Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az emberek miért nézik le azt...

Az emberek miért nézik le azt aki rossz anyagi körülmények között élnek?

Figyelt kérdés
2013. jún. 5. 09:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
72%
Hát ezt én se értem, mert mindenki kerülhet rossz körülmények közé a mai világban.
2013. jún. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
59%
Azért, hogy a ne kelljen sajnálni vagy szánni őket - mert ez volna a normális reakció a szegénységre és a nyomorra, nem a lenézés.
2013. jún. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
93%
Nem azt nézik le, aki rossz körülmények között él. Azt, aki folyton panaszkodik meg kunyerál, de semmit nem tesz hogy jobb legyen a helyzete.
2013. jún. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
94%

Én csak azt nézem le, aki tesz is érte, hogy rossz körülmények között éjen.Például alkoholista, esze ágában sincs dolgozni, vagy esetleg ennek tetejében még bevállal vagy 8 gyereket.

Hallottam olyanról (kis faluban történt), hogy a nő 11. gyereke után, az önkormányzat fizette ki a spirált, vagy amit választott, csak ne szüljön már több gyereket, mert jóformán éheznek.

Na, az ilyet mélységesen megvetem, de azt, aki gürizik a minimálbérért, szereti a családját, és megpróbál nekik"sz5arból várat" építeni, azt egyáltalán nem.

2013. jún. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
85%
Szerintem is inkább azt nézik le, aki csak panaszkodik, de nem változtat. Egyébként meg emberfüggő, én nem nézem le, nem a pénz tesz valakit emberré...
2013. jún. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Amidala- válasza:
100%
Ez egyfajta védekezés. Ettől úgy érzik, hogy ők mások, és ezért ők nem kerülhetnek ilyen helyzetbe. Valójában félnek.
2013. jún. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Mégis mit lehetne tenni?
2013. jún. 5. 10:06
 8/17 Amidala- válasza:
Ne legyen kisebbségi érzésed emiatt.
2013. jún. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Mit kéne tenned? Ez nyilván a körülményeidtől függ. Ha nem dolgozol, akkor munkát keresni és bármit elvállalni. Ha dolgozol de kevés a fizetés, akkor képezni magad.


Akit én pl lenézek, az a szomszédasszonyom. 2 gyerekkel maradt egyedül, folyton jött pénzért. Ételt, gyerekruhát nem fogadott el. Sírt, hogy nincs munka. Bekönyörögtem a munkahelyemre takarítónőnek 6 órában, így a bölcsi-ovi sem lett volna gond. 2 nap után egyszerűen nem ment be, mert ő nem fogja más sz.rát pucolni. Aztán később büszkén mesélte, hogy terhes. Mai napig nem tudom, kitől (persze ne is tartozik rám). Na igen, őt elítélem. Nem azért, mert szegény.

2013. jún. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
De vannak olyan települések ahol egyáltalán nincs munkalehetőség.
2013. jún. 5. 10:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!