Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerinted van cigánybűnözés?...

Szerinted van cigánybűnözés? A cigányok nagy része kötekedő, veszélyes másokra?

Figyelt kérdés

Két kérdés végül is, mellé kérem, hogy írd le melyik városban laksz, ha Pesten, akkor azt is, hogy melyik kerületben.


ha ezt megírtad, akkor írhatod az érveidet is, de csak kulturáltan.


2009. nov. 25. 11:14
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
mellesleg ha nincs cigánybűnözés, akkor nincs cigány kissebbség sem, ha nem különböztethetünk meg valakit negatívan, akkor pozitívan se. Miért adjunk valakinek etnikuma alapján sok jót, ha a rosszat nem lehet számon kérni rajta? Csak akkor szabad valakit megkülönböztetni a származása alapján ha kapnia kell valamit?
2009. nov. 25. 12:10
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
egy szabolcsi kisvárosban lakom, Tiszalökön(ismerős lehet)... itt kb a város fele cigány, hogyha a Híradókban látott Újtelepet(ami kizárólag cigánylakta) és Kisfástanyát és hozzászámoljuk, márpedig hozzá kell, mert Tiszalök részei és az ott lakók is a belvárosban élik mindennapjaikat(ide járnak dolgozni,vásárolni,segélyért,seb.)... merthogy vannak, akik tényleg dolgoznak, közmunkát végeznek...minden reggel gyönyörűen kitakarítják a központot,összeszedik a szemetet, összeseprik a lehullott leveleket, nyáron füvet nyírnak, stb. Őket tisztelem, becsülöm ezért. De sajnos azt kell,hogy mondjam, a második kérdésedre igen a válasz. Én nem tudom, hogy a cigánybűnözés szó mit takar pontosan, ennyi erővel van mindenféle bűnözés(akár angolbűnözés is,hogyha egy angol a bűnelkövető), de a cigányok javarésze kötekedő és veszélyes. Valamint az itteni betöréseknek is legnagyobb részét(ha nem mindet) ők követik el. Ez itt köztudott és azok a cigányok, akik rendesek és tisztességesen akarnak élni(mert azért olyan is van) ugyanígy gondolják. Sajnos ott tart a város közbiztonsága, hogyha valaki felhívja a rendőröket, mert épp kirámolják a cigányok az udvarát, nem indul a kocsi, vagy kifogy a benzin. De arra van benzinjük, hogy egy ártalmatlan biciklis embert hazáig kövessenek az autóval, hogy ráül e a biciklijére(ugyanis megivott egy sört)...ez épp most történt egyik ismerősömmel. Ez szánalmas.Pedig itt tényleg a cigányokra kellene leginkább odafigyelni, mert aki nem látja, mi folyik itt, az vagy vak, vagy nem élt itt legalább egy hónapot. Segélyosztáskor a központban kétféle cigányt lehet megfigyelni: a putriban élő gyerekgyártó segélyfüggőket, akik sorbaállnak, valamint a gazdag, fuxos, mercédeszes uzsorásokat, akik azt lesik, mikor kapja meg a másik csoport egy egy egyede a pénzt, hogy egyből elvehesse tőle. Szóval még egymást is meglopják és tönkreteszik, akkor miért olyan nehéz elhinni,hogy minket meg végképp nem sajnálnak, ha el kell venni valamit. Nem egyszer rángatták már le ismerőseimet a bicikliről,követeltek telefont,pénzt,megverték őket, stb.A kisiskolás cigánypalánták vámot szednek a kisebbektől a wc-nél...és sorolhatnám még milyen mocsokságokat művelnek, de elkopna a billentyűzetem. És igen, fényes nappal is félek egyedül kimenni az utcára...
2009. nov. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
54%
Természetesen van. Én nem vagyok pesti, se nagyobb városi ember, csak egy kis borsodi falucskában lakom. Én nem tudom ott mit látnak az emberek, vagy mit hisznek el, de le kell jönni ide, és szét kell nézni. Persze, hogy bűnöznek a magyarok is, de az nem mindegy, hogy a börtön lakosság fele cigány származású, a másik fele magyar, akkor miről is beszélünk? Tudtommal a magyarok "picit" többen vannak mint a cigányok, akkor nincs cigánybűnözés? Varázslatos lények törnek be a kertekbe, ellopni a termést? Vagy szellemek, törnek be most már a házakba is, akár fényes nappal? Hát nem. Ez a magyar valóság, nem kell mindent elhinni amit a tévé ont magából...
2009. nov. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
19%

11:52-es vagyok

"Ha azt mondom, hogy cigánybűnözés, akkor egy átlagembernek eszébe jut ahogy körbeállja 4-5cigány és el akarják venni mindenét, nem nehéz elképzelni a szóhasználataikat a stílusukat sem mellé. Aki ezt tagadja, az vagy üvegházban élt idáig, vagy hazudik."

