Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire bántó, hogy...

Tényleg ennyire bántó, hogy nem estem hanyatt a gyerek látványától?

Figyelt kérdés

A szomszédasszonyomnak unokája született. Mutogatott róla fényképeket a telefonján, de nem igazán hozott lázba, amit szerintem észre is vett rajtam, és rosszul esett neki. Nekem is van egy 6,5 éves lányom, de soha nem voltam az a jajjdecukizós, nem megy ez nekem. Persze, illendőségből mondtam, hogy aranyos, de ennyi. Nem hiszem, hogy ez bántó lenne, de nem köszön azóta. Csak erre tudok gondolni, hogy ezen bántódott meg.

27N


2013. máj. 9. 08:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Vannak társadalmi elvárások, amiknek meg kell tanulni megfelelni. Ez is egy ilyen helyzet. Ha valaki gyerekképet mutat, akkor is azt mondjuk, hogy "jajj, de helyes, de aranyos, tiszta anyja...blablabla", ha horrorfilmbe illő a látvány, vagy pont tök hidegen hagy. Ahogy dícsérjük a borzalmas új frizurát, és gratulálunk a házassághoz egy idiótával, stb. stb. Ilyen az élet.
2013. máj. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%

Ilyenek az emberek.

Én is olyan vagyok mint te,tök idegen gyerekről egyáltalán minek mutogat képet....

De illendőségből mindig megdicsérem,esetleg egy "a szeme olyan mint a magáé kedves szomszéd".És elolvad,örül,és eszébe nem jut megmérgezni a kutyánkat...

2013. máj. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Persze, tudom én, hogy így működnek a dolgok, mondtam is, hogy aranyos, de elfelejtettem olvadozni, mert ezerfelé járt az agyam. Viszont így már nem tudom, hogy hozhatnám helyre?
2013. máj. 9. 09:16
 4/11 anonim ***** válasza:
92%

Igen, kedves kérdező. Tapintat, kedvesség, figyelmesség. Nem az a lényeg, hogy mi a véleményed a gyerekről, hanem, hogy adott volt egy helyzet, ahol örömet okozhattál volna egy embertársadnak, vagyis inkább osztozhattál volna vele az ő örömében és ezzel boldoggá teheted volna, de ehelyett megsebezted.

Piti dolognak tűnik, de ilyen apróságokon múlik a teljes életünk minősége, a lelki békénk.

2013. máj. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem anyaként megérted. Ha pl. egy osztálytalálkozóra viszel képet a kislányodról, és egy távoli ismerős annyit mond rá, hogy "jah, a lányod? Szép." és beszélget mással másról, hogy esne? Kicsi dolog ez, mégis fontos. Mert annak, aki mutatja, fontos.
2013. máj. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%

Ha nem undok hangsúllyal mondtad, hogy "aranyos", és esetleg mosolyogtál mellé, akkor nem tudom, mi oka lenne megbántódni.

Ha látod legközelebb, kérdezz rá, hogy van a kisunoka?

2013. máj. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is kérdezd meg legközelebb, hogy mi van az unokával, mit csinál már, stb. Rögtön elfelejti a haragját és örül, hogy mesélhet.
2013. máj. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

"Vannak társadalmi elvárások, amiknek meg kell tanulni megfelelni."

Első válaszolónak igaza van, plusz tényleg tapintat, kedvesség néha nem árt, ha nem is őszinte.


Nekem is gyakran meg kell erőltetnem magam, sógorom kislánya iszonyatosan rossz és üvöltözős, elkényeztetett, ha ott vagyunk anyósomnál, mindent meg kell engedni neki, én általában konstans mosollyal az arcomon szoktam nézni magam elé, vagy a gyerekre, még akkor is ha pl. könvyemet tépte ki a kezemből és hozzávágta szekrényhez...:I

Vagy nevetek együtt anyósommal, hogy jaj de aranyos volt.


Tényleg nehéz, de pl. ha tényleg odaképzeled magad a helyébe-még akkor is, ha te nem mutogatsz képeket, akkor könnyebben megy.

2013. máj. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 zabmester ***** válasza:

Egyszerűen annyi történt, hogy nem azt a reakciót adtad, amit ő várt. Rám egyszer öcsém egyik haverja sértődött meg, mert nem estem hanyatt az új kocsijától. De hát most mit csináltam volna, mondtam neki, hogy klassz, de ezen felül én aztán rohadtul nem értek hozzá (ezt nem mondtam, csak azt, hogy klassz :)), aztán a srác hetekig nem volt hajlandó köszönni. Na bumm, hát aztán.

Mondjuk nem is tudom, talán azt várta volna a szomszéd, hogy kérdezel egy-két dolgot, pl. hogy hány kiló, meg hány centi, meg ilyenek, neked azért megvan annyi előnyöd, hogy mivel van már gyereked, tudsz olyanokat kérdezni, ami releváns a témában. Ha öcsém haverja egy gyereket mutogatott volna, arról én is tudtam volna kérdezni :D

2013. máj. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Scannapieco ***** válasza:
100%

Szerintem semmi bántó nincs ebben, a megfelelő kommunikációs készséggel megáldott ember egyszerűen felfogja, hogy a partnerét nem érdekli a téma és továbblép. Őszintén szólva én hülyét kapok a gyerekek mutogatásától. Teljesen jól reagáltad le az eseményt, "aranyos" és kész, köszönöm, csókolom. Ha ezen túl ő még nem fogja fel, hogy nem érdekel és pláne annyira megsértődik, hogy már nem is köszön, akkor az már messze nem normális dolog, a maminál szocializációs problémák vannak.


Én a neveletlen gyerekeket is utálom és nem vagyok hajlandó eljátszani, hogy aranyos. Ha elszakad a cérna akkor rászólok más gyerekeire is. Sajnos