vennék őket,de amig ilyen balhésak addig nem csoda ,hogy nincs munkájuk.A munkahelyem kb. negyede cigány(gyárban dolgozok)a magyarok nagyrésze már vagy 2 éve dolgozik itt,a cigányok pedig 1-2 havonta cserélődnek,igen is lusta a többségük!Mikor a főnökök rájuk szólnak (többnyire jogosan) mindig csak az a válasz " Nekem egy mágyár ,ne parancsolgásson."Vannak kivételek ,de a többség ilyen,sokkal nagyobb arányban, mint a magyarok.
2010. jan. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

aikik azt mondják hogy a magyarok ugyenúgy lopnak azoknak üzenném hogy engem még soha! nem raboltak ki vagy szóltak meg magyarok. brámikor ha pl éjjel 4 kor jövök haza valahonnan és meglátok az útcán magyarokat eszmbe nem jut félni tűlük mer még soha nem bántott fehér ember.de gondolom titeket se nagyon. De ha cigányokat látok meg akár fényes nappal rögtön összeszorul a gyomrom és igyekszem minnél messzem elkerülni és véletlenül sem rájuk názni mert akkor én már beszóltam és rögtön belémkötnek. de még így se sikerül mindíg elkerülni a bajt. ma pl le kellet szálnom a buszról mer felszállt egy cigány horda és elég hangosan azt ecsetelgették hogy hogyan kell kirabolni valakit azthittem pofám lezsakad hogy már ezt is csak így kb a fél busz hallota hogy hogy kell valakit szakszerűen kirabolni. na jobbnak láttam leszálni nehogy belémkössenek.

és pont ez a félelem amit gyűlölök hogy semmit nem tudok tenni ellenük, mégis bárhol bármikor összeverhetnek kirabolhatnak stb csak mert úgy tartotta kedvűk.

aki meg ennyire védi őket annak üzenem hogy metrózzon kb 1 hétig és tuti hogy meg fogja tapasztalja miről is beszélek

2010. jan. 28. 18:03
 18/19 anonim ***** válasza:
Sajnos a fogyasztói társadalom munkaerőpiacán esélytelenek a gyenge képességű emberek, ugyanakkor a csapból is az folyik, hogy attól vagy valaki, ha minél több pénzed, illetve ezzel szerezhető tárgyad van. Nincsen megoldva a rossz képességű, képezhetetlen emberek foglalkoztatása, mindennek tetejébe a reklámok folyamatosan azt sugallják, hogy aki nem él magas életszínvonalon, az egy utolsó lúzer. Így aztán sokaknál a lehetőségek és a vágyak köszönőviszonyban sem lehetnek egymással, aminek erős demoralizáló hatása van. Ha valaki az agyi kapacitásánál fogva csak árokásásra alkalmas, de ilyen munka nincs, vagy ha van, akkor is maximum vegetálni tud a béréből, miközben minden oldalról bombázzák a "mit vegyél, hogy valaki legyél" jellegű hirdetésekkel, érthető, ha egy idő után besokall, és leszarja a törvényeket. A lecsúszott cigányok részéről ez ugyanaz az "alkalmazkodás" a lehetetlen helyzethez, mint a vállalkozók kényszerű kiskapui az adófizetés elkerülésére. Amíg társadalmi szinten nem tudjuk megoldani, hogy mindenkinek jusson munkahely, és tisztességes megélhetéshez elegendő fizetés, ne csak néhány sztárfoglalkozással lehessen a média által folyamatosan belénk programozott életszínvonalat elérni, addig itt mindenki úgy boldogul, ahogyan tud, még ha ennek sajnos mások is látják a kárát.
2010. jan. 31. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Én így csoportosítanám őket:


a) Eszük ágában sincs dolgozni, csak a társadalmon élősködnek: lopnak, csalnak, segélyekért kuncsorognak. (A cigányok túlnyomó többségére sajnos ez a jellemző.)


b) Tényleg dolgoznának, csak nem kapnak munkát, mert javarészt szakképzetlenek, vagy eleve nem bíznak bennük a cigányokkal kapcsolatos sok rossz tapasztalat után. Így marad a segélyekért kuncsorgás, ami sokszor tényleg több, mintha munkával keresnék a pénzt. (Való igaz, hogy a magyarok közül is rengetegen hiába kilincselnek számtalan helyen munkáért, a fizetések pedig valóban röhejesen alacsonyak ebben az országban.)


c) Dolgoznak tisztességesen, lelkiismeretesen, a munkában jól megállják a helyüket. (Az ilyen cigányokat sajnos nagyítóval kell keresni.)


d) Munkába állnak - valami nyomás hatására elmennek önszántukból, vagy közmunka program keretében beteszik őket valahová -, de komoly problémák vannak a hozzáállásukkal. Primitíven viselkednek, hazudoznak, nem tudnak/nem akarnak alkalmazkodni másokhoz, becsapnak másokat, beilleszkedni képtelenek, és a munkájuk minősége igencsak kifogásolható, mivel félvállról veszik az egészet, immel-ámmal csinálják, vagy egyenesen megpróbálnak kibújni alóla, ha van rá sutyiban lehetőségük. Hogy konkrét példát is említsek ilyen esetre, megosztanék itt mindenkivel egy igaz történetet:


Én ismertem (sajnos) cigány takarítónőt, aki kórházban "dolgozott" . A nővéreknek, főnővéreknek, asszisztenseknek folyton visszapofázott, rikácsolt azért, csak mert normálisan, szépen megkérték valamire, vagy mert finoman rászóltak valamiért, teljesen jogosan.

Többször volt olyan eset is, hogy hébe-hóba, úgy-ahogy felmosott, de a betegszállító vagy mentős, fekvőkocsival vagy kerekesszékkel beteget hozva kénytelen volt rámenni a friss felmosásra - elsősorban azért, mert a beteget gyorsan el kellett a megfelelő helyre juttatni, másrészt azért, mert másfelé nem is lehetett elmenni, nem volt más út.

Emiatt aztán olyan hujjogatást csapott megint, hogy a segge vége majdnem lejött, mert mi az, hogy rá mernek menni, mi az hogy tönkreteszik az ő munkáját stb. stb.

42 évesen már nagyanyó, unokája kb. 5 év körüli pulya. A tróger fia amúgy azoknak a semmirekellő lumpereknek az egyike, akiknek kitették a szűrét Kanadából.

Mikor takarítónőként munkába állt, persze mindenki megelőlegezte neki a bizalmat, amivel persze irdatlanul aljas és pofátlan módon visszaélt ez a nőstény buckalakó. Emellett egy alpári tuskó némber, egy ősbunkó trampli volt. Pár hónap múlva már az is feszültséget keltett a kórház dolgozóiban és a betegekben, ha pusztán a pofáját meglátták ennek a krampusznak.

Természetesen őt sem a bőrszíne és az etnikuma miatt rúgták ki kisvártatva úgy, hogy a lába nem érte a földet.

Kicsit később kiderült, hogy valahonnan Miskolc környékéről szalajtották ezt a putriszökevényt, meg hogy valami közmunka program keretében kapott munkát kórházban.

Ha már közmunka program, szerintem sokkal jobb és célszerűbb lenne/lett volna ezt a nem idén barnult orkot inkább a mezőgazdaságban alkalmazni, mint madárijesztőt.

Mert egészségügyi közegben, kórházban olyan volt, mint egy kellemetlen fing egy múzeumban.

2014. nov. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!