Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a veszekedésről, ami a melegfelvonulásból indult ki?

Figyelt kérdés

A barátnőm hozta fel a témát, hogy olvasott egy cikket az origón, hogy milyen primitívek az emberek, utálja Magyarországot stb. Megkérdeztem miért, már akkor is bunkó volt velem, elolvastam a cikket a melegfelvonulásról, és kifejtettem neki a véleményemet.


"Én nem állok egyik oldalra sem. Szerintem mindkét oldalnak van negatívuma, és pozitívuma, de egyik sem csinálja jól. Én nem állnék egyik mellé sem. A politikusok primitívek, akik buz.iznak, ugyanígy a melegeket utáló csőcselék is, akik csak balhézni mennek ki. Ami itt pozitívum talán, ezen az oldalon, hogy nem akarják engedélyezni a felvonulást. Ez szerintem jó dolog, mert így el lenne kerülve a balhé, illetve szerintem sem jó, hogy bugyiban táncoló férfiak vonulnak végig az úton, mert minek? Én sem lennék rá kiváncsi, ha ott laknék, és biztos mások is vannak így. Kibírják, legfeljebb nem néznek oda, lehet így is nézni, de én a felvonulást feleslegesnek tartom, meg azt is, hogy külföldön a polgármester eskette össze a meleg párokat. Minek erre külön figyelem? Ők vágynak a feltűnésre ezekszerint, mert ha én meleg lennék, tuti nem keresném az ilyen helyeket, hanem élnék normálisan. A melegek oldaláról, meg az a pozitívum, hogy végülis jó dolgokért szervezik meg ezt a fesztivált, hogy szélesítsék az emberekben az elfogadást, illetve lehetőséget nyújtanak az elnyomott melegeknek hogy elfogadják magukat. És a negatívum itt is a felvonulás. Szerintem azt nem kéne, mert felesleges, nem érnek el vele semmit, csak hogy végighajigálják őket, meg rendőri felügyelet stb. Meg hát ezekkel a felvonulásokkal nem szélesítik az emberek látókörét, mert ezeken általában azok az emberek vannak ott, akik utálják a melegeket, de a bugyiban táncolással engem sem lehetne meggyőzni semmiről, mert inkább azt gondolom hogy magamutogató. Szerintem egy normális ember pont leszarja mit csinálnak a melegek. Szerintem helyesen látom a dolgot."


Erre mégjobban felkapta a vizet, már annyira ideges volt, hogy attól jobban nem is lehetett volna. Azt mondta öreges és korlátolt vagyok, meg primitív. De szerintem nem mondtam semmi rosszat, mondtam hogy gondolom akkor neki a "kedvenc" része az egészben a felvonulás, mert csak arra mondtam, hogy nem kéne. Azzal jött hogy jogaik vannak ehhez, meg akit nem érdekel ne nézze. De én meg ugye fentebb is írtam, hogy ezzel nem érnek el semmit, mert normális ember leszarja, az agresszív kimegy, tehát az egész egy nagy balhé. És akkor mondtam hogy tudom hogy mostanában divatos védeni a melegeket, meg ez a nagy túlzott liberalizmus, és erre úgy megsértődött, hogy otthagyott. Egyébként a vita közben én nem voltam ideges, csak ara vártam hogy mond valami indokot, de inkább csak gyűlölet, meg utálat volt benne, meg ilyen elvakult védelem, amit nem értek.



2013. júl. 3. 18:13
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
78%
Ilyenekről nem kell barátokkal vitatkozni - levonhatod a tanulságot. Nem csodálom, hogy felkapta a vizet, a korlátoltság engem is fel tud idegesíteni.
2013. júl. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
87%

"ha én meleg lennék, tuti nem keresném az ilyen helyeket, hanem élnék normálisan"


Épp ezt nem teheted meg. Ha van párod, nem foghatod meg a kezét, nincs se puszi, se csók, már ölelés se. (Mert ugye ez mind reklámozás és a nemzeti értékek porba tiprása.) Barátokkal nem dumálhatod meg a gondokat, nem dicsekedhetsz, nem viheted bemutatni barátot/barátnőt, lényegében nem tudod a homofóbság miatt normálisan élni az életed.

