Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egyetertetek ezzel az allitass...

Egyetertetek ezzel az allitassal? , sorsunk a sajat kezunkben, , A megoldas te vagy magad.

Figyelt kérdés

Minden ami velunk tortenik jo is rossz is sajat donteseink kovetkezmenye.

Meg kell tanulni felvalalni ezeket es befejezni a masokra valo hivatkozast .

Senkit nem hibaztathatunk a rossz dolgokert csaki sajat magunkat.

Az elet kuzdelem amit emelt fejjel kell kuzdeni es a megoldas csak magunktol varhatjuk el.

A ferjem szerint igy mukodik a vilag.

Ebbol a nezetbol mar tobb konfliktusunk volt.

Ti mit gondoltok?



#férj #Elet szemlelet
2013. máj. 9. 10:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Részben egyetértek,azzal a résszel hogy a döntésinkért mi vagyunk a felelősek,akár jó akár rosz döntést hozunk el kell fogadni és nem másra háritani a dolgot.Viszont vannak olyan dolgok amik tőlünk függetlenek,ugymond ezt dobta a gép."Senkit nem hibaztathatunk a rossz dolgokert csaki sajat magunkat."ezzel nem értek egyet.
2013. máj. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Epiktétos válasza:


Bizonyos dolgok hatalmunkban vannak, más dolgok nincsenek. Tőlünk függ a véleményünk, az ösztönös vágyunk, a törekvésünk és ellenszenvünk, egyszóval mindaz, amit egyedül alkotunk meg. Nem tőlünk függ a testünk, a vagyonunk, a hírnevünk és a tisztségeink, tehát mindaz, amit nem egyedül hoztunk létre.


Azok a dolgok, amelyek hatalmunkban vannak, természetüknél fogva szabadok, semmi sem akadályozza, semmi sem köti őket. Azoknak a dolgoknak azonban, amelyek nincsenek a hatalmunkban, nincs erejük önmagukban, másoktól függenek, egy kívülálló megakadályozhatja vagy elsajátíthatja őket.


Emlékezz erre: ha a természetüknél fogva függő dolgokat függetleneknek tartod és a más dolgait sajátjaidnak tekinted, akkor minduntalan akadályokba ütközöl, bánkódni és háborogni fogsz, káromolod az isteneket és az embereket, de ha csak azt tartod a tiednek, ami valóban a tied, a más tulajdonát pedig a helyzetnek megfelelően a másénak tartod, akkor sohasem leszel a kényszer hatalmában, senki sem fog utadba állni, nem fogsz senkit szidalmazni és vádolni, és semmit sem kell majd akaratod ellenére végrehajtanod; senki sem árt neked, és nem lesz ellenséged sem, mert nem történik veled semmi baj.

[link]

2013. máj. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
csatlakozom az elöttem szolóhoz...természetesen a döntés a kezünkben van és vállalni kell a következményeket,ez helyes,de mi van akkor pl.ha 2két ember közös döntéséből gyermek születik és az egyik "meggondolja magát"?itt két ember döntését egynek kell tovább vinni...
2013. máj. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Tisztesseg hirnev nagy reszben tolunk fugg a vagyonunk is.

Ha en tudok banni a penzel es merek akkor lehet vagyonom akkor is ha csoronak szulettem.

A gyerekvallalas nehezebb pelda mert ott oszinten sokszor az egyik csak azert bolint ra hogy a masikat boldogga tegye.

2013. máj. 9. 10:56
 5/12 anonim ***** válasza:

hírnév, vagyon, rang? "nagy reszben tolunk fugg"

nagy részben. De nem egészen - és ez óriási különbség! Ezért nem értek egyet a titáni állítással.

Az egész több, mint a részek összessége

- a világ pedig így működik.

2013. máj. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én vagyok az ellenpélda. Hiába tervezek el valamit, vagy csinálok valamit valamiért az esetek nagy százalékában nem jön őssze, a sors közbeszól. Sokáig en is azt hittem, hogy én teszem az életem olyanná, amilyen lesz, de ez nem jött össze.
2013. máj. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Tschudin. Ajánlom Epiktétost- a nyomorult rabszolga volt- de mai napig elgondolkodtató amit ír.. Sikeres ember volt? Ő rajta múlt?

Mert az emberek nem szokták észrevenni: más a sors és a karma. A karma a cselekedeteinktől függ (a szó etimológiája is ezt mondja), a sors nem. A görög nagy tragédiákból ezekről sokat meg lehet érteni: mi az, amikor valaki elfogadja a sorsot (azzal csak azt lehet tenni) és mennyire meghatározó ez viszont a cselekedeteinkre. (a karmára)

2013. máj. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Miert ne lehetne valaki csoron sikeres?

Mi az hogy siker Szamomra sikeres vagyok ha a munkahelyemen azt hallom kerdezzetek meg tole o mindig mindent tud.

De nagymamam akkor erzi sikeresnek maga ha az unokak befaljak az osszes fankot amit sutott.

Siker nezopont kerdese.

Sors ? Nem hiszek benne sors a donteseid kovetkezmenye.

Pl az a sorsom egyedul eljek ? Nem azert elek egyedul mert egyik ferfi sem felel meg nekem.

Karma szerintem ez az isteni igazsagtetel hitetlen megnevezese Ha rosszat teszel tudatossan akkor azt visszakapod vagyis aki bunt kovet el bunhodni fog.

2013. máj. 9. 11:40
 9/12 anonim ***** válasza:
Teljesen egyet értek. Vannak dolgok, amiket nem lehet irányítani, összejöhetnek a dolgok de akkor is rajtam múlik hogy mit hozok ki belőle. Ha nem sikerül valami tanulok-e belőle vagy újra elkövetem azt a hibát. Sajnáltatom magam amikor minden összejön vagy mindent megteszek hogy kimásszak belőle.
2013. máj. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

sikeres - igen- szerintem jól látod


a karma: az ok-okozati láncolat..

igen :cselekedeteinknek következménye van- mindig, csak néha a hosszú idő telik el és nem ismerjük fel.

"Nem hiszek benne sors a donteseid kovetkezmenye. "

A sors? Pl hogy valaki éhező etiópiainak születik? és 5 évesen bele is hal? Valóban a te döntésed- hogy ma itt élsz?

Ha igen, nagyszerű Buddha-tudatállapotban vagy.

Mert igen, valahol a mi döntésünk, hogy hova születünk, mely szülőket választunk és miért inkarnálódunk, mi a feladatunk, a "saját utunk "(svadharma) - onnan fentről még tudatos ez- csak közben a felejtés folyamán átmegyünk.:))

és marad: Isten titka a világ. Mely titkot viszont emberi feladatunk megismerni, Hozzá közeledni...

-így működik a világ:)

2013. máj. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!