Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek a magyar emberek...

Szerintetek a magyar emberek nyitottak, vagy beszűkültek?

Figyelt kérdés
Könnyen veszik az új dolgokat, vagy idegenkednek?

2013. szept. 2. 20:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem magyar embere válogatja.
2013. szept. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nyilván. Mondjuk nem tudom lehet-e általánosságot levonni. Egyébként csak azért jutott eszembe, mert arra gondoltam, ogy én beszűkült vagyok. Erreúgy jöttem rá, hogy nyitottam egy olyan dolog felé, ami felé eddig nem, mert úgy gondoltam, hogy az "nem én vagyok", és jó érzés volt nyitni.
2013. szept. 2. 20:24
 3/7 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem a magyar ember homo sapiens és mint ilyen, nem jó ha nyitott, mert a vér és a belsőségek könnyen a szabadba jutnak.
2013. szept. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Eléggé idegenkednek.
2013. szept. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyénfüggő de én azt tapasztaltam, hogy nagyon vidéken, pl. ahol a nagyszüleim éltek az emberek sokkal ódivatúbban, ragaszkodnak a beválthoz. Nagy városokban és azok vonzáskörzetében (ahol állandóan van változás, nagy a mozgás, sok az ember) általában nyitottabbak.
2013. szept. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A bevett dolgokhoz ragaszkodik a magyar, még akkor is, ha az hibás vagy csak szimplán szuboptimális.


Ld. bevándorlás, külföldi tőke, IMF-hitel, EU-vélekedés, és minden, ami a nemzetek közötti kollaborációra épül: a kormány és a komplett (szélső)jobboldal hathatós segítségével az a közvélekedés kezd kialakulni, hogy minden, ami nem 100% Magyar (nagy M-mel), az rossz. Ez nettó hülyeség, de ha valaki ezt megemlíti az abban a minutumban antimagyar nemzetgyűlölő, mert az említett kampányoló pártok a populáris politikán kívül máshoz nem értenek, ahhoz viszont nagyon.


Ha a politikát félretesszük akkor is az újtól idegenkedőnek nevezném a magyarokat a saját példámból kiindulva: mielőtt bekerültem egy nemzetközi diákszervezetbe én is azt hittem, hogy minden román, szlovák, francia, stb. utál minket, miközben örülhetünk, ha tudnak az országról a "Budápeszt"-en kívül akármit is és ugyanúgy állnak hozzánk, mint a lettekhez meg a jamaicaiakhoz. Az, hogy utána mit kezdünk ezzel csak rajtunk múlik.

2013. szept. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Idegenkedés inkább. Én egészségügyi szempontból tanultam a magyar emberekről, ott is a régi bevált technikák, semmi újítás jellemző. Szóval ez az általánossá szerintem igaz lehet, bár embere válogatja valóban.
2013. szept. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!