Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egy rövid vers, hogy tetszik?

Egy rövid vers, hogy tetszik?

Figyelt kérdés

Megyek és megállok,

indulok, de még várok - száz út körülöttem.

ismerem mindet - mit lábam még nem taposott.

Legyen a másik? megvárom a holnapot.


2013. júl. 25. 12:35
 1/4 anonim válasza:

Kék a teme

Hatitupa a teme

Láthatóó lálálá

Lálá lálá láááá

2013. júl. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

olyan haikus stílusú, de mégsem az teljesen

nekem annyira nem tetszik

2013. júl. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem tetszik, nagyon is! :)
2013. júl. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Megyek és megállok,

indulok,de még-még várok-sokútság körböttem.

ismerem a mindet-mit lábam még nem taposott.

A másik?megvárjuk -új napot.

Én így írnám.

Megyek és megállok:felező hatos

indulok,de még-még várok:ez is felező hatosnak indul,de a második fele ezt megakasztja, szándékos figyelemfelkeltés céljából.Lehetne felező hatos:indulok...még várok, a még-még érzékelteti az indulás késését.

Sokútság:elvont fogalom,nyitva hagyja azt a lehetőséget,hogy csak egyetlen út van valójában,de ő valamiért többnek hiszi.(Ő-a lírai én).

Körböttem: a köröttem és a körbe együtt, az jobban mutatja a lírai énnek a sok útba és a sokútságba ágyazottságát.

A második két sor között a nagy eltérés a szótagszámok tekintetében, az utolsó sor hirtelen véget érése(a 3. sor hosszúsága alapján itt még várnánk folytatást) a(váratlan) indulást sugallhatja.

Ki lehetne egészíteni egyebekkel is:a sokútság jellemzése például.Hasonlatokkal,

metaforákkal, megszemélyesítéssel.


Persze nem mondom,hogy a te verziód rossz-nem vagyok tapasztalt műbíráló.

2017. okt. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!