És akkor olyasmi, mint házasság, gyerekvállalás...és őszinteség (azaz hazugságok nélküli élet) még sehol.


Ezek az emberek ezért próbálnak tüntetni. Gondolom vannak túlkapások, mert láttam már videókat a vonulás után és ez az ő hibájuk. De magának a menetnek van értelme. A kivitelezés rossz.

2013. júl. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
80%

Pár éve még az ilyen felvonuláshoz kapcsolódó kérdéseknél szinte csak gyűlölködő, homofób hozzászólásokat lehetett olvasni. Mára talán már egy fokkal jobb az emberek véleménye.

Pont ezért kellenek az ilyen rendezvények. beszélni kell a témáról, ha máshogy nem megy, akkor a felvonulással, hogy ne számítson már tabunak és szégyellnivalónak a homoszexualitás

2013. júl. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
36%
Az emberek többsége csak vagdalózik a szavakkal, hogy igenis vannak jogaik meg mittudom én... akkor én konkrétan megindoklom, hogy mi a bajom a melegfelvonulással.. (nem a melegekkel! hanem a felvonulással): a gyerekek, fiatalok ezt látják mivel elég nyilvánosan zajlik, csak az nem veszi észre, aki nem akarja.. ez által torzulhat a személyiségük. te mit szólnál ha a gyereked azt látná és azt is normálisnak tartaná hogy két férfi alsógatyába táncol és smárol??? otthon meg azt hogy van egy férfi és egy nő, te meg mellé bólogatsz, hogy igen a melegeknek jogaik vannak... igen, otthon, ahol nem látja őket senki joguk van azt csinálni amit akarnak, de nekem ne ünnepeljék azt ami alapvetően nem normális... és nem vagyok sem homofób meg a társai, ismétlem semmi bajom a melegekkel, csak a felvonulással...
2013. júl. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
77%

http://www.youtube.com/watch?v=j-pjA6h9Ybc


6:00-nál egy homoszexuális véleménye az egészről... én nem vagyok homoszexuális, de az ő hozzáállása szimpatikus nekem, és abszolút el tudom fogadni a szexuális hovatartozását... a rózsaszín kisangyalkának öltözött "férfiak" a felvonulás kamionján számomra nem homoszexuálisak, csak b....zik!

2013. júl. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
78%

19:49

1, a homoszexualitás nem nevelhető az emberbe. Vagy van vagy nincs. Szóval nem kell attól félteni, hogy ő is olyan lesz

2, attól nem lesz baja a gyereknek amikor heteroszexuálisokat lát meztelenül, egymás szájába mászva, gyakorlatilag az utcán d*gni? Engem felnőtt emberként zavar, mert ilyet (ellentétben a melegekkel) minden áldott nap látni közterületen

3, nem lesz baja ha hullarészeg embereket lát, verekedőket, veszekedőket, verik, sz*r szülei vannak stb?

4, ennél már sokkal rosszabbat is átélt az emberiség. Hogy lett felnőtt a háborúk és egyéb szenvedések alatt a gyerekekből?

Felvonulás egy helyen van egyszer egy évben ha jól tudom. De ha többször is, akkor sem az év minden napján. Nem tudom te hol élsz de én még sosem láttam melegeket (ami azt jelenti, hogy úgy viselkedtek, hogy ne lehessen látni). Te meg úgy beszélsz mintha emem "borzalmak" minden sarkon szembejönnének "szegény" gyerekkel.

2013. júl. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
0%

21:18

1. Egyik haverom azért lett b*zi, mert kicsi a farka. Inkább s*ggbek*ratja magát, semmint leégjen a lányok előtt kicsi farokkal. Szóval amit mondtál, hamis.

2. Én még sosem láttam meztelen embereket az utcán, legyen az meleg vagy hideg. Dugni sem láttam még senkit közterületen. A csókolózás más kérdés, tudod, sokszor láttam embereket csókolózni, de nem lett tőle bajom. Ha neked ez kárt tesz a lelki világodban, keresd fel Csernust.

