Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ez szerintetek jó mércéje az...

Ez szerintetek jó mércéje az emberi hülyeségnek?

Figyelt kérdés
Szóval sok embernél látom, hogy a Sebhelyesarcú a kedvenc filmje, meg a Tony Montana a "példaképe", tehát mind félreértette a filmet. Pedig nem egy "nehéz" film, ennyire idióták az emberek, hogy nem fogják fel? Vagy csak mindenki a 2/3-ig nézte meg??
2013. aug. 19. 20:02
 1/1 anonim válasza:

(Nem láttam a filmet, a válasz általános.)


Ez a mérce - mint bármely más is - maximum addig jó, amíg te tovább nem fejlődsz. Ha te tapasztaltabb leszel, akkor tele lehet a világ olyan emberekkel, akik nem értették félre a filmet, és mégsem fogod magad jól érezni a társaságukban.


Két általános tanácsot tudok adni (annak ellenére, hogy híresen rosszul viselem, és bánni sem tudok az emberi ostobasággal, még negyven évesen sem):


(1) Ne ítélj, hogy ne ítéltess. Ez a Bibliából származik, és mint minden onnan való, értelmet és útbaigazítást adhat számodra. Hogy hogyan, azt sajnos nem tudom, mert én is nagyon sokszor értetlenül állok a butaság előtt.


(2) Ez egy kicsit vidámabb, Einstein gondolata: "Két végtelen dolgot ismerek: az egyik a Világegyetem, a másik az emberi butaság -- bár az előbbiben nem vagyok biztos."


:-)

2013. szept. 8. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!