Hogy-hogy a szlovák népzene a magyarnak tökéletes mása?
Figyelt kérdés
Jóllehet a nyelv teljesen különböző (más nyelvcsalád), a népzenét egy az egyben lekoppintották és a saját szöveget éneklik hozzá... és ami furcsa: a jellegzetes magyar vonásokat (pl. pentaton hangsor) megtartották. Létezik magyarázat erre a visszásságra ?2013. aug. 26. 20:09
1/6 anonim válasza:
Az együttélés során a népek sokmindent eltanulnak egymástól, ez nem lopás. Mi is sokat tanultunk a szlávoktól, ők is sokmindent átvettek tőlünk. Az más tészta, hogy közben meg utálnak minket, és letagadják, hogy bármit is tanultak volna tőlünk, de mi ne legyünk ilyenek, szerintem.
2/6 anonim válasza:
A magyar népdalok legtöbbje Erdélyből származik. A hangzásuk a legtöbbjének fülsértő, oláh zene. Ezért sem szeretik sokan a népdalokat. Az első jó magyarázatot adott a kérdésedre.
3/6 anonim válasza:
A pentaton nem jellegzetesen magyar, a világon sok helyen megjelenik, mert egyszerűen biztosítja a jó hangzást, kizárva a legrosszabbul hangzó hangközöket.
4/6 A kérdező kommentje:
Szerintem nem adott jó választ... A szerbek, oroszok is szomszéd népek, a népzenéjük mégis teljesen elütő. A szlovák népzene hangzásra kísértetiesen hasonló, mondhatni identikus. Ha nem hallanám a szlovák szöveget, magyarnak hinném. Ez nem lehet véletlen.
2013. aug. 26. 21:17
5/6 anonim válasza:
A Szlovákokkal sokáig egy országon belül éltünk, nem pedig szomszédságban. Így könnyű keverni a kultúrát. Amúgy meg miért zavar ez téged? Képes lennél odamenni egy szlovák iskolába énekórára és azt mondani a gyerekeknek, hogy "ezek a népdalok nem is a tiétek, lopták az őseitek, senkik voltak"? Na, hogy tetszik ez a kép? Szerintem ne foglalkozz a dologgal.
6/6 anonim válasza:
Úgy, hogy a szlovákok többsége mindent ami magyar átkeresztel szlováknak. Például Liszt Ferenc is szlovák szerintük. Rákóczi is. A himnuszuk is egy eredetileg magyar népzene, a címerük pedig az Árpád-házi címer egy része. Ennyi. A Tokaji aszu is szlovák szerintük. Sajnos ez van, de nem tehetünk ellene semmit. Ezen kívül egykoron egy országban éltünk a magyarok és a szlovákok a románokkal és a többiekkel együtt egy nemzetet alkotott. Egy-egy nyelven megjelent dolgokat lefordították a többi nemzetiség nyelvére is. A kultúra hasonló, így a népzene is. Tulajdonképpen a mi népzenénk az övék is, az övék pedig a miénk is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!