Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » De miért sznobság? Szeretem a...

De miért sznobság? Szeretem a stílusos, jó minőségű dolgokat.

Figyelt kérdés
...sokszor veszek designer holmit (pl. Armani, YSL, Jil Sander, Dior), mert vagyok olyan szerencsés, hogy ezt megtehetem, de akkor veszem meg, ha tetszik a cucc és nem a flancolás, a márka miatt. Ha valami a h&m-ben tetszik meg, akkor ott veszem, satöbbi és nem nézem le azokat, akik nem ennyire szerencsések, már ha akarnának egyáltalán ilyen cuccokat venni. Miért kell ezt rögtön sznobságnak titulálni?
2009. dec. 6. 04:33
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Mert hajlamosak az emberek általánosítani. Biza sokan lenézik azokat, akiknek nincs márkás cuccuk. Értem én, persze sokszor a drágább, márkás ruha valóban jobb minőségű, mint a 'piaci'. Főleg a városi diákok körébe megy a flancolás, s a falusi, egyszerübben öltöző diákokat kinézik-elég gonosz dolog. Turkálóba, ha kapok márkás ruhát és jó akkor megveszem, mert szeretem a minőségüket.
2009. dec. 6. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%

Én azt tartom sznobnak,aki lenézi azokat,akiknek nincsenek márkás cuccai,vagy dicsekszik a saját cuccaival.

Ettől függetlenül,soha nem vennék márkás cuccokat,mert ott csak a márkanevet kell megfizetni.Igaz,hogy jobb minőségűek,mint a kínaiban kaphatók,de lehet jó minőségű cuccokat kapni másutt is.Arról már nem is beszélek,hogy aki márkás ruhákban jár,az többnyire követi az aktuális divatot is,és szezononként vesz msagának új cuccot,a régit pedig eldobja.Az erre költött pénzt sokkal hasznosabb és értelmesebb dolgokra is ellehetne költeni.

Aki saját maga keresi meg a cuccaira a pénzt,az természetesen arra költi,amire akarja.De ha az anyuka-apuka pénzéből teszi,akkor már a nevelésével baj van.

2009. dec. 6. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
35%

A sznob egy irigységből származó szó.

Azokat nevezik sznobnak, akik valamilyen különleges, drága dolognak hódolnak, ez lehet drága ruha, Opera, ritka borok.

Valami, amit a köznép nem engedhet meg magának(ami sokszor nem igaz), ezért az illetőt sznobnak nevezi.

2009. dec. 6. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%

07:09


Ugye nem régen gazdagodtatok meg?

2009. dec. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%
A sznobság az, amikor megpróbálsz úgy viselkedni mint a tehetősek, miközben mindenki tudja hogy nem vagy az. Tehát összegyűjtesz egy bizonyos összeget, veszel belőle egy ruhát, és úgy billegeted magad mintha havonta milliókat keresnél és te vagy a Walesi hercegnő. Na, ezt jelenti a sznobság. Röviden a tehetőseket majmoló ember.
2009. dec. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ezeket a külföldi nagy márkákat az igazán gazdagoknak találták ki, itthon talán nincs is ilyen. Akik úgy vásárolják ezeket, mint mi a tejet és a kenyeret a boltban. Nálunk ez már tényleg sznobság kategória. Mit érsz vele, ha mások meg nem látják, vagy úton-útfélen meséled? Annyival nyilván nem jobbak, hogy érezd a hatalmas különbséget, amikor hordod, egyedül a tudat marad.

A sznob fogalma:

[link]

2009. dec. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
29%
Remélem egyszer rájössz, hogy a földi kincsek nem képviselnek értéket.
2009. dec. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
76%

A sznobság nem az ha divatos cuccokban jársz!

A sznobság ott kezdődik, ha például nincs kajára pénzed, de megveszed a legdrágább divat akármit, hogy lássák, neked telik rá, közben meg csak fel akarsz vágni és emiatt akár pl. koplalsz is. Na ez sznobság.

A leírtak alapján viszont sztem te nem vagy sznob.

2009. dec. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válasyokat és külön köszönet azoknak, akik megértették miről beszélek. A cuccok egyébként akár nem is feltétlenül divatosak, mármint nem a legutolsó divat szerint, mert engem a divat maga mint iparág, jelenség és szakma ugyan érdekel (bár nem benne dolgozom), de a divat-, illetve trendkövetés nem. Csak ha egy holmiban megfog valami és az éppen designer cucc, akkor így esett. És amúgy, nem, nem mutogatom és mesélek róla mindenfelé, sajnos kicsit néha szégyellem is, ha pl. egy ilyen táskát lengetek, befelé fordítom a márkajelzést, pont azért, mert nem szeretném, ha a flancolós emberekkel azonosítanának (a ruhákra kívül meg nincs ráírva általában, de néha-néha még a belső címkét is kivágom, mert pl. szúr- hogy ilyenkor mi benne az élvezet, ha senki sem tudja...hát igazából ezeket nem a többi embernek veszem, hanem magamnak és nekem örömöt okoz, mert szép.
2009. dec. 7. 22:08
 10/10 anonim ***** válasza:
Ugyanebben a cipőben vagyok. De jóban vannak velem...csak tesznek ilyen megjegyzéseket, mint pl. "Énis ilyen telót akartam venni, csak k.a. drága volt... *Mert ez milyen?*... Hát ilyen sznobteló:D!" mondom kösz... :D Vagy pl. a "ja, csak úgy kiruccantok Rómába?:D" De röhögve..szóval annyira nem veszem magamra de érzem benne a célzást..
2009. dec. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!