Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Magyarországon igaz, hogy nem...

Magyarországon igaz, hogy nem kedvelik a határon túli magyarokat?

Figyelt kérdés

2014. júl. 2. 13:45
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
53%

sokan nem kedvelnek minket, es ezt leginkabb a politikanak koszonhetjuk

mindig felhozzak hogy szavazas igy, szavazas ugy

nem tudom mifele meseket mondanak ott, de a legtobb hatarontuli nem a szavazasi jog miatt akar allampolgar lenni, hanem hogy kitelepedjen vagy csak egyszeruen magyarnak erzi magat

a szavazassal kapcsolatban azt mar nem reklamozzatok hogy a ciganyok menny segelyt kaptak a szavazas elott

2014. júl. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, tényleg hasznosak voltak, de persze még írhattok :) Én délvidéki magyar vagyok (Szerbiai), szeptembertől Magyarországon fogok tanulni, és utána ott tervezem a jövőmet is, és ezért kíváncsi voltam, mi igaz és mi nem abból, hogy nem nagyon szeretik a külföldi magyarokat.
2014. júl. 2. 19:58
 13/19 anonim ***** válasza:
Nézd: nincs bajom velük, de amióta a Kedves Vezír annyira támogatja ezt a témát, hát szóval nem komálom őket. Miért kapnak beleszólást az itteni dolgokba? Nem is itt güriznek.
2014. júl. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
22%

Az hogy a ti pénzetekből fizetik az ösztöndíjakat NEM IGAZ. Ha úgy végez egyetemet, akkor le kell dolgozzon talán 10 évet, vagy nem tudom mennyit Magyarországon és azzal az ÁFÁVAL ő fizeti az egyetemét. Másrészt elveszik a munkahelyeket? MAGYARORSZÁGRÓL FÉL MILLIÓ MAGYAR EMIGRÁLT, a lakosság csökken, azoknak a helyeit töltik be ha szabad így fogalmazni.

A szavazattal pedig az a véleményem hogy nálunk is a magyar politikát rengeteget nézik, és ezért szeretnének részt is venni benne, lehet hogy nem az ő sorsunk, de azért meg tudom érteni a helyzetüket. Inkább a VIKTÁTOROTOKAT szidjátok mert ő adta meg a lehetőséget, amúgy a fél millióból elment 80,000 szavazni, szerintem ebből is látszik hogy sok Erdélyi pofátlanságnak tartotta azt hogy szavazhat. (apukám is, testvérem is).

2014. júl. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
48%

Dehogy nem igaz. Nem minden egyetemre értettem, de van olyan Erdélyben, ahol fizetik. És persze, hogy az adófizetők pénzéből. Nem is Viktoréból.

Én pedig nem tudom megérteni a helyzetüket, akik az urnához járultak. Ha nézik a politikát, ha nem, nem ők viselik a következményeket. Én is nézem

pl. az amerikait, mégsem megyek oda szavazni. Nemtudom mit szólnának a kedves érintettek, ha elmennék Romániába szavazni egy szemétládára, majd hazajönnék mintha

mi sem történt volna. Arról nem is beszélve, hogy amit a tv-ben leadnak, az sokszor köszönőviszonyban sincs a valósággal. Főleg a Hírtv. Azért rohadtul nem

minegy a tv-n keresztül átélni a dolgokat, mint a saját bőrödön tapasztalni.


"nem tudom mifele meseket mondanak ott, de a legtobb hatarontuli nem a szavazasi jog miatt akar allampolgar lenni, hanem hogy kitelepedjen vagy csak egyszeruen magyarnak erzi magat

a szavazassal kapcsolatban azt mar nem reklamozzatok hogy a ciganyok menny segelyt kaptak a szavazas elott"

Ha akkora nagy magyarnak érzi magát, akkor mi a fenéért nem költözik a hőn szeretett országba? Komolyan kérdem. Én ha imádok egy országot, akkor minden vágyam, hogy ott

is éljek. Lejjebb is írta valaki, hogy sok magyar elvándorolt innen (vajon miért?) ,szóval hely is lenne. A cigányokat én sem kedvelem, de ők legalább itt élnek. Meg lehet

sértődni, de nekik is ugyanannyi joguk van szavazni, sőt. Tudom, hogy kaptak segélyt - és nem csak ők - a választás előtt. Ez is csak egy volt Orbán gusztustalan húzásai közül.

Aminek persze sokan bedőltek. Pl. apámék munkahelyén is be lett ígérve a fizetés emelés, sőt magát a fizetést is előbb megkapták. Majd választások után természetesen el lett

felejtve az ígéret.


"Én délvidéki magyar vagyok (Szerbiai), szeptembertől Magyarországon fogok tanulni, és utána ott tervezem a jövőmet is, és ezért kíváncsi voltam, mi igaz és mi nem abból, hogy nem nagyon szeretik a külföldi magyarokat."

Senki nem fog téged bántani. Volt már szobatársam Szlovákiából is az egyetemen. Senkit nem érdekli, hogy honnan származik. Vannak nekünk ennél nagyobb problémáink is.

sőt, a négereket, kínaiakat, oroszokat is békén hagyják. Nemtudom milyen jövőt tervezel itt, de ne legyenek túl nagy elvárásaid. A magyar egyetemek viszonylag jók, de

ezt a bérekről már nem nagyon lehet elmondani. Miközben az árak már nyugatiak. Szerbiánál biztos jobb a helyzet, de a helyedben inkább más országokban gondolkodnék.

Nem azért mondom, hogy nehogy ide gyere, hanem hogy legalább neked legyen jövőd, mert még fiatal vagy.

2014. júl. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
47%
Ja, szavaztak kb. 80,000 az 500,000-ből, de egyből azt kell nézni hogy 20%-elment szavazni, nem azt hogy nagy része megtisztelt benneteket, és nem ment el. Másrészt meg ilyet ne mondjon senki hogy költözzünk Magyarországra, mi ott lakunk. Székelyföldet annak tekintjük, ez a mi otthonunk, itt laknak a barátaink, rokonaink, szüleink, ismerőseink. Nem hagyjuk ott őket pénzért, se semmiért. Nem hagyjuk el őket SOHA.
2014. júl. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
Én bennem semmi ellenszenv nincs a kinti magyarokkal szemben,sőt össze kéne tartanunk a mi drága kormányunk meg pont az ellen ment hisz a kinti magyarok megkapták a szavazó jogot ami nekem személy szerint nem tetszik hisz nem élnek itt és ugye a magyar kormány erre hajtott a sok szavazatra a határon túlról, meg az anyaországi magyarok rossz szemmel néznek a határon túli magyarokra,igazából éket vert a magyar kormány az itt élő magyarok és a kint élő magyarok közé.Úgy hogy összevetve nem lehet azt mondani hogy az itteni magyarok kedvelik vagy nem kedvelik a kinti magyarokat. mindenki saját maga dönti el hogy kedveli a kinti magyarokat vagy sem. :)
2014. júl. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
32%

Székelyföld nem Magyarország, hanem Románia területén van. Ha tetszik, ha nem. Attól, hogy néhányan annak tekintik, még nem lesz az. Egy másik országból

pedig nem lehet hitelesen nyomon követni a politikát, mert nem a saját bőrén tapasztalja az ember. Nem csak szavazásnál kell magyarnak lenni, hanem akkor is, amikor viselni kell annak következményeit. Addig, amíg ezt nem teszi, számomra elítélendő, hogy az én bőrömre szavazott. Nem tudom mit szólnának az érintetettek fordított helyzetben. Köszönöm, hogy megszavazták ezt a gusztustalan patkányt, mert benyalt a mi adónkból a külföldi magyaroknak.

2014. júl. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
69%
Tiszteletem mindenkinek :) vajdasági vagyok 6. éve élek Magyarországon , állítom, hogy ismerem már mindkét oldalról a dolgokat, egy hozzáfűzni valóm lenne mindenkihez. Abban növünk fel sokan külföldön, hogy már az óvodában szeparálódunk, mindenki a "sajátjaival". Olyan iskolába jártam, ahol csapatostul jöttek "magyart verni" , mindenkinek a fantáziájára bízom! Mégis büszke voltam arra, hogy magyar a családom az anyanyelvem stb. és nagyon szerettem, hogy Magyarországon ez nincs!!!, vagy azért nem általános. Az utóbbi pár évben viszont egyre inkább erre felé halad, amit nagyon sajnálok :( ide jöttök és elveszitek a munkát , de másnap már jó, hogy egy csomó dolgot megcsinálunk, hogy kollégák vagyunk ugye, ahogyan jó a kínai kaja, ruha, török kebab stb. de amikor adni kellene valamit, akkor már nem, jó, hogy mehet valaki egész Európa szerte dolgozni, de ide senki ne jöjjön ... akik így gondolkodnak nézzenek szét egy kicsit, hogy azok a közegek ilyenek , amelyek teljesen ki vannak készülve :( az utolsó dolog amit Magyaország még bárkinek adni tud, az , hogy ilyenekkel nem kell szembesülni ott, mert pénzt és életszinvonalat már régen nem tud adni. Biztosan azt gondoljátok , hogy itt ez van, ez Magyarország el lehet innen menni... mert mindenre csak ezt a választ tudjátok adni. Rendben. De akkor Magyarország lesz aki totál egyedül marad , és mivel képtelen összetartani belül is, teljesen értéktelen lesz. Ne jusson idáig!!! Köszönöm
2014. júl. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!