Megkérdezed, hogy szerintem van-e, és ha nem azt válaszolom, amit szeretnél, hazugnak nevezel?

"Csak akkor szabad valakit megkülönböztetni a származása alapján ha kapnia kell valamit?"

Nem! Akkor se legyen megkülönböztetve!!!

Visszatérve az előző gondolatmenetemre:

arra próbáltam utalni, hogy egyes szélsőjobbos MAGYARkodó csoportosulások semmivel sem viselkednek különbül, mint az a fajta cigány, akiről te beszélsz. Mégsem beszél senki magyarbűnözésről.

2009. nov. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
egy szabolcsi kisvárosban lakom, Tiszalökön(ismerős lehet)... itt kb a város fele cigány, hogyha a Híradókban látott Újtelepet(ami kizárólag cigánylakta) és Kisfástanyát és hozzászámoljuk, márpedig hozzá kell, mert Tiszalök részei és az ott lakók is a belvárosban élik mindennapjaikat(ide járnak dolgozni,vásárolni,segélyért,seb.)... merthogy vannak, akik tényleg dolgoznak, közmunkát végeznek...minden reggel gyönyörűen kitakarítják a központot,összeszedik a szemetet, összeseprik a lehullott leveleket, nyáron füvet nyírnak, stb. Őket tisztelem, becsülöm ezért. De sajnos azt kell,hogy mondjam, a második kérdésedre igen a válasz. Én nem tudom, hogy a cigánybűnözés szó mit takar pontosan, ennyi erővel van mindenféle bűnözés(akár
2009. nov. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
hm ez érdekes, én nem küldtem el kétszer, amit írtam,mégis megjelent még1x az eleje, ráadásul sokkal később, mint amikor elküldtem először...nem is voltam otthon..ez hogy lehet?:S
2009. nov. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Csíkszereda mellett egy falu

Csak egy kis színt akartam hozzáadni: van cigánybünözés. És Romániába a sok kisebbség ellenére is csak a cigány etnikummal van baj. Szerencsére itt még nevén lehet nevezni a dolgokat, nem kell romázni.Persze miden etnikumba található bajkeverő és tisztességes ember-ezt meg kellett jegyezzem, nehogy félre értsetek.

De a helyi lopások, verések elkövetői a cigány etnikum emberei voltak.

Pedagógusként volt dolgom cigány szülőkkel, gyerekekkel-hát elég energiaigényes velük foglalkozni. Az igaz az iskola sokat segít a gondolkodásuk változásába, de a leginkább a szülők támogatása hiányzik-estek már nekem vasvillával, ugyhogy nem csoda ha bizonyos fokú elővigyázatosságot tanúsítok velük szembe, pl nem állok meg cigány stopposnak-bizony ez már etnikai megkülönböztetés, úgysem érdekel.

2009. nov. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem amúgy te már eldöntötted, hogy mit gondolsz, és aki mást mond, azt lepontozod.
2009. nov. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
megvallom még senkit sem pontoztam se fel se le.
2009. nov. 25. 18:34
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Budapest XIII., aztán IV. kerület.

Van cigánybűnözés.

Akik azt gondolják, hogy a "cigánybűnözés" kifejezés a cigányok bőrszínére utal, azok valamit félreértettek (vagy egy rasszistától hallották először). A cigánybűnözés arra utal, hogy vannak olyan bűnelkövetési formák, amik (szinte csak és kizárólag) a cigányságra jellemzőek. Például (enyhébbeket kerestem) a fémlopás- és értékesítés, a garázdaság azon fajtája, amikor többen összegyűlnek és veszekszenek/verekszenek, és még sorolhatnánk sajnos.

Vessétek össze a "gyerekbűnözés" és a "fehérgalléros bűnözés" kifejezésekkel. Ugye nem gondoljátok, hogy minden gyerek, vagy minden "fehér galléros" bűnöző!?

A "cigánybűnözés" sajnos egy nagyon találó kifejezés és - ismét sajnos - nagyon is valós jelenség.

2009. nov. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!