Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan használhatnám az...

Hogyan használhatnám az eszem? Rájöttem, hogy mégsem vagyok annyira hülye, mint amilyennek hiszem magam.

Figyelt kérdés

Alsós koromban én voltam a legjobb magyarból az osztályban és szerettem is, ötödikben kaptunk egy nem túl jó tanárt és hetedikre épphogy hármas lettem, nyolcadikban nagyon jó tanárunk volt és majdnem megkaptam az ötöst, csak az előző évi hiányosságok miatt nem tudom teljesíteni.

Most, kilencedikben pedig vigyáznom kell, hogy ne bukjak meg belőle, mert irtó rossz tanárunk van, de szerencsére jövőre elmegy és újat kapunk. Remélem jobb. Most így év vége felé többet tanulok (első félévben nem nagyon csináltam ilyesmit) irodalomból valamelyik héten egy délután alatt megtanultam 2 Balassi verset + életrajzot (Janus Pannoniusét is). Az jól esett és azóta nem úgy csinálom, hogy "ennyi idő alatt úgyse tudom megtanulni". Mostanában próbálok tanulni de valamikor nincs kedvem és hagyom az egészet és nem annyira érdekel ha rossz jegyet kapok, pedig tudom, hogy nem szabad. Meg amit megtanulok mindig elfelejtem és ha valahol van erről szó, sose tudok válaszolni csak akkor jut eszembe ha már elmondták a választ. Mit tegyek?

16/L


2013. máj. 14. 15:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Tehát azért romlottak le a jegyeid, mert nem igazán tanultál? Akkor a megoldás pofonegyszerű: tanulni kell. Rendszeresen. Minden nap egy kicsit.

Úgy nem lehet tanulni, hogy egyszerre leülsz, mert mondjuk másnap témazáró, és az egész anyagot egyszerre megtanulod. Ez tényleg képtelenség.

Az ember memóriája úgy működik, hogy sokszor kevés információt sokkal könnyebben fogad be, mint kevésszer sokat. Ha minden nap megtanulod azt, amit aznap vettetek, apránként rögzül az egész, és az agyad mindig annyi információt kap egyszerre, amennyit képes is feldolgozni.

Még egy dolog: az agynak időre is szüksége van. Kell egy pár nap ahhoz, hogy tökéletesen rögzüljenek a dolgok. Ezért nem járható út az, hogy a dolgozat előtti nap tanulsz meg mindent. 2-3-4 nappal előtte kell megtanulni, és aztán minden nap egyszer-kétszer ismétlő jelleggel átolvasni.

2013. máj. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy mondjuk ha hétfőn van töri és veszünk egy anyagot, és mondjuk csütörtökön felelünk/írunk, akkor mindig szerdára halasztom a tanulást. Nem megy, hogy leüljek és megtanuljam még aznap mert mindig mindent csak húzok. A múltkor megtanultam a fizikát hétvégén, úgy volt, hogy hétfőn írunk de nem volt ott a tanár, úgyhogy tegnap írtunk volna de totál elfelejtettem mindent pedig átismételtem hétvégén de olyan volt mintha életembe nem láttam volna a szöveget. 1 héttel ezelőtt meg tökéletesen felmondtam. Szerencsére nem írtunk.
2013. máj. 14. 15:20
 3/7 anonim ***** válasza:

Folytatva az előttem szólót:

amit tegnap megtanultál, annak kell 2-3 nap, míg az agy feldolgozza és a tudás leülepedik.

Éppen ezért nem szabad már közvetlenül vizsga előtti napon tanulni-ismételni dolgokat, mert a vizsga napjára az még nem fog leülepedni. Így bármit is fognak tőled kérdezni a régi anyagokból, nem fognak tudnak előjönni, felszínre kerülni, mert ott még elfoglalta a helyet a tegnapi ismeret, és ezért csak az jár az agyadba, a régiekre pedig nem emlékszel.

2013. máj. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem megy? Halogatod? Nem tudod rászánni magad? Ezen csak egyvalami segíthet: erőt kell venni magadon.
2013. máj. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha magolsz, akkor pláne nem fog menni.
2013. máj. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem magolom. Leírom külön füzetbe a saját szavaimmal rövidebben
2013. máj. 14. 17:09
 7/7 anonim válasza:

Nekem sem ment a tanulás. A gimnáziumban elhatároztam hogy tanulni fogok és eleinte nem ment majd egyszer csak összeállt hogy hogyan kéne tanulni nekem. De erre úgy jöttem rá hogy tanultam rendszeresen (nem úgy mint egy pedál gép) szóval te is csak tanulgass és majd összejön szerintem. Most egyetemen vagyok és sz*pok.


20/f

2013. máj. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!