Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Vannak köztetek olyanok, akik...

Vannak köztetek olyanok, akik a skinhead szubkultúrához tartoznak?

Figyelt kérdés
Először is arra lennék kíváncsi, hogy él-e még ez a szubkultúra, vagy már "kihalt", mint az emo. Mert sajnos nem találok még a neten sem skinheadeket, pedig erről a szubkultúráról írom a szakdolgozatomat. Nincsenek interjú alanyaim, de megvan online a kérdőívem, elküldhetem a válaszolóknak? Előre is köszönöm! :)

2013. ápr. 27. 17:53
 1/7 anonim válasza:
Ha jól értelmezem a kérdésed akkor te, a még a 80- as években indult mozgalomra gondolsz, és nem arra az idézőjeles kúltúrára amit ma jelent az a szó h skinhead.
2013. ápr. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, a régi verzióra gondolok. A mai már azt hiszem teljesen más értékeket preferál, mint a régi. Van esetleg még olyan, aki ezt a vonalat képviseli? Esetleg Te, kedves válaszoló? :)
2013. ápr. 28. 00:23
 3/7 anonim válasza:
Ebben a formában magyarországra soha nem jutott el ( ha jól tudom még szub szub kultúra szintjén sem ). Már a 80- as évek végére 90- es évek legelejére elkorcsosult azzá amit ma jelent annak lenni, igy még azok akik egyébként tudták mit is jelent valójában annak lenni kiszáltak és elhatárolódtak ettől az egésztől. Már vagy 20 éve nem létező dolog. Jól rápacsáltál ezzel a témával egy szakdolgozatra. Azért örülök, h vannak még olyanok akik tudnak ilyen dolgokról.
2013. ápr. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Te most az eredeti,'60-as években indult angol-ra,vagy a mai,88-asra gondolsz?

Mert az eredeti,angol az soha nem jutott el magyarországra,ide alapból a 88-as mozgalom jutott el.

És ennek ama egyszerű oka van,hogy a skinhead mozgalom a '90-es évek elején kezdődött magyarországon,amikorra már erősen nacionalista,és rasszista lett a mozgalom.

Ennek gyökere a kezdeti felépítésben leledzik.Ugye az első skinhead-ek a '60-as évek angol alsó munkásosztály tagjaiból szerveződött,és akkor még nem volt köztük rasszizmus.Ők büszkék voltak arra,hogy kétkrzimunkások gyerekei,és hogy nincsenek elkényeztetve.Na de kik voltak a közép,és felső munkásosztály tagjai?A bevándorlók!Volt tőkéjük,így vállalkozni is tudtak.És ebből kezdődött az egész.Először csak a bevándorlók(főleg ázsiaiak és arabok),majd a gazdag elit(sok zsidó),majd a kissebségek,stb,stb.Ez a mozgalom erre az útra volt ítélve.Egyszerűen nem volt másik út.Jó,persze vannak kikacsintások(pl.:S.H.A.R.P.-ok)de ezek is elég tiszavirág életűek.

A mai skinhead-ek a tévhitekkel ellentétben nem ostobák,ápolatlanok,vagy agresszívak.Lehet,hogy sok mindenkit utálnak,de ha közéjük tartozol,egy olyan összetartó "család" tagja lehetsz,amivel én nem igen találkoztam ezidáig. Jófejek,összetartóak,és régi értékeket vallanak.Nemhiába ez a mottójuk:Becsület,és Hűség.Én személyes véleményem szerint sokkal jobb arcok,mint ez a sok,mai férfinak csúfolt divatmajom.

2013. máj. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Igen, régen ahhoz tartoztam de az már rég volt olyan 17 éves koromban, valahogy már nem vonozott ez a világ. :)
2013. máj. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
http://www.youtube.com/watch?v=aY4pZlP6YtE vannak még skinheadek akik nem neonácik :D csak nem magyarországon...
2013. máj. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Shadow.Girl válasza:
Oi!:Ddd
2013. júl. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!