Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy az összes...

Miért van az, hogy az összes cigányt egy kalap alá veszik az emberek, "rasszisták"?

Figyelt kérdés
Én egy cigány gyerek vagyok , de tudok viselkedni nem lopok , iskolába járok stb. De mégis lenéznek nem úgy közelednek.Nem tudom mit ártott pl. egy ártatlan cigány család egy pár rasszistának , hogy letámadják Őket .Válaszokat várok. Rasszisták is jöhetnek. :@

2013. aug. 14. 18:21
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
69%
Miért van az, hogy az összes cigány kiakarja nyírni a magyarokat?
2013. aug. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
87%

"Miért van az, hogy az összes cigányt egy kalap alá veszik az emberek"


Te miért veszed egy kalap alá az összes embert?

2013. aug. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Mert a cigányok többsége olyan, mint amilyennek leírtad sajnos: lopnak, iskolázatlanok, erőszakosak. Nem mondom, hogy mindegyik olyan, de sajnos egy kezemen meg tudom számolni, hogy hány tisztességes cigányt ismerek, aki becsületesen, kulturált ember módjára él és viselkedik :/

Nem tartom magam rasszista embernek, de úgy érzem, hogy jogosak ezek az előítéletek a cigányokkal szemben.

2013. aug. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Nekem a barátom roma. Már több mint 8 hónapja vagyunk együtt. Szintén tanult és a családja is az valamint tisztességes munkája van. Én nem ítélek senkit. Nekem minden ember egyenrangú. Köztünk is vannak rosszak, köztetek is, de attól még nem mindenki egyforma.
2013. aug. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Első: látod?? te is egy kalap alá veszed a cigányokat!! honnan veszed hogy én meg a többi normális roma ki akarja nyírni a magyarokat??
2013. aug. 14. 18:32
 6/21 anonim ***** válasza:
34%

Ez hülyeség. Minden emberben van rossz. Vannak akik egymást ölik, vannak akik a bőrszín miatt ölnek, vannak akiknek ez a munkájuk...


De akkor sem kell mindenkit elítélni.

2013. aug. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
28%

Ha belegondolsz, valamennyire te is egy kalap alá vetted őket, mert azt mondtad, idézem:


,,Miért van az, hogy az összes cigányt egy kalap alá veszik az emberek, "rasszisták"?"


Nem azt mondtad, hogy az emberek egy része.


Sajnos Mo.-n van egy náci párt. Nevezetesen a Jobbik, ami csak szítja a feszültséget. Az embereknek tévképzeteket adnak be, pl. egy nagyon híres átverés, pl.: hogy a romák plusz pontot kapnak egyetemi felvételinél, amin feldühödtek. A helyzet az, hogy a feldühödésük alaptalan, ugyanis ez nem igaz, mert nem kapnak plusz pontot. Ez csak egy példa volt. Általánosságban inkább amiatt tartják ellenszenvesnek a cigányokat, mert nagyobb állítólagosan, több a bűnöző közöttük. Ez valamennyire igaz, és ennek az oka, leginkább a szegregáció (kirekesztés) és az, hogy keveset költenek, a romák integrálására. Ezekről valamennyire a Jobbik, valamennyire az állam, és valamennyire az emberek tehetnek.


Emiatt van az embereknek előítélete :(. Ezen lehetne változtatni, de ilyen mentalitással és ilyen kormánnyal nem.


Nekem nincs túl nagy előítéletem. Ha meglátok egy cigányt az utcán, nem gondolom máris azt, hogy bűnöző. Ha mondjuk, köszönne nekem, egy idegen cigány, és valamivel kínálna, nem válaszolnék, mert nekem nem éri meg a kockázatot, hogy kiraboljanak. Hát igen. Pedig legszívesebben visszaköszönnék, csak már volt negatív tapasztalatom.


De van remény, szerintem csak idő kérdése, és az emberek nem lesznek rasszisták.

Persze ez sok mindentől függ: kormánytól, a Jobbiktól.


Én ellenzem a Jobbikot. Szerintem az ő programjuk, nagyon rossz.


És igen, sajnos elég elkeserítő, hogy mindenkit egy kalap alá vesznek, csupán származásuk alapján. De ha megfigyeljük, az USA nagy részén nincs ilyen probléma, ami a bizonyíték arra, hogy lehet békésen is együtt élni származástól függetlenül.

2013. aug. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert sajnos a 98%otok, képtelen társadalomban élni, képtelen beilleszkedni. Rosszak az arányok! Ennek fordítva kéne inkább lennie...akkor hidd el, nem úgy közelednének feléd sem...
2013. aug. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Talán azért nem közelednek feléd, mert azt hiszik, hogy te is olyan kötözködős fajta vagy , mint a legtöbb cigány.
2013. aug. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Mysticista ***** válasza:
55%

nem kell itt szítani senkit a cigányok ellen. érdekes belém még magyar nem kötött. de 2x kórház + 1x késelés + 1 kórház nélküli agyonverés + 1 betörés + 1 lopás.


ezeket szenvedtem eddig a romáktól. és garantálom, hogy nem egyedüli a tapasztalatom. akik meg békevirágot szórnak. kívánom nekik hogy éljenek olyan területen, ahol a magyar laposba megy az úton lehajtott fejjel. és tűri ha leköpik.

2013. aug. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!