Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Sok magyar miért vannak...

Sok magyar miért vannak utálattal a magyar rovásírás iránt?

Figyelt kérdés

Sok fórumon olvasom, hogy a magyarok bizonyos hányada tűzzel-vassal a magyar rovásírás ellen van. Komplett gyűlöletbeszédeket írnak a magyar rovásírás ellen.

A magyarok eme hányadának mi bajuk lehet a magyar rovásírással? Pedig senki sem erőlteti rájuk, nem is kötelező megtanulni. Értetlenül állok azelőtt, hogy ezeknek az embereknek mi bajuk van.

Például engem sem zavar, hogy sokan művelik a régi magyar írást.



2013. aug. 30. 07:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%
Nem a rovásírással van baj, hanem azzal, amire használják!
2013. aug. 30. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
56%

Akinek ez a hobbija, az használhatja felölem, de az, hogy a faluk/városok helységnévtábláján is ez van, igencsak zavaró, mert a legtöbben el sem tudják képzelni, hogy mik azok a kriksz-krakszok rajta. Föként a külföldieket megzavarja, hogy ez valami információ, gyerekek firkálmánya vagy mi a csoda.


Elolvasni jóformán senki sem tudja (mivel nincs is egyértelnü olvasata), és rengeteg fölösleges pénzkidobással jár.

2013. aug. 30. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Shai-Hulud ***** válasza:
82%

Egyetértek az előttem szólókkal.


Meg aztán isten bizony nem cikizni akarlak, de ha elolvasod a saját kérdésedet, még az egyszerű magyar fogalmazással is vannak problémáid, miért akarod még egy újabb írásrendszerrel is terhelni az agyadat? :-)

És te még csak egy pici magyartalanságot vétettél, de bizony vannak szép számmal olyanok is, akiknek komoly problémái vannak a betűvetéssel. Őket valóban nem kellene egy újabb, a gyakorlati életben nem használatos (tehát használhatatlan) írásrendszerrel összezavarni.

2013. aug. 30. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
27%
Csak a baloldaliak, liberálisok, zöldek és más hasonló, a hatalomból kiszorult réteg van ellene. Ugyanis nem jöttek idejében rá, hogy az idétlen nemzetközi ploretárizmus-nak sansza sincs az egészséges nemzeti büszkeséggel szemben. És ha már nem jöttek rá, bosszúból utólag lefújják festékkel. Ez azt is megmagyarázza, hogy annak idején miért is nem jöttek rá...
2013. aug. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
70%
Nekem nem a rovásírással van a bajom, hanem azoknak az álszent szemléletével, akik jellemzően (nem hagyományőrzésből) használják. Fogalmuk sincsen mi az a hazaszeretet, ezért folyamatosan hangsúlyozniuk kell jelképekkel, melldöngetéssel és többek között a rovásírással is, hogy ők mennyire magyarok, és közben észre sem veszik, hogy eme identitásukat a magyarok többségével (akik szerintük nem igazi hazafiak) szemben határozzák meg.
2013. aug. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
45%
Egyébként vannak olyan töri szakos egyetemisták, akik rovásírással jegyzetelnek. Ennél nagyobb képmutatást nehéz elképzelni, hiszen szép hagyomány, addig ok, csak éppen nem igazán alkalmas jegyzetelésre, mert eleve nem erre találták ki. Tehát inkább szív vele, csak hogy mutathassa, hogy ő bizony használja a rovásírást.
2013. aug. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Elképzelni nem tudom, miért utálják. Bár én is csak dekorációként tudnám inkább használni.

A legtöbb helyen ma már a vulgár rovást használják, tehát kiírnak mindent.

2013. aug. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
65%

Nem tudom, hogy az embereknek mi a bajuk a rovásírással, mert ahogy írtad egyáltalán nem kötelező megtanulni.


Ahhoz pedig senkinek semmi köze, hogy az egyetemisták milyen betűkkel jegyzetelnek, az az ő dolguk, bár úgy egy kicsit nehezebb.


Szerintem minden városnál és falunál be kéne vezetni, hogy rovásírással írják ki a nevüket, de alá kéne írni rendes betűkkel is de NEM a külföldiek miatt, ha nem tetszik nekik ne jöjjenek ide.


Ha valaki pedig nagyképesűségből tanulja meg, illetve alkalmazza, arra szintén csak annyit tudok mondani, hogy az ő dolga, döntése.


Az emberek többsége azért szidja, mert szeretik tönkre tenni a magyar nyelv szépségeit, hagyományait.

2013. nov. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
31%

"sok magyar miért vannak"


Ez nagyon jó! XD

2013. nov. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
85%
Ha a görögöknek van, nekünk miért nem lehet írásunk? Nem zavar, ha külföldi nem érti. Görögöknél, szerbeknél, mindenhol latin betűkkel is írva van. Másik, hogy közlekedési táblákat magánszemélyek finanszírozzák sok esetben. Az sem érdekli ki használja, használja mindenki! Kéne folyó írás is hozzá, héber nyelvben is van, én már azon gondolkozok, hogy rovással írjak alá...lefosom, ha leszavaztok érte :)
2014. jan. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!