Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Vannak itt meg maganyos...

Vannak itt meg maganyos emberek. Rajtam kivul?

Figyelt kérdés
Milyen erzes kavarog benned?...en vagyom valaki tarsasagara...beszelgetes 1 tea mellett.. :)
2010. jan. 15. 21:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen, én. Bár én már nem vágyok társaságra. Mára már annyira beleszoktam a magányba, hogy igazából rosszul esik ha emberek közé kell mennem. Nem vagyok bolond, de ha az ember egy huzamosabb ideig önmagára van utalva, akkor megtalálja azokat az utakat, amelyekben egyedül is jól érzi magát.
2010. jan. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én jól érzem magam egyedül is.Mindig találok valamilyen elfoglaltságot magamnak.Itt a net,egy-egy jó könyv,zenehallgatás stb.Ha nagyon emberek közé vágyom,akkor elmegyek sétálni.Mindig akad egy ismerős,akivel elbeszélgethetek.És persze a családom is eljön néha hozzám.

Van egy mondás:annak terhes a magány,aki nem szeret a saját gondolataival egyedül lenni.És ebben sok igazság van.

2010. jan. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én is nagyon magányos vagyok. Kezdek hozzászokni h ez így is marad.
2010. jan. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Gabriel García Márquez: Száz év magány


„A magány a legáldáshozóbb állapot, amely az embert elérheti. A magány nem más, mint az alkotófolyamat kezdete. Mozgatóerő, mely az arctalan tömeg fölé emel, mely mássá tesz. Ez adja meg az élet savát és borsát. A kifelé forduló emberek sosem válnak igazán eme állapot részeseivé, mivel énjük, mely állandó figyelmet követel, nem engedi, hogy a magány hatalmába kerítse őket. Az életét a nyilvánosság előtt élő ember boldogtalan, ha elveszíti környezetének személye iránt tanúsított érdeklődését, kitaszítottá, reményvesztetté válik - és egyedül marad. Mégsem ismeri meg a magány felemelő érzetét. Aki befelé éli a világot, és engedi, hogy az elemek úgy borzolják végig idegeit, érzéseit és érzékeit, mint egy avatott kéz a hárfa húrjait, mindig többet lát a valóságból; képes lesz felfogni azokat az ingereket is, melyek iránt a többség érzéketlen marad, látni fog olyan dolgokat, melyek fölött a felületes szemlélő tekintete elsiklik.”

2010. jan. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Gárdonyi Géza: Földre néző szem (Intelmek fiaimhoz)

Ismertek majd olyan embereket, akik magányosan élnek. Ezeknek többnyire az a hírük, hogy embergyűlölők. De ez nem mindig igaz. Az embergyűlölő mindig rosszlelkű ember, s habár gyűlöli az embereket, köztük él. Talán azért gyűlöli őket, mert köztük él. De neki a gyűlölet kell, mint ahogy a nadragulya életének is egyik alkotója a benne levő méreg.


A magányosan élő ember már csak azért sem lehet embergyűlölő, mert ahol nincs csont, ott csontot rágni nem lehet. Az emberkerülés oka vagy betegség, vagy olyan szellemi munka, amely csendet kíván; vagy egyszerűen: felülfejlődés a sokaságon, - aminek a következménye, hogy az emberszeretet elvvé jegecesedik, mert az emberekkel való érintkezés az ilyennek unalmas. De ha az emberkerülő tisztességes ember, mindig lelki ember.

2010. jan. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Hugh Shearman: A Kalandok ideje


Az élemedett kor egy óriási alkalma a magányosság. Sokan, mikor megöregszenek, úgy találják, hogy az, amit egykor jónak tartottak a mások társaságában, elmosódottá lett. A kapcsolatokról, amelyek ifjúkorunkban elképzelhetetlenné tették a magányosság érzését, később kiderül, hogy nem is oly hasznosak e tekintetben, mint gondoltuk.


Az összes emberi élmények között talán éppen a magányosság a leggazdagabb az alkalmakban. A magányosság idején látjuk, hogy nem vagyunk fontosak a nagy, mozgalmas világ számára, és hogy az sem fontos a mi számunkra. Összeomlik a fontossága, jelentősége és értéke a dolgoknak, amelyekben eddig hittünk; és ha kitartunk és még magányosabbak leszünk, kezdete lehet egészen újfajta fontosságok és jelentőségek fölfedezésének. Csak ha egészen egyedül leszünk, csak akkor értünk meg arra a legmagasztosabb élményre, amit úgy hívnak, hogy "a magányos röpte a Magányoshoz". E legmagasabb fokú élményen innen azonban még sok fokozata van annak, hogy elmélyültebben méltányoljuk életünk jelentőségét a maga tágabb keretében; és hogy megtegyük első lépéseinket errefelé, előbb át kell élnünk a magányosságot, a fontosságok régi rendszerének összeomlását, hogy az újat fölfedezhessük. A magányosság a felszabadulás útja. A szabadságot nemrég valaki úgy határozta meg, hogy: teljes magányosság, teljes felelősséggel párosultan.

2010. jan. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát, igen. Nem azért, én is jól elvagyok egyedül, gyakran élvezem is. De kezdek rájönni, hogy még jobban élvezném, ha itthon is szólni tudnék valakihez esténként, vagy megmasszírozhatnánk egymás hátát, átbeszélni a napot, meg ilyenek. Amúgy amint kilépek itthonról, csomó ismerőssel tudok beszélgetni, főleg az egyetemen mindig leállok valakivel, hetente csevegek egy jót pár haverral, meg persze a családdal is, de mégis... a saját lelki fejlődésünket leghatásosabban más(ok) szemléletéből tudjuk kivitelezni, amire egy haveri csevejben nem mindig van lehetőség.
2010. jan. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
MgMagányos mint például én ='/
2010. jan. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
mondjuk én a magánytól depressziós lettem :S
2010. jan. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

én is egyedül vagyok. Van, amikor szenvedek a magánytól, van, amikor tök jól elvagyok. Nekem is vannak barátaim, akikkel jól érzem magam.

Azt gondolom, nagyon sok mindenre jó az egyedüllét, de az ember alapvetően társaslény. Ahhoz, hogy igazán jól érezze magát a bőrében, mindkét állapotra szüksége van: a magányra is, a társra is.

Ahhoz, hogy valaki igazán "én" lehessen, szüksége van egy "te"-re, olyan valakire, aki nemcsak mennyiségi, de minőségi idővel is megajándékozza, és aki előtt leveheti az álarcait.

2010. jan. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!