Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Sok magyar miért vannak...

Sok magyar miért vannak utálattal a magyar rovásírás iránt?

Figyelt kérdés

Sok fórumon olvasom, hogy a magyarok bizonyos hányada tűzzel-vassal a magyar rovásírás ellen van. Komplett gyűlöletbeszédeket írnak a magyar rovásírás ellen.

A magyarok eme hányadának mi bajuk lehet a magyar rovásírással? Pedig senki sem erőlteti rájuk, nem is kötelező megtanulni. Értetlenül állok azelőtt, hogy ezeknek az embereknek mi bajuk van.

Például engem sem zavar, hogy sokan művelik a régi magyar írást.



2013. aug. 30. 07:44
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
51%

Semmi utálat nincs bennem ellene.

.

Gondolkodjunk egy kecsit. "Rovásírás" - tehát rótták.

Elég nehéz elképzelni, hogy hogy az ősmagyar nyílheggyel olyan rovásírást használjon, amelyik nem csupán egyenesekből áll. (Próbálj fára/bőrre valami hegyes szerszámmal ívelt betüket rovogatni.)

.

Használata.

Politikai okok miatt hívei sokan a rovásírásnak, olyanok is, akik csak borjúként bámultak, amikor eléjük tettem egy így írt szöveget, hogy mondják már meg, mi van rajta. Persze, hogy nem tudták elolvasni. Ugyanakkor rovásírásos táblákat követeltek a városka látnivalóinak ismertetésére.

.

Az már csak hab a tortán, hogy a rovásírás: székely írás, szerintük pedig: "Székely sz@rta a magyart":

2014. júl. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Hiába van nyelvtanilag helytelenül kiírva a kérdés, mindegy, hogy egyszerű ember vagy iskolázott valaki, jogában áll szeretni a rovásírást és használni tudásának megfelelően. Undorító magyar szokás kigúnyolni a másikat. Ha valaki nem tud helyesen írni, fogalmazni már nem is tanulhat semmit? Van egy ismerősöm, aki anyanyelvén magyarul hibásan beszél, de megérteti magát másik 5 nyelven és tanul egy hatodikat. Kösse fel magát, vagy ne tanulja, mert nincs joga, amíg nincs diplomája és magyar nyelvtannal nincsen jóban? Tényleg ettől magyar valaki, ha gúnyolódik? Azért utálják a rovást, mert gyökértelen(globalista) gyökér emberek vannak, ez a divat. Én nekem magyarokkal van bajom nem a nyelvvel és a régi írással, külföldön meg nem nyikkanok magyarul, ha magyarral találkozok, nem lehet baj belőle.
2014. júl. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Balasa Bence ***** válasza:
100%

A rovás a magyarok kincse, de elfelejtettük. Csak most kezdjük újra használni.


Én 18 éves vagyok, 16 évesen tanultam meg róni.

sajnálatos módon ha az édesanyám meglátja hogy rovással írok, még most is úgy néz rám mintha egy éles fegyvert tartanék a kezemben.


Csak azért mert ő nem ismeri az írást

2020. aug. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 4-es!


Butaságot írtál. Én baloldali gondolkodású vagyok, szocdem.. alapvetően.. de szépnek és értékesnek tartom a rovásírást. Elkezdtem megtanulni a betűket. Szerintem van létjogosultsága, az általánosításnak viszont nincs.

2022. márc. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Balasa Bence ***** válasza:
100%

14



Az erőltetés rossz, de a folyamatos elnyomás sem jó, főleg a rovók közösségére nézve.


Én azt támogatom, hogy legyen válaszható a használata, így mindenki jól jár.

2022. márc. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!