Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van még igény szépirodalmi...

Yehudina kérdése:

Van még igény szépirodalmi alkotásokra, novellákra, frappáns esetek leírására, esetleg megmagyarázhatatlan történetekre?

Figyelt kérdés
Van Mo-on tisztességes könyvkiadó vállalkozó, aki nem csak a saját hasznát lesi?

2014. jan. 4. 03:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Hogyne lenne. Okadjak a szepirodalmat, legalabbis en ezt latom, mert ilyen teruleten tanulok es dolgozom. Egyebkent a vicc, hogy az egyik legnagyobb kiado, ami leginkabb ebben a temaban mukodik, pozsonyi szekhelyu. Summa summarum, van igeny, csak at kell latni a media meg a szorakoztatoipar szemeten, mert van meg igenyes szepirodalom boven.
2014. jan. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Természetesen jómagam nem óhajtok sem a sci-fi, sem a giccses, olcsó, és felkapott romantikus szerelmi történeteket írók soraiba beállni, ui. az én történeteim valóságban megtörtént esetek. Olyan egyszerű - és sokszor nagyszerű - emberekről szólnak, akik itt élnek köztünk, nem pedig felkapott dívák, szépfiúk és azok hódításai. Egyszóval olyan kiadót szeretnék találni, amelyiknek beleférne ilyen jellegű iromány is a porfiljába.
2014. jan. 5. 06:06
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha tényleg jó amit írsz, akkor azt már a könyvkiadás előtt fel tudod futtatni, méghozzá (többek között) a neten. Rengeteg blog, fészbukon követett ember stb. van ami az általad említettekkel foglalkozik, és olvasójuk is van bőven. Ők előbb-utóbb kiadnak egy könyvet amit el is tudnak majd adni. Szóval ez nem úgy működik szerintem hogy te jól írsz, aztán majd jön egy jófej kiadó és kiad és akkor majd megveszik az emberek. Akkor működne így ha az emberek csak ahhoz jutnának hozzá amit a könyvesboltokban eléjük raknának. De ez régen se volt másképp, mindig is szükség volt egyfajta önmarketingre, a nagy írók is kisebb újságokban kezdték, sőt híres regények is folytatásokban jelentek meg kisebb-nagyobb lapokban. Ezeknek a szerepét nagyjából átvette a net, ennyi a különbség.
2014. jan. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot, valószínűleg tudok belőle hasznosítani valamit. Azt azonban már most meg kell mondanom, hogy nem vagyok kezdő. Több újságban, antológiában, folyóíratban megjelentek írásaim az elmúlt 20 év alatt, de mivel nem Mo-on élek, így az otthoni kiadás rejtelmeiben (és főleg a gengszterváltás után kialakult helyzettel) nem vagyok képben. Annyit azonban tudok, hogy míg az előző érában a könyvek 80%-a úgy került a piacra, hogy az írójuk szép piros pártkönyvvel rendelkezett (ezt konkrétan tudom), addig a mostani könyvek 80 %-ának kiadását maga az író fizeti kő keményen. Nos ezek között - szerintem - vannak igen silány irományok is, de hát ha megfizette.... . Valahogy így értelemezem a jelenlegi helyzet kialakulását. Ha nincs igazam, akkor elnézést kérek.
2014. jan. 6. 02:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!