Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A székelyek és a magyarok...

A székelyek és a magyarok között mi a különbség?

Figyelt kérdés
Ez csak földrajzi megnevezés? Ha jól tudom,volt egy genetikai kutatás,és azt mutatta ki,hogy a székelyek és a magyarok között semmi különbség nincs.
2009. dec. 30. 15:36
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
A székelyek a hunok leszármazottai. Nem vicc.
2010. jan. 10. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Sok hülye... A székelyek egyáltalán nem rokon a magyarral, részben azért mert a magyar keveredett a németekkel és más betelepülő népekkel, székely meg nem, és középkorban 2 külön népnek értették akk is a székelyeket és a magyarokat. És a legújjabb genetikai vizsgálatok is bizonyították hogy nincs rokonság.
2010. jan. 31. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
A legújabb genetikai kutatások kimutatták,hogy van rokonság. Semmi különbség sincs.
2010. jan. 31. 09:21
 14/20 anonim ***** válasza:

"a legújjabb genetikai vizsgálatok is bizonyították hogy nincs rokonság."

És a legújabb genetikai vizsgálatok azt is kimutatták, hogy a magyarok a nyugat-európaiakhoz állnak a legközelebb. Főleg a németekhez.

Akkor ezek szerint germánok vagyunk?

Na ne röhögtess!

Mellesleg attól még, hogy mi keveredtünk a németekkel, ők meg nem, a rokonság nem tűnik el.

Tegyük fel, hogy ti ketten vagytok testvérek! Te egy német nőt veszel el (feltételezve, hogy férfi vagy), a testvéred, pedig egy magyar nőt.

Akkor a te gyereked félig német lesz, a testvéredé pedig "teljesen" magyar.

Akkor ők már nem is rokonok, mert a te gyereked már magyar-német kevert?

Nem látod az orbitális ellentmondást az elméletedben?


L

2010. jan. 31. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:

22:24

A jó magyar pálinkának nincsen párja :)

2010. ápr. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Ezek a "legújabb genetikai vizsgálatos" szövegek nekem nagyon gyanúsak mindig és hiteltelenek!

Legújabb genetikai vizsgálatok Kiszely szerint bebizonyították, hogy a legközelebbi rokonaink a Belső-ázsiai (főleg türk) népek.

Legújabb genetikai vizsgálatok Czeizel szerint bebizonyították, hogy legközelebbi rokonaink a Nyugat-európaiak és a szlávok.

Emberek, most akkor mi van? Minden évben mást bizonyítanak be a legújabb genetikai vizsgálatok??????????

Nekem már ez kezd unalmas lenni! Valamelyik nyilvánvaúlan hazudik! Csak tudnám, hogy akkor mi a f.sznak rakja oda ezt a "legújabb genetikai vizsgálatok" szöveget? :@

2010. ápr. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Valóban azt bizonyították be.

Ugyanis már olyan szintű a keveredés, hogy a mai magyar közelebb áll a nyugat-európaiakhoz genetikailag, mint a honfoglaló magyarokhoz.


L

2010. ápr. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Régebbi már a kérdés, de azt azért hozzátenném, hogy a közelmúltig azért egyáltalán nem volt jellemző nagyon, hogy a svábok(németek)keveredtek volna a Magyarokkal, a Mo-i. németek egy nagyon zárt közösség voltak, gyakorlatilag szóba sem jöhetett, h a család gyereke nem némettel házasodjon, persze a háború után aztán már erősen cikinek számított svábnak lenni, így nagyon sokan titkolták, nevet magyarosítottak, és onnantól már gyakoribbá váltak a vegyes házasságok.....viszont szerintem a "tiszta svábokat" a mai napig föl lehet ismerni a jellegzetes arcvonásaikról, és a rózsásan fehér bőrükről, legalább is én általában egyből fölismerem (van a környéken néhány sváb falu :) )
2010. júl. 11. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk ez eléggé off volt, csak azért írtam, mert itt szóba került.Válaszolva az eredeti kérdésre: szerintem a Székelyek és Magyarok között nincs különbség, én is azt tartom a legvalószínűbbnek, hogy csak egy magyar népcsoport, mint a palócok stb., csak náluk a külön identitás azért erősebb, mert el vannak nyomva, ill. próbálják asszimilálni őket....
2010. júl. 11. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Siculitas válasza:

A székely-magyar és az anyaországi magyarok közötti különbségekről itt olvashattok:


KIK AZOK A SZÉKELYEK? MILYEN NYELVEN BESZÉLNEK?

[link]


KIK A TÁPOSOK?

[link]


*TÁPOS:A székelyföldi magyarok használják előszeretettel a tápos kifejezést az anyaország állampolgáraira, akik az erdélyi emberhez képest olyanok, mint a tápon nevelkedett baromfi azzal szemben, amelyik valódi gabonán nőtt fel.

2012. aug. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!