Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Spar-ban kötelezhetnek kosár...

Spar-ban kötelezhetnek kosár használatára? Jogilag hogy van ez?

Figyelt kérdés
Előírhatom akár azt is, hogy valaki az én boltomban csak zöld sapkában vásárolhat? És ha nem, akkor mi a különbség?

2013. nov. 27. 19:14
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg igen ugyanis nem kötelező neked Sparban vásárolnod. És ha kiírják a vásárlási feltételeket (általában ez a legtöbb boltban olvasható) akkor te ezt elfogadod azzal, hogy belépsz. Ez az előírás nem diszkriminatív, nem különböztet meg hátrányosan egyes embereket (mindenki tud kosarat ragadni) és te szabadon eldöntheted, hogy meg akarsz-e felelni a vásárlás követelményeinek.

Más kérdés, hogy a legtöbb esetben én sem szoktam kosarat venni, mert az a max 2-3 dolog vígan elfér a kezembe és én sem találkoztam olyan Spar (meg másmilyen, sem Tesco, sem Auchan, sem Coop...)áruházzal, amelyik ezt nehezményezte volna tőlem. Mert én is meg ők is jól tudom, hogy nem vagyok köteles ott vásárolni. És mivel ezzel ők is tisztában vannak és a legtöbb esetben nagy a verseny a boltok között, eddigi tapasztalatom szerint pont lexarják, hogy van-e kezemben kosár vagy nincs.

2013. nov. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hmmm ... igazad lehet. Amúgy pont ma szóltak rám, pedig csak egy narancslevet vettem.
2013. nov. 27. 19:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!