Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék ez ellen valahog...

Hogyan tudnék ez ellen valahogy védekezni? Minden "barátom" kihasznál.

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy mivel elég jóindulatú srác vagyok, főleg a főiskolás barátaim rendre kihasználnak, de nagyon durván.


Persze segítek szívesen neki, ha bármi probléma van, jegyzet, vagy nem tudnak megoldani valami feladatot, csak sajnos csak ilyen "látszat" viszonzást kapok. Olyan anyagokat amik sokat nem segítenek, de hogy ő is küldjön már valamit alapon.


Általában én erőfeszítést és szabadidőt áldozok arra, hogy megoldjam az ő problémájukat. Amikor én kérek valamit, amire a legkevesebb erőfeszítést kéne tenni, akkor nem teszik meg, és megsértődve mondják az indokot, hogy ők miért nem tudták megcsinálni. Pl.: mondta, hogy vesz új cuccokat a gépéhez, mondtam neki, hogy a rendeléshez adjon hozzá még ezt azt és kifizetem, csak hozza el ha már úgy is ott van.

Azóta se kaptam meg.


A legdurvább az volt, amikor "laza" laborunk volt, zh-t írtunk és gyakorlatilag én írtam meg a zh-t helyette.

Egy köszönömöt nem mondott utána, beszélt a tanárral és kisétált, meg se várt volna kint, pedig 10 percre rá kimentem. Ilyen hasonló dolgokat művelnek a barátok.


Elküldeni nem tudom őket, mert nagyon szar vagyok vitatkozásban, illetve haragot sem akarok gerjeszteni, mert csak én érezném rosszul magam.


Kapcsoljak ki mindent, legyek elérhetetlen? Mit csináljak? Kezdek belefáradni, hogy mindenkinek segítek, de sokat nem kapok vissza.



2013. máj. 26. 00:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Egyszerűen mondj nemet, ne segíts. Ezek nem barátok csak kihasználnak téged. Ha kérdeznek valamit, akkor mond, hogy nem tudod v akármit.
2013. máj. 26. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%

ne haragudj,hogy ezt írom és nem téged akarlak bántani,de ezek a srácok évek múlva úgy fognak rád vissza emlékezni,hogy "jaaa igen,volt az a pancser aki megírta helyettem a Zh-t stb-stb.

Ne akarj pancser lenni!Lépj a sarkadra és ha veszekedni nem is akarsz,akkor ne foglalkozz velük többet.majd meglátod kerítenek maguknak más "leckeírót",de legalább nem fognak téged kihasználni

remélem megoldódik a problémád és így nem így fogsz vissza emlékezni ezekre az éveidre :-)

2013. máj. 26. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Találj te is idióta kifogásokat, hogy miért nem tudsz segíteni.
2013. máj. 26. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kérj pénzt a segítségedért.Mindenképpen jól jársz.Vagy békén hagynak vagy fizetnek.És ahogy korábban is írták,ezek nem barátok hanem tetü,vérszívó,paraziták.
2013. máj. 26. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

mondd azt én már megtettem mindent,nem vagyok kincsesláda hogy csak tőlem vegyetek ki.

mondd azt hogy eleget adtál nekik.

2013. máj. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Vegyél erőt magadon, és mondd meg nekik, hogy ezentúl nem fogsz többet segíteni, mert sz.rnak a fejedre, és veled sem lehet mindent megcsinálni. Ha ezek után ők sértődnek meg, akkor nem is érdemlik meg, hogy a barátjuk légy.
2013. máj. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat.


Ezentúl szarni fogok a fejükre, és nem fog érdekelni mit gondolnak, az ember már belefárad, hogy csak akkor lehet valakiket elérni, ha segítség kell nekik.

2013. máj. 27. 09:44
 8/8 anonim válasza:

A fenti hozzászólók jó dolgokat tanácsoltak.

Még annyit hozzáfűznék hogy sokszor NEM-et kell mondanod az életben mert ha nem teszed akkor olyat fogsz csinálni amit nem szeretnél vagy kihasználnak azért mert nem mersz ellenkezni. Pl.: Ha én nem ellenkezek még anno a középsuliban akkor már rég rászoktattak volna a dohányzásra.


A másik hogy a barátság akkor barátság ha nem csak te adsz hanem kapsz is. Ez maximum csak érdekbarátságnak felel meg.

Én a te helyedbe hagynám őket a fenébe és keresnék igazi barátokat. Mivel a barátokat cimborákat megtudod választani csak családot nem:D

2013. máj. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!