Szerintetek is kezd elbutulni, visszafejlődni a civilizált ember?
Gondolok itt azokra a dolgokra, melyeket ma már a technikai kütyük segítségével végzünk. Régen ha pl. túrázni vagy kirándulni indultunk megterveztük az utat térképen. Ma már GPS-t használunk, semmit nem oldunk meg önállóan. Ha elromlik a GPS, akkor azt sem tudjuk mit kezdjünk.
Egy másik példa:
Régen mikor még nem létezett az internet az emberek leültek beszélgetni. A férfiak jelezték a nők felé, hogy akarnak tőlük valamit és fordítva. Ma már az interneten keresnek társat az emberek egy része. Vegyük például a Föld többi élőlényét. Egyes állatfajoknál a hím hangokkal jelez a nősténynek, hogy kész a párzásra más fajoknál színekkel, stb. De mi emberek lassan már technikai eszközök igénybevételével tudunk csak ismerkedni. Valóban elbutít a technika?





Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!