Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha piszkálnak az...

Mit tegyek, ha piszkálnak az iskolában?

Figyelt kérdés
Középiskolás vagyok és van néhány "barátom", akik időnként szoktak piszkálni. Ez csak verbális úton történik, fizikai sérelem nem ér engem. Eddig velük ápoltam a legjobb viszonyt az osztályban, de kezdem már megunni a szekálást. Eleinte még csak a szokásos haveri csipkelődés volt ez, de már rengetegszer, tényleg nagyon sokszor szóltam nekik, hogy hagyják abba, mert rosszul esett. Aztán másnap megint és megint és így megy tovább. Akármilyen témáról van szó, vagy a tanár akármit mond órán, valahogy mindig az én káromra szólogatnak be. Én is vevő vagyok a hülyeségre, de ez már nekem sok. Nem igaz, hogy 18-19 éves emberek nem tudják, hogy hol van a határ. Biztos azt gondoljátok, hogy akkor ők is piszkálják egymást, azonban ez nem így van. Mindig rám fókuszálnak, állandóan figyelik, hogy milyen mondatomba vagy tevékenységembe tudnának belekötni. Próbálkoztam már több módszerrel is: először próbáltam értelmes ember módjára a tudtukra adni, hogy ez nekem rosszul esik, ne csinálják, de ez csak kis ideig szüntette meg a problémát, azóta ugyanúgy folytatódott. Utána szóltam már tanárnak is, aki elbeszélgetett velük, de nem hatotta meg őket, folytatták tovább. Tudom, hogy az erőszak nem megoldás, de úgy érzem, hogy mást nem igazán tehetek. Abban bízom, hogyha odacsapok egyszer nekik, akkor érzékelik, hogy betelt a pohár és abbahagyják. Ti mit tudnátok javasolni, mit tegyek?

2013. máj. 22. 00:26
 1/4 anonim válasza:
szerintem a legjobb ha nem veszed észre ha ilyet csinálnak, és 1 idő után már nem cisnálják, ha látják hogy nem zavar téged, nekem bevált
2013. máj. 22. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem egy-egy jóféle, szédítő tockosba még senki nem halt bele.
2013. máj. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
En a helyedben nem baratkoznek veluk. Nem eri meg.. Valoszinuleg magukkal van valami bajuk, vagy irigyek rad, hogy igy piszkalnak. Probald meg egy ideig ignoralni oket, minimalisra csokkenteni a veluk valo beszelgetest, akkor meg eroszakot sem kell alkalmaznod, majd csak magukhoz ternek. Ha meg nem akkor ez van, megis milyen barat az aki piszkal es keresre sem hagyja abba?
2013. aug. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Egy-két atyai pofon nem ártana nekik.
2017. jan. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!