Helyénvaló-e szerintetek, ha egy tanító erre neveli a gyerekeket?
Mikor kirándulni/múzeumba/stb. viszik nálunk az elsős gyerekeket, a tanítónők kérnek mindenkinek megfelelő számú buszjegyet (vagy bérletet).
Az első alkalommal, mikor a gyerek hazahozta a buszjegyeket, megkérdeztem, miért nem lyukasztott a járművön, mire elmondta, hogy a tanítónők azt mondták, nem szabad, csak ha jön az ellenőr.
Azóta többször volt ilyen, és más szülők (akik részt vettek a programokon) is elmondták, hogy valóban így van, ezt mondják a tanítónők a gyerekeknek.
Mi nem értünk ezzel egyet, és elmondtuk a gyereknek, hogy a tömegközlekedés egy közösségi szolgáltatás, amit abból tartanak fenn, hogy az emberek fizetnek érte (ebből kap fizetést a buszvezető, ebből veszik benzint, stb.). Nyilván én is ismerem a BKV (BKK) körüli botrányokat, és volt rá példa életemben, hogy blicceltem, de alapvetően azt gondolom, hogy ha már egy 7 évest erre nevelünk, esélyünk sincs rá, hogy egy „szebb jövőt” reméljünk.
Kíváncsi vagyok, Ti mit gondoltok erről.
Örülök, hogy vannak még, akik így gondolják.
Azért is elgondolkodtató szerintem e kérdés, mert lehet, hogy ugyanezek a tanítók fognak majd erkölcstant tanítani a gyerekeknek (szerencsére már nem az enyémnek)…
Fogunk beszélni a tanítónőkkel, kíváncsi vagyok a válaszukra, hogy miért alakult ki náluk ez a szokás.
Az érdekes viszont, hogy pár szülőnél már rákérdeztem, de őket nem hatotta meg e kérdés igazán…
Ez elég helytelen dolog a tanárok részéről. Persze amikor sírva megy haza Pistike, meg Juliska, hogy lecseszte őket az ellenőr, mert nem lyukasztottak, akkor meg na lesz a csend a tanárok részéről.
Ha sokszor mennek ilyen helyekre vegyél a gyereknek bérletet, és akkor nem lesz gond. Felénk sportot űznek az ellenőrök abból, hogy megalázzák a kisgyerekeket, ha véletlenül otthon hagyják a bérletüket, elfelejtenek lyukasztni.
Kedves 8. hozzászóló! Igazad van, előfordulhat ilyesmi is, ami nyilván elég kellemetlen szituáció lenne.
De szerintem pont az a lényeg, hogy ne az ellenőrtől való félelem motiváljon, hanem azért vegyen az ember jegyet/bérletetm, mert ez a normális, mert tudja, hogy miért teszi.
Erkölcsi szempontból ez ugyanaz e kérdés szerintem, mint hogy valaki azért nem öl-e embert, mert a pap a pokolba jutással fenyegeti, vagy azért, mert azt gondolja, ez nem helyes.
8-as vagyok, szerintem is ez a lényeg, hogy a gyerek tudja, hogy ha valamilyen szolgáltatást igénybe vesz annak ára van. Ezt a szülőnek kell megtanítania, a tanárnak pedig megerősítenie, ugyanúgy, mint a helyes közlekedést, pl hogy a zebrán körbe kell nézni.
Üljetek le a tanár nénivel és beszéljétek meg ezt, mert egy elsős gyereket igen egyszerű még összezavarni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!