Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerinted van cigánybűnözés?...

Szerinted van cigánybűnözés? A cigányok nagy része kötekedő, veszélyes másokra?

Figyelt kérdés

Két kérdés végül is, mellé kérem, hogy írd le melyik városban laksz, ha Pesten, akkor azt is, hogy melyik kerületben.


ha ezt megírtad, akkor írhatod az érveidet is, de csak kulturáltan.


2009. nov. 25. 11:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
42%

Én a XI. kerületben lakom.

Szerintem nincs cigánybűnözés, max. bűnöző cigányok.

Igaz, hogy köztük sokkal nagyobb a tolvajok, kötekedők aránya, mint mondjuk a magyarok között, de mi sem panaszkodhatunk. És vannak normális, rendes, kedves, segítőkész cigányok is szép számmal.

2009. nov. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
59%

ex-miskolci,33f

a nagyresze kotekedo

veszelyes?a nagymamakra igen,de 1 200kilos gardatagra nem hiszem.amig a magyarok kozott is van,aki betor es rabol,addig szerintem nem lehet ciganybunozesrol beszelni.de az biztos,hogy rengeteg koztuk a bunozo.sajna a buntetesek meg eleg enyhek:(

2009. nov. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
50%

(Előző vagyok)

Nem a bőrszín és a származás szerint kéne ítélni, hanem az egyén viselkedése alapján.

2009. nov. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, beírt elém valaki. Az első voltam
2009. nov. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
50%

Szerinted van magyarbűnözés? Pedig jó számmal vannak bűnt elkövető magyarok is.

Egyetértek az első válaszadóval. Bűnözők vannak, ilyen, olyan, amolyan származásúak. Nem származás szerint kellene ítélni, hanem személy szerint, aki a bűnt követi el, az lakoljon, ne pedig mindenki, aki hasonlóképp fest! Egyforma ítélettel kéne sújtani származásra való tekintet nélkül minden BŰNÖZŐT.

És igen, van sok kötekedő, másokra veszélyes cigány.

És igen,van sok kötekedő, másokra veszélyes magyar(kodó)!

Azonos vehemenciával, agresszióval, önbíráskodással megáldva... A "Deákné vászna" tipikus esete ez.

2009. nov. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
32%
Előző vagyok. Bp., IV.
2009. nov. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:
93%

Szerintem van cigánybűnözés, mert a törvény sok utat hagy nekik szabadon, mivel etnikai kisebbségnek számítanak. Annyi minden lehetőséget kaptak annak idején, mégsem sikerült felzárkózniuk. Többségük nem tanult, semmilyen szakmához nem ért. Nekem csak rossz tapasztalataim vannak velük, és hozzá tenném, hogy szociolóiát tanultam, valamint a legjobb barátnőm apukája cigány.

Nagymamám, anyukám tanár, generációkatt tanítottak egy városban, a cigány tanulók mindig problémásak voltak.

2009. nov. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:
48%
Előző vagyok, GYőr
2009. nov. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem ha van cigánybűnözés, akkor van magyarbűnözés is, törökbűnözés, angolbűnözés...

Azt gondolom, hogy a bűnnek nincs színe: senkit sem lehet felmenteni a bűne alól a származása miatt. Ugyanúgy utálom, mikor azt mondják, hogy a cigányok azért lopnak, mert szegények. Azt is utálom, mikor azt mondják, hogy a magyar ember alapból becsületes (ezért több minden megbocsátható neki), míg a cigány nem az (ezért dögöljön meg).

Egyébként azt gondolom, hogy a fiatal cigány férfiak tényleg veszélyesebbek az átlagnál. Veszélyesebbek, mint a magyarok, mert mindig bandában közlekednek, és a testi erejüket használják megfélemlítésre. Emellett miután nem járnak iskolába, nem tudják, hogy Magyarországon hogyan kellene viselkedni, nem tanulják meg az európai viselkedési normákat.

Így én a cigányok bűnözését leginkább iskoláztatással oldanám meg. Ne legyen olyan, hogy egy gyerek megtehesse, hogy nem jár iskolába, mert senki nem törődik vele...

2009. nov. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Magyarbűnözés: ez egy olyan dolog amiről azért nem kell beszélni mert Magyarországon vagyunk. Értelemszeráen bűnöznek a magyarok.

Angolbűnözés, Törökbűnözés Négerbűnözés, Kínaibűnözés, ilyet mondok akkor mi jut eszedbe (Mo-n)? Semmi, mert itthon ezek az etnikumoknak nincsenek egyedi bűnözési szokásaik és nem is olyan gyakoriak kirívóak, kevesen is vannak, bár kínaiak talán nem, de kínait se láttam még kötekedni, a villamoson is csak állnak csendben szemlesütve.


Ha azt mondom, hogy cigánybűnözés, akkor egy átlagembernek eszébe jut ahogy körbeállja 4-5cigány és el akarják venni mindenét, nem nehéz elképzelni a szóhasználataikat a stílusukat sem mellé. Aki ezt tagadja, az vagy üvegházban élt idáig, vagy hazudik.

2009. nov. 25. 12:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!