Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Valaki kémkedik utánam....

Valaki kémkedik utánam. Szerintetek mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szóval az van, hogy egy arc órák hosszat szokott állni kocsival az utcánkban, pár házzal arrébb. Bent ül a kocsiba és figyeli a mozgást. Érdeklődött már felőlünk az utcabeliektől, akik mondták, h nyugodtan csengessen be, otthol vagyunk, de erre mindig meghátrált, nem keresett meg. Telefonon is szokott hívni, de olyankor nem szól bele, csak tartja, vagy leteszi egyből, amikor felvesszük a kagylót. Tudom, ki az, egy régi évfolyamtársam, annyira nem ismerem. Nem volt semmi komoly konfliktus közöttünk, csak volt egy időszak, amikor rá akart hajtani a barátnőmre, leszólongatta, meg ilyenek, azt 1x-2x elküldtem az anyjába. Ő persze fenyegetőzött egy kicsit, hogy vele nem beszélhetek így, meg ő ezt nem hagyja annyiban, meg gyere ki a hóra köcs*g, stb... szóval még neki állt feljebb. Persze én nem vettem komolyan, meg már ez régen is volt, majdnem 3 éve! Erre most kezd megfigyelgetni. Nem ugyanazzal az autóval jön mindig, 2-3 kocsival szokott jönni felváltva, annyi esze van. Annyi persze nincs, hogy a szomszédok úgyis beköpik nálam, szóval szerintem nincs tudomása arról, hogy én tudom, h figyel. Mi csinálhatnék szerintetek? Ti mit csinálnátok egy ilyen helyzetben? Pár akciófilmbe illő forgatókönyv már lepergett előttem, mit csinálnék, ha egyszer én is rajtakapnám :D

Rendőrséghez érdemes fordulni? Vagy kiröhögnek?

Várom az ötleteket!


2009. okt. 21. 11:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha látod hogy ott áll a kocsival, akkor menj oda, és kérdezd meg mit akar...
2009. okt. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
7%
Nyugodtan fordulhatsz a rendőrséghez, amit tesz, az büntetendő. Ha fel tudod jegyezni az autója rendszámát, az még jobb. Menj be, és tegyél egy feljelentést.
2009. okt. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

Te: Jó napot kívánok, XY vagyok, be szeretnék jelenteni egy bűntényt.

Diszpécser: Hallgatom.

Te: Egy alak áll az autójával az utcánkban, pár házzal arrébb, és felőlem érdeklődik. Néha más kocsival is jön, és csak ott áll, figyel. Lehetne valamit tenni?

Diszpécser: Megfenyegette önt az illető?

Te: Nem.

Diszpécser: Akkor semmit nem tehetünk, amíg nem történik bűncselekmény, addig nincs hatáskörünk. Viszonthallásra.

2009. okt. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%

BTK 176/A.§


(1) Aki abból a célból, hogy mást megfélemlítsen, vagy más magánéletébe, illetőleg mindennapi életvitelébe önkényesen beavatkozzon, rendszeresen vagy tartósan mást háborgat, így különösen mással, annak akarata ellenére telekommunikációs eszköz útján vagy személyesen rendszeresen kapcsolatot teremteni törekszik, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.


Szerintem bőven belefér.

2009. okt. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

De nem akar kapcsolatot teremteni, csak ül a kocsiban. Ha pedig annyi esze van, hogy más kocsikkal jelenjen meg, akkor arra is gondolt, hogy ne hozzá köthető telefonról hívja fel az illetőt.

Szóval okés a törvény, csak semmit sem ér. Ha arról lenne szó, hogy az illető becsenget hozzá állandóan és zaklatja ezzel-azzal, fenyegeti, akkor talán lehetne valamit.. De pl akkor miért nem született még ítélet Jehova tanúi ellen, akik állandóan csengetnek és zaklatnak?

2009. okt. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én odamennék és megkérdezném, hoygy mit akar.
2009. okt. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem valószínű, hogy tisztességesek a szándékai, hiszen akkor már megkeresett volna minket, becsengetett volna, vagy telo stb... Azt meg gondolom nem fogja megmondani ha rákérdezek, hogy hát csak be akarok törni amikor nem vagytok otthol..

De egyelőre nekem sincs jobb ötletem, minthogy beülök mellé a kocsiba és megkérdezem, h figyu már ha érdekel valami kérdezz meg engem.

2009. okt. 21. 16:14
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha ilyen jóban vagy a szomszédokkal, akkor megkérhetnél kettőt, hogy menjen oda veled a kocsihoz, megkérdezni, hogy mit akar az arc. Nem fenyegetőzni, meg bézbólütővel hadonászni, csak hogy legyen tanúd, ha gond van.


A rendőrségen meg nem feljelentést kell tenni, csak megkérdezni, hogy ők mit javasolnának az ügyben, hogy lehetne szerintük kultúráltan, jogszerűen kezelni a dolgot. Ha nem telefonon hívod őket, hanem személyesen beballagsz, az ügyeletes tiszt biztos ad valami tanácsot.

2009. okt. 23. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudhatod, hogy nem egy késes elmebeteg -e. Beülsz mellé a kocsiba, aztán elhajt veled egy kihalt részre, és elvágja a torkod. Meg se találnak többet.

Rendőrökre ne számíts, amíg nem történik bűncselekmény, ki sem jönnek.

Viszont ezt megcsinálhatod: Van a 06-80-555-111, ez a rendőrségi telefontanú, itt névtelenül jelenthetsz be észlelt bűncselekményt. Mondd azt, hogy egy gyanús autó áll napok óta az utcában, és gyanúd szerint az illető drogterjesztő. Ezt már ki fogják vizsgálni.

2009. okt. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!