Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Történelem órára be kell...

Történelem órára be kell adnom egy oldalas házi dolgozatot. Csoportosulások az ifjúság körében (pánk, skinhead, emo, stb. ) néven. A google nem sokat segített. Esetleg valakinek valami ötlet/oldal?

Figyelt kérdés
2013. máj. 30. 21:21
 1/2 anonim ***** válasza:
majdnem mind zenei stílushoz köthető, kivéve persze a skinhead, az rasszizmushoz, bár raszizmus alatt azt értem hogy minden kopasz emerről feltételezik hogy náci...
2013. máj. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Angol, esetleg magyar wikiben találsz bőven infót erről. Valóban mind köthető zenei stílushoz, viszont a skinhead is, bár utóbbiak -ironikus módon- szinte azonos stílusban "nyomatják" , mint amilyen a punk zene.


A Ballagó Idők, 80-as évekbeli skinhead zenekar. Tudtommal a Magozott Cseresznye zenekar is ,de ebben nem vagyok biztos. Csupán pontosítani szerettem volna a kedves elő ő beíró sorait.


A lényeg a kedves kérdező számára ez:

en.wikipedia.org

hu.wikipedia.org


És persze a google...


Javaslom, indulj el a "könnyűzenei" műfajoktól, és haladj a stílusok felé mint (szub)kultúrális csoportok felé:

Rock-on belül, hip-hop-on belül, EDM műfaján belül, metálon belül.


Egyes zenei stílusok nem sorolhatók egyértelműen műfajok alá, csak átfedéssel:

dark(-wave) (80-as évek), hardcore, punk, alternatív/indie, és így tovább.

2013. jún. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!