3. Miért, ha egy hetero pár gyereket vállal, azok biztos, hogy sz*r szülők lesznek, a melegek meg mindig jók? Azért nem ennyire fekete-fehér a dolog...


A részegek, drogosok, melegek is, részei a mindennapjainknak. Nem lehet őket kikerülni, kivéve ha burokban neveled a gyereked. Nekem tulajdonképpen semmi bajom sincs a melegekkel, de ez a felvonulás... Szánalmas. Ennyi erővel vonuljunk fel, mert:

-heterok vagyunk

-a hiphopot szeretjük

-legalizálni akarjuk a füvet

-a Portugál válogatottnak szurkolunk a vébén

-dualcore proci van a gépünkben

-szeretjük a levendulát

-kedvenc kajánk a szusi

-láttunk már fűzfát

-ésatöbbi.

Baromság baromság hátán, a melegek ezzel a felvonulással csak ellenszenvet váltanak ki, és azzal, hogy tangába rázzák a szőrös p*csájukat, még nem fog a kormány az ő javukra dönteni. Régen felakasztották őket, mert betegségnek tartották, ma már eljutottunk egy olyan szintre, ahol legalább elfogadják őket. De tudod, olyanok ezek, mint a cigányok: adsz nekik egy tányérral, és azonnal dorbézolni kezdenek az egész bográcsért. Házasság, gyereknevelés, mittudomén... Most bomlasszuk felaz eddig jól bevált egyházi és társadalmi normákat, és legyenek a melegek a jobbak, mint a heterok? Eljutunk majd oda is, hogy ingyen ház, kaja meg minden kell?

Tudod, a felvonulással a melegek egyvalamit bizonyítanak számomra: azt, hogy nem én különböztetem meg őket másoktól - ők különböztetik meg magukat. Utána meg megy a rinya, mert őt nem fogadják el... Ez megintcsak ugyanaz, mint amit a cigányság művel. Gondolj bele józan ésszel, és rájössz, hogy maguknak gerjesztik ezzel a problémát.

2013. júl. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekem semmi bajom a heterókkal, addig amíg nem akarják rám erőltetni magukat. Sajnos abban élek, hogy az év minden napján rám erőltetik, hogy hogyan illik egy lánynak/fiúnak játszani, öltözködni. Kibe illik szerelmesnek lenni, házasodni, családot alapítani. Az korrekt, hogy a heterók erőszakosak és nem veszik figyelembe, hogy vannak más alternatívák is? Gyakorlatilag a lakosság 5-8 százalékáról nem vesznek tudomást. Ha pedig ez az 5-8 százalék, ez ellen tenni akar - ha fel akarja hívni a figyelmet rá, hogy itt valami nagyon nincs rendben - akkor erőszakosak vagyunk, provokatívak és magamutogatók. Ezt hívják kettős mércének, és képmutatásnak. A felvonulás pedig igenis eléri a célját, mert így legalább kénytelenek észre venni, hogy vagyunk, itt élünk mi is - nem kis számban. Így legalább beszélnek rólunk. A felvonulás az egyetlen, amivel ezt el tudjuk érni.
2013. júl. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
0%
Beszélnek rólatok - de hogyan? Vagy nektek csak az a fontos, hogy a középpontban legyetek, mint a Gáspár család? Tökmindegy, hogy b*szogatnak, pocskondiáznak titeket, csak a hírnév, a szereplés kell? Gratulálok.
2013. júl. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
0%
Különben én nem erőszakolok senkire semmit. Felőlem lehetsz homoszexuális, transzvesztita, vagy pingvin is. Szerintem nem a heterok tolják a képetekbe a dolgokat, hanem TI, azzal, hogy felvonultok, és mutogatjátok magatokat - amivel nincs is baj, addig, míg mindezt nem provokatívan, kihívóan teszitek. Viszont ti igenis így teszitek ezt, direkt módon, hogy aztán haragudhassatok a világra, amiért titeket nem fogadnak el. Rossz taktika...
2013. júl. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!