Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Boldogabbak vagyunk mint pl....

Boldogabbak vagyunk mint pl. az afrikai törzsekben élő bennszülöttek?

Figyelt kérdés
Sokszor láttam őket a Tv-ben és mindig olyan boldognak és elégedettnek tűntek.Semmijük sincsen.Nekünk pedig van Tv-nk,számitógépünk,telefonunk.De ez mégsem tett boldogabbá minket, sőt, én úgy érzem nekik sokkal jobb mint nekünk, mármint ők boldogabb és kiegyensúlyozottabbak mint mi.Ők elégedettek az életükkel és nem vágynak többre.
2010. jan. 4. 17:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Igen nagyon jó kérdés,érdekesek(pozitívan) :)
2010. jan. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

sztem nem...

igaz ők sokmnindet nélkülöznek amit mi nem.de mivel nem tudják minben nem lehet részük,nem is hiányolják.irigylem a naiv létüket.én már nem élnék úgy,de irigylem őket

2010. jan. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

#sokmindent

#miben

2010. jan. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
69%
első vagyok az igen-t arra értettem hogy igen ez egy érdekes kérdés :)
2010. jan. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
63%

Egyáltalán nem vagyunk boldogabbak, mert bemeséljük magunknak, hogy milyen sz@r nekünk és sajnáltatjuk magunkat.


L

2010. jan. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
sok munka stressz pénzhajszolás
2010. jan. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
69%

a boldogsághoz nem kell sem tv, sem számítógép vagy márkás ruhák. Sok ember x plasztikai műtét meg 3 kocsi után sem boldog. Ez az egész civilizáció amit az emberek felépítettek csak máz, nekem egyedül csak a kórház meg a gyógyászati technikák hiányoznának belőle.

Teljesen boldog lennék egy lánnyal egy szigeten én egésznap úszkálnék, eddzenék, építgetnék meg kaját szereznék meg szeretném, és ennyi. Nem lenne jobb ha sztár lennék, mondjuk régen féltem, hogy ha egyszer meghalok, nem marad utánam semmi, de ez hülyeség volt.

F/19

2010. jan. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Boldogabbak vagyunk mint pl. az afrikai törzsekben élő bennszülöttek?"


Nem létezik olyan, hogy "afrikai törzs". Több ezer nép él Afrikában, ezek különböző kultúrák.


Vannak olyan primitív törzsek az egyenlítő környékén, amelyek számára nem probléma az időjárás (egyenletes meleg van), ritkán betegek (fertőzések nem érik őket, mert nincs kapcsolatuk más népekkel), alig "dolgoznak" (mert elég összegyűjteni néhány bogyót, és megvan a napi élelem), ezért az idejük nagy részét tánccal, rituálékkal stb. töltik. Más népek hasonló helyzetben végeérhetetlen háborúskodással töltik el a rengeteg idejüket, embervadászatokkal, vérbosszúval teli életük van. Vannak olyan afrikai és dél-amerikai népek, amelyeknek egész élete rettegésben telik, mert vagy kannibáloktól és ellenséges harcosoktól, vagy szellemektől, démonoktól félnek. Mások pedig békések, boldogok, kiegyensúlyozottak.


Ugyanúgy, ahogy a fejlett országok között is nagy különbségek vannak. Pl. meglehetősen boldogtalanok a japánok, kínaiak, oroszok, ukránok, románok, bolgárok. Boldogok a skandinávok, sőt, a bhutániak és kolumbiaiak is. Magyarország a középmezőny gyenge szélén van, a nyugat-európaiak boldogabbak a magyaroknál (térkép helyezésekkel: [link] )


Általában a fejlett civilizáció boldogabbá teszi az embereket, de mindig vannak kivételek (pl. az említett Bhután).


"Sokszor láttam őket a Tv-ben és mindig olyan boldognak és elégedettnek tűntek."


Párizsról készült útifilmen a párizsiak, New Yorkban a New Yorkiak, Vietnamban a vietnamiak ugyanúgy mosolyognak a kamerába. És akinek az életét nem ismered, csak ránézésről, annak a problémáit sem látod. Azt például sosem mutatja egy ilyen film, hogy mi történik egy boldog és kiegyensúlyozott afrikai bennszülöttel, ha veseköve van vagy cukorbeteg vagy egyszerűen rövidlátó. Mert ott sem gyors rutinműtét, sem szemüveg, sem injekció nincs.

2010. jan. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Egyszer én is láttam egy ilyen műsort. És igen, boldognak látszottak. Egyszerűen éltek, segítenek egymáson a közösségben( jó igaz h büntiből megölték és megették azt, aki meggyilkolt egy embert). Nincsenek komplexusok, gátlások, elfogadják a másikat, ahogy van.

És tényleg alapvetően olyan korban, kultúrában nőttünk fel, h már szükségletünk a tv, net, telefon, de ez nem jelent boldogságot. Pl ezeknek az emberek nem cserélnének velünk, mert a saját kultúrájuk szerint nőttek fel, ahhoz szoktak, és mi sem cserélnénk velük( faviskókban élni minden kütyü nélkül, vadászni menni h legyen kaja, stb).


Talán azért boldogabbak, mert egyszerűbb életkörülmények között élnek, ahol nincsenek nagyobb elvárások,nincs elnyomás,nincs lenézés, stb. Elégedettek azzal, ami van.

2010. jan. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
59%
nem, ők boldogabban nálunk, mert nem tudják, milyen a mi elkényelmesedett életünk, így nincs is okuk vágyakozni rá, ők úgy hiszik, mindenük megvan (ami sztem így is van), és ezért boldogok...
2010. jan. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!