Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Melyek azok a magyar värosok...

Melyek azok a magyar värosok ahol a legtöbb Nemet ällampolgär el?

Figyelt kérdés
Igazäbol egy kimutatäst kerestem de nem talältam sehol az interneten.gondoltam ami kimutatja %-os aränyban vagy valami ilyesmi.

2013. aug. 31. 19:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Sok sváb (gyökerű) település van országszerte...

Én a XII. kerületben lakom Budapesten, és elég sok német szót hallani az országos átlaghoz képest :)

2013. aug. 31. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Keress rá Pilisvörösvárra.

Sváb város, német nemzetiségi iskolák (több óvoda, két általános és egy gimnázium), német testvérvárosok, rengeteg német lakos, német ünnepek és hagyományok...

2013. aug. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Vällalkozäs szempontjäbol kerdezem azert erdekelne hogy Budapesten pl hol el a legtöbb,vagy inkäbb Györbe vagy Pecsett?Nem talälok semmilyen ezzel kapcsolatos informäciot vagy kimutatäst.Köszönöm a välaszokat
2013. aug. 31. 20:10
 4/16 anonim ***** válasza:

Német nemzetiség vagy német állampolgár.


De a svábok inkább osztrákok mint németek sztem...

2013. aug. 31. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Az itt elö Nemet ällampolgärok.hol elnek a legtöbben?
2013. aug. 31. 20:24
 6/16 anonim válasza:
Szerintem Kecskeméten most rengeteg Német van!
2013. aug. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Ha kifejezetten állampolgárok, akkor szerintem XII. kerület, mint ahogy már korábban mondtam (százalékban is nagyobb az országos átlagnál, létszámban meg biztosan)...

Bár hivatalos kutatási eredmény úgysincs...

2013. aug. 31. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

"De a svábok inkább osztrákok mint németek sztem..."


A svábok Bayernből és Baden-Württembergből származnak...

2013. aug. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

[link]


Ezt olvasd el, lentebb írja azokat a kisebb falvakat, településeket, stb. stb. ahol a lakosság nagyobb része vallja magát németnek a 2011-es népszámlálási adatok szerint.

2013. aug. 31. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

De most német állampolgárokról van szó, nem magyarországi svábokról. Nem?

Szerintem is Kecskemét, sokan jöttek a Mercedes gyárral. Egyébként meg nyugat- és dél-dunántúli falvakban is rengeteg német vett házat.

2013. aug. 31. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!