Ki szereti az Aikido-t? És ki szokott arról filozofálni, hogy az elméletét át lehet ültetni a való világba?
Úgy értem, hogy mivel az aikido lényege, hogy az ellenfél energiájával nem szembeszáll, hanem azt elvezeti, így az ellenfél saját maga miatt kibillen az egyensúlyából, és a földre kerül (a megfelelő technikával persze), ezt az embereknél is lehet alkalmazni.
Pl. ha elkezd veled veszekedni és ordibálni valaki, vagy csak kritizál, akkor reagálhatsz úgy, hogy felhúzod magad, és visszaordítasz, vagy csinálhatod azt hogy nevetsz egyet és nem hagyod hogy felhúzzon, vagy ha ez nem játszik, egy gyengepontját felhasználva nevetség tárgyává teszed..
Lényegében ugyanaz, nem szembeszállsz vele, hanem az ő energiáját levezeted.
De itt egy fizikai példa is: az aikido-ban a központot használjuk (has alatti rész), az ellenfelet mindig a központunkban tartjuk, így tudjuk teljesen kontollálni, mert máshogy csak birkózás lenne az egész, nem a karunkat kell használni, hanem egész testünket.
Na van egy bőrönd, nagyon nehéz, és míg nem aikidoztam, mindig a fél kezemmel emelgettem. Azóta viszont rájöttem, hogy ha az ölembe véve megyek fel egy lépcsőn, egész központomat használva, a súlya jobban eloszlik, így nem szakad le a kezem, és hamarabb is felérek a lépcsőn..
de számtalan érdekes dolog van még.
A bőröndös ötletes, sosem jutott még eszembe. Majd kipróbálom. A veszekedős részben említettek szerintem is működhetnek.
Erm, nem egészen tudom kihámozni a kérdésből, vajon mire is vagy kíváncsi? Esetleg a mindennapi használatról szeretnél beszélgetni? Ki, hogy s mit csinál?
Vagy van olyan terület, amiben bizonytalanabb vagy? Nyilván nem ok nélkül tetted fel ezt a, nos, nem éppen mindennapi kérdést. Mármint, aki a stílusról érdeklődik, ezt az oldalát ritkán szokta boncolgatni. Van egy olyan érzésem, hogy van egy másik kérdés is a kérdés mögött :)
Jaja, a mindennapi használat érdekel, hogy rajtam kívül gondolkodik e más is úgy, hogy alkalmazza a mindennapokban, nem csak kizárólag a dojo-ban.
De főleg az is érdekelne, hogy mivel az aikido-ban fontos az, hogy megértsük mi miért történik, és miért pont úgy kell alkalmazni a technikát, az embereknél is fontos lenne, hogy megértsük egymást és úgy kommunikáljunk, sokszor mindenki a maga igazát fújja és nem figyel a másikra..
pl anyával vannak konfliktusok, hogy bármikor próbáltam elmagyarázni valami gondomat neki, azt magyarázkodásnak fogta fel, és ha nem úgy cselekedek ahogy azt ő elvárja, akkor már "nem vagyok normális"
később néha beismeri, hogy mégiscsak jól láttam dolgokat..
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!