Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ti hogyan képzeltek el egy...

Ti hogyan képzeltek el egy szabad életet?

Figyelt kérdés
Én mondjuk azzal kezdeném, hogy nem dolgozok 8 orát csak 4-5öt naponta, többet járkálnák a világban, többet olvasnák, többet szocializálnák akár idegenekkel is. Amiből áll legtöbb felnött élete, az a munka 8-9 orát és utánna meg már nemsokmindenre marad energia.Mindennap egyforma, a hétvége meg sokszor csak pihenésre jó, néha egy kis kiruccanás és elrepül az élet anélkül, hogy éltünk volna. Ki hogy látja ezeket.

2013. máj. 10. 23:44
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Elég lenne csak annyi, hogyha döntök ne az anyagiak legyen az elsődleges szempont. Szívesen megdolgozok a pénz
2013. máj. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
(előző) Szívesen megdolgozok a pénzemért, de azért ha napi 12 óra munkával sincs elég akkor az már nem csak rajtam áll.
2013. máj. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Hát attol függ, mennyi az elég.Van akinek a havi 350 000 se elég.Lakást venni meg ekkora fizetéssel se könnyü, főleg ha kertes lakás kéne és nem panel.
2013. máj. 11. 12:28
 14/19 anonim ***** válasza:

7-es vagyok. Ha már meg lettem szólítva, hogy a "TELJES ÉLET" után mi történt, hát leírom, már csak azért is, hogy hátha tanulnak belőle, akik olvassák.


A 89-es rendszerváltás során a privatizációkor hozzájutottunk egy közepes céghez, melynek hatalmas megrendelésállománya is volt a szoci múltból. Ez apám munkahelye volt, ahol az utolsó években igazgató volt és meg lehetett venni. Nem szarér' hugyér', de a megrendelésállományból a "praxis" kigazdálkodható volt. Mikorra felnőttem, pár munkahelyet kipróbálva, (egyikhez se fűlött a fogam) én is beszálltam és ebben kezdtem el dolgozni. Sajnos a megrendelések, ahogy a kormányok váltották egymást, kitaláltak mindenféle mutyikat, amikből minket már kihagytak, jött egy csomó olyan közbeszerzési szabályozás, ami a mi köreinket is kiütötte, tehát elapadtak a munkák és a kegyelemdöfést a válság adta meg.


Amiben én jó voltam: technológiai szaktudás, a termelő folyamatok olyan átszervezése, hogy sokkal költséghatékonyabban működjenek a dolgok. Ezzel késleltetni lehetett a teljes összeomlást. Ami baj volt és gyengeség: hogy a munkák behozogatását senki nem menedzselte a családból. Ami bejött az bejött, ami elúszott az elúszott. Sajnos képtelenek voltunk új utakra lépni és új megrendelőket akvirálni. Aztán meg el is adósodtunk sajnos. Ma is az előzmény maradványain tengődünk, de irtó szarul sajnos.


Viszont tény, hogy tudom, hogy milyen a teljes és jó élet, mivel megtapasztaltam. Ez az élet egyébként egyáltalán nem egy felelőtlen henye luxusélet, hanem igen komoly munka. Nyilván voltak előnyei, mondjuk más egy Porschéval megjelenni, mint egy Suzukival, más az, hogy nem kell a kisemberek sirámai között elvegyülni és együtt hüppögni, nyilván más volt, hogy nem kellett azon paráznom, hogy elkések. Illetve de, csak az nem a "főnök" előtt volt szégyen, hanem az üzletfél előtt, aki mondjuk tárgyalni várt. Azért mondom, hogy az sem volt gondtalan és felhőtlen élet, de más dimenziókban zajlott. Ott nem a napi filléres sárgacsekkproblémákkal viaskodtunk, hanem azzal, hogy egy jó beszállítóváltással adott esetben százezreket, milliókat meg lehet spórolni.

2013. máj. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
A munka menedzsmentje egyik legfontosabb dolog bármilyen cégnél és nagyon könnyü elcsúszni, rengeteg döntést kell hozni.Például felvállalsz melót ami kicsit túl nagy kihivás lenne adott helyzetben csak azért hogy ne veszits el egy megrendelést se, miközben "belenyomorodsz" a feladatba és végül több a veszteség mint a nyereség.Szóval sok a buktató egy vállalkozásban. Ami a Porsche-t illeti nem látok külömbséget, nem az a lényeg hogy Porsche vagy Suzuki, hamarabb az hogy hova tudsz eljutni vele, milyen messze a világban.
2013. máj. 11. 13:50
 16/19 anonim ***** válasza:
Én a teljesen szabad életet semmiként képzelem el. Miután semmivé válsz teljesen felszabadulsz :D
2013. máj. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Nem a halálról beszéltem, hanem az életről.
2013. máj. 11. 14:46
 18/19 anonim ***** válasza:

A jelenlegi életemhez csak annyit tennék hozzá, hogy ne kelljen tartanom semmitől. Ne kelljen amiatt aggódnom, hogy betörnek hozzánk, hogy megerőszakolják a lányomat, hogy kirabolják az idős édesanyámat, hogy részegen a kapum elé hánynak, hogy mire visszaérek a parkolóba, az autómnak lába kél, stb...

A szabad életet úgy képzelem el, hogy az emberek KÖLCSÖNÖSEN toleránsabbak egymással. Úgy értem, hogy nem csak mindig az a néhány amúgy is "jobb" ember enged, hanem a többi is. Senki sem bömböltetné a zenét éjjel 2-ig, mert tekintettel lenne a szomszédokra. Senki sem szemetelne, nem üvöltözne a buszon, és más módon sem zavarná a többi embert.

Én így képzelem a szabadságot.

2013. máj. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Nagyon megosztó a kérdésed, ha van időd erről dumálni esetleg, írj privátot!
2013. máj. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!