Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Magyarországon igaz, hogy nem...

Magyarországon igaz, hogy nem kedvelik a határon túli magyarokat?

Figyelt kérdés

2014. júl. 2. 13:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
41%

Utálni nem utálom őket, de nem is kedvelem. Legalábbis azóta, hogy kinntről szavaztak sokan, hogy ki legyen nálunk a miniszterelnök. Az ilyen megérdemelné, hogy

ide költöztessék és éljen meg, ahogy akar. Könnyű kinntről pattogni a más bőrére. A másik bajom pedig az, hogy a mi pénzünkből stadiont épít Viktor nekik. Nem elég, hogy magának.

A mi pénzünkből fizetik valamelyik egyetemen az ösztöndíjakat is, miközben Magyarországon már alig van államilag támogatott szak. És még sorolhatnám. Lassan már jobban járnék, ha kiköltöznék pl. Erdélybe.

2014. júl. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
38%
Persze vannak olyan határontúli magyarok, akiket kifejezetten szeretek. Félreértés ne essék. Testvéremék Ausztriában, egyik kedvenc volt tanárom Erdélyben. Sőt, a kedvenc orvosom is Erdélyből települt ide.
2014. júl. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
55%

Erre ahány ember, annyi válasz létezik :)

Abszolút emberfüggő, de van aki semlegesen áll hozzá.

Találkoztam már olyan magyarral is, aki azt sem tudta, hol élnek a határon túli magyarok...Elég szomorú, ugye?

Sokan nagyon pozitívan állnak hozzá, mások lenézőbbek velük szemben. Pl a romániában élő magyarok már nagyon asszimilálódtak az ottani néppel, és a tájszólásuk sok ember fülének elég éles, ezt meg is értem :)

Pesten találkoztam sok Kárpátaljaival, ott viszonylag szép számmal maradt még eredeti magyarság. Tisztán, kifejezően beszélik az anyanyelvüket. Viszont sokan még ennek ellenére is leukránozzák őket, nem értem miért!?

2014. júl. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
86%

Mint mindenféle általánosítás, ez is rossz. Én azokat nem kedvelem, akik az urnához járulnak és az én sorsomról szavaznak. Azokat nem kedvelem, akik trükkökkel igénybe veszik a magyar nyugdíjat, GYED-et, GYES-t, miközben nem itt élnek.

Összességében semmi bajom velük.

2014. júl. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Bizonyára vannak ilyenek is, de a többség inkább kedveli őket, vagy semleges velük kapcsolatban.
2014. júl. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
28%

Az igazi baj az, hogy idejönnek Magyarországra, elveszik azt a kevés munkát, ami még van, és ezek után még le is nézik a Magyarokat.

Az igazi gond azonban azokkal a határon túli "magyarokkal" van, akik úgy magyarok, mint ahogy én kínai agyagkatona. Csak a támogatás miatt vették fel az állampolgárságot, amúgy meg utál minden magyart.

2014. júl. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Inkább csak bizalmatlanabbak vagyunk, de nekem vannak kint rokonaim és általában azért kedvesen fordulok minden idegenhez, aki nem akar leütni/kirabolni. De sok olyan magyar van, aki senkit nem kedvel, a határon inneni és túli magyarokat sem. Szóval ha ilyet tapasztal valaki, akkor ne gondolja, azt, hogy azért tapasztalja, mert határon túli. :)
2014. júl. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
95%

Ó, igen, ez a jó megközelítés....:)

Valóban, a magyarok egymást utálják és mindegy, hogy határon innen, vagy túl. Na jó, ez inkább szomorú.....

2014. júl. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
59%

Én felvidéki vagyok, de sosem mennék szavazni Magyarországgal kapcsolatos ügyekben, mert engem tényleg nem fog érinteni, más sorsa felől meg nem akarok dönteni..

De ami bosszant egy kicsit, hogy szinte mindig ezt hozzák fel a határon belüliek. Pedig nagyon sokszor ott is megy az okoskodás, hogy akkor most mi-hogy legyen Felvidéken, Erdélyben, aztán nekünk csak rosszabb lesz a helyzetünk emiatt. Gondolom, senkit sem kell emlékeztetni Slotára meg a nyelvtörvényekre..Ezt most nem rosszból mondom, ne értse félre senki.

2014. júl. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem a kérdésre érkezett válaszok tökéletesen szemléltetik egy átlag magyarországi magyar (gyk felhasználó) véleményét. Szeretem, de... És ekkor jön a felsorolás, hogy kivéve ezt, meg azt, meg aki ilyen, meg aki olyan... Szóval igen, "szeretnek", amíg úgy viselkedünk, ahogy szeretnék és úgy cselekszünk, ahogy azt szerintük kellene.
2014. júl. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!