Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Segítség! Nem tudok beilleszke...

Segítség! Nem tudok beilleszkedni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 15 éves lány vagyok, most vagyok 1. éves egy középiskolában. Már 2 hónap eltelt és nekem úgymond.. nem sikerült beilleszkednem. Hiába próbálok meg barátkozni úgy érzem néha hogy csak idegesítőnek tartanak.. gyakran nem írnak vissza facebookon, ha szerveznek valamit általában nem szólnak róla, csak ha véletlsn szóba jön akkor hívnak el.. ha bárkin látom hogy bántja valami mindig rákérdezek, megpróbálom felvidítani és segíteni neki. Utánna van hogy el is felejtik hogy én voltam ott mellettük és megint kezdődik minden előről..Eltudok hülyéskedni velük, van hogy jókat nevetünk, humorommal nincs baj, tudom hogy hol a határ.. mégsincsenek olyan igaz barátaim.. kérlek segítsetek! Mit csinálok rosszul? Mit tegyek hogy keresék a társaságom és ne csak én pofátlonkodjak mindig oda.. úgy érzem, hogy még azt sem vennék észre hogyha eltünnék pár napra.. Valaki, kérlek??

2013. okt. 23. 22:52
 1/5 anonim ***** válasza:
mi lenne ha te szerveznél dolgokat?
2013. okt. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Viszonylag új ember vagy a piacon. Ne teperj, ne nyomulj mások barátsága után, több önnálló véleményed legyen. Az lehet a baj, hogy olyannak néznek, aki mindenkinek meg akar felelni, mindenki előtt jókislány akar lenni és egy egyszerűen unalmas. Nincs miért emlékezni rád. Legyen karakánabb, határozottabb véleményed mindenről, ne akarj mindenkinek tetszeni, tanulj jobban, mert a jó tanulókat, vagy szeretik, vagy utálják, de nem közömbös senki a stréberekkel szemben. Picit különülj el a középszerűségtől, de ne szélsőségesen, mert az megint visszatetszést keltő. Érdeklődésben, ruhában, zenében, ne legyél facebook függő, hogy aszerint érzed magad aznap, hogy hány lájkot kaptál. Esetleg vállalj valamilyen közösségépítő tevékenységet, de ne az elismerésért, hanem csak úgy, emellett sportolhatsz is valami

különlegeset. Mindenki zumbázik, ezért menj el karatézni...sok lehetőség van, csak azt ne érezzék rajtad, hogy egy unalmas tömegcikk vagy, akiben nincs semmi érdekes. Kezdetnek talán ennyi, szia...

2013. okt. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 tanárúrkérem ***** válasza:
Szerintem minden oké veled, nem csinálsz semmit sem rosszul, lehet, hogy hülye a közösség, ahova kerültél. Ez persze elkeserítő, és talán nem is fog változni. Azért fel a fejjel, kiscsaj!
2013. okt. 24. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek #2-vel. A megfelelési kényszer látszik és zavaró, mert nyomulásnak tűnik. Beilleszkedni annyi, hogy akkor figyelnek rád igazán, ha szükség van rád, különben mindenki megvan magával. Sokféle szükség létezik, és mindenkinek másféle kell. De ahhoz egyéniségnek kell lenni, magabiztosnak tűnni, mert mások társaságát akkor igényli valaki, ha attól jól érzi magát. Például azért, mert a társaságában nem kell bizonytalannak lenni, nem kell félni, adhatja önmagát, ha ez nem is mindig pozitív.

Egyéniséggé tanulással, a képességeid fejlesztésével és megértéssel, empátiával válhatsz. Akkor érezheted, hogy haladsz ebben, ha nem te keresed mások társaságát, hanem mások a tiédet. Ne zavarjon, ha ez eleinte nem így van, csak tedd a dolgodat órán, sportban, szórakozásban, mindenben.

2013. okt. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2013. okt. 29. 12:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!