Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért lopnak a romák miért...

Miért lopnak a romák miért nem tudnak ők rendesen dolgozni és munkával megkeresni a pénzt és nem ellopni?

Figyelt kérdés

tudom hogy nem az összes ilyen de nagyrészük sajnos igen.

miért nem tudnak rendes ember módjára dolgozni és viselkedni ?


2010. jan. 28. 00:49
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
53%

Ha tudod, hogy nem az összes csinálja, akkor miért a romák szót használod, ami minden romára vonatkozik. Miért nem az a kérdésed, hogy miért lopnak azok az emberek, akik munkával megtudnák keresni a pénzt.

Így Neked is igazad lenne és nem bántanál meg másokat és nem keltenél indulatokat a provokatív kérdéseddel.

Ha így fogalmaztál volna akkor az minden link alakra érvényes lenne akár roma akár nem.

2010. jan. 28. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
25%
szerintem nem provokatív. a cigányok jól tudják magukról hogy milyenek, és jól ki is tudják használni a helyzetüket..azt hiszem többet nem is kell mondanom, mert mindenki tudja miről van szó...
2010. jan. 28. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
71%

Igaza van az első válaszolónak!Én úgy gondolom legalább anyi magyar van, aki nem dolgozik csak lop, csal hazudik, mint amenyi roma!

Amugy meg én ugy gondolom, hogy nehezebb helyzetben is vannak a romák, mert ha egy állásinterjura bemegy egy magyar és egy roma, lehet hogy jobban dolgozna az utobbi, mégis a magyart veszik fel!Mert sajnos nagyon sok a rasszista!Ja megjegyzem MAGYAR vagyok!!!

2010. jan. 28. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 baranyi kálmanné ***** válasza:
94%
Kedves kérdező 17évet le dolgoztam soha nem voltam munkanélkűli ebből 3év gyes,most 1éve nem dolgozom nem azért mert nem akkarok,mert nincs munkahely.A férjem is dolgozik 14éves korától de most ugy néz ki hogy nekik se lesz munkályuk.Soha nem loptunk nem csaltunk ,de az este a férjem haza jőtt és mondja:hogy miből fogjuk fizettni a kőlcsőnt és a rezsit ami ősz:11000ft? Szoval nagyon sokk embert rá visz a kényszer lehet az cigány vagy magyar.Na szerinted mit fogunk csinálni ha mind a 2-en munkanélkűliek leszűnk? Mert én se tudom tény hogy, egy romának nehezzeb elhelyezkedni.Mert akki soha nem dolgozott az ezután se fog!!!
2010. jan. 28. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
72%

Mindig felbosszant az általánosítás.

Nagyon sok magyar sem dolgozik,mert nincs munkahelye.De van olyan is,aki nem is akar dolgozni,alkoholista stb.És ők sem tudnak viselkedni,pedig nem romák.

Nem vagyok romapárti,és tudom,hogy a viselkedésükkel is sok a baj.De a Kádár-rendszerben mindeki - nők és férfiak- dolgoztak,mert volt munkájuk.Ma viszont romát

nem vesznek fel még segédmunkásnak sem.Sőt akkor sem alkalmazzák,ha rendes és van szakmája.

Az sem igaz,hogy közmunkára elmehetnének.Erre ugyanis az Önkormányzatoknak csak akkor van pénzük,ha nyernek erre a célra valamilyen pályázaton.

Nem csak a romák hibáztathatók,amiért nem tudnak dolgozni.

2010. jan. 28. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
45%
Azért,mert a cigány egy élősködő faj,akik ezt tanítják leszármazotjaiknak amiből elég sok van, és ez csak terjed,és már képtelenek normális életet élni.
2010. jan. 28. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
71%
Az a helyzet, hogy: Míg a magyar ember gürizik a minimál bérért, addig a romák mercivel mennek felvenni a segélyt (nem mindegyik az tény, de van közöttük jó pár ilyen is). Itt a megoldás az lenne, mint Kínában. Csak akkor kapnának segélyt/támogatást ha egy gyerekük lenne (nem 5-12!), és azt is iskolába járatná rendesen ....stb. Tudom, hogy ez diszkrimináció lenne, ez igaz, de valamit valamiért. Bár az is tény, hogy egyre több a rasszista M.o-on, ez mondjuk nem jó, az tény.
2010. jan. 28. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
34%
Sajnos a romák nem is akarnak. Ne írjatok már olyanokat, hogy nem csak az ő hibájuk. Ha egy alkalmazottakat kereső céghez elmennék megkérdezni, hogy hány roma jelentkezett munkára, fogadok a válasza az lenne, hogy 1 sem. De azért mercivel járnak királyok módjára, a sok fux ott lóg a nyakukba, úgy járnak kelnek mint a nagyurak, én meg napi 14 órás munka után hónap végén meggondolom hogy vegyek-e egy k@rva cipőt magamnak 5000-ért. Nem minden roma ilyen? Igaz, csak a 90%! A roma gyerekek első szava a k@rva anyád, és hasonlók, egyszerűen már utálom őket pici koruktól kezdve! Soha semmit nem tettek azért, hogy beilleszkedjenek, és ne váltsanak ki közutálatot.
2010. jan. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
67%
20 éve adok munkát embereknek, kb. 250-en megfordultak már nálam, mind magyar volt, és a 90%-ának büdös volt a munka... Azt, hogy nekik mi jár, azt mindig nagyon tudták, de ami a kötelezettségük lett volna arra nagy ívben tettek... Ennyit tudok hozzáfűzni. A romákkal egy bajom van, a habitusuk. De ezt is inkább a mónika sók gerjesztik, messze nem volt életem során annyi konfliktusom velük, mint amennyi az ilyen műsorok megnézése után "elvárható" lenne.
2010. jan. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
77%

engem a tudatlanság bosszant fel.

annyira tud kampányolni mindneki az általánosításról meg, hogy a magyarok mennyire rosszak.

pedig nem tartana sok energiába utánajárni.


nagyon szép kísérleteket lehetne végezni, pl.


egy városban mászkálj végíg jólöltözötten magyar emberek között, és mászkálj végig romák között.

ne tessék leugatni, hanem próbáljátok ki, többen is, szívesen várom a beszámolókat.


nem mondom, hogy tutira ki fognak rabolni, de elég valószínű, hogy megszólnak, beszólnak, agresszíven állnak hozzád, esetleg megvernek stb.



Az meg külön szánalmas, hogy valaki ettől érzi magát jónak és fontosnak, hogy kiáll EGY DARAB csoport mellett.

Tessék már kiállni a többi ember mellett is jó? Nem nagyon látom ezeket a jogi aktivistákat csak akkor ha romákról van szó. Hol itt az egyenlő bánásmód?


A másik kedvenc válaszfajtám:

"A magyarok is bűnöznek". aláírom, senki sem tagadja, vagy igen? Mutasson valaki olyan helyet oldalt, ahol tagadják, hogy bűnöznek a magyarok! A probléma, hogy nem ugyanazokat a jogokat és kötelességeket kapták meg mint mi. Kérdem újra, hol itt az egyenlőség?

2010. jan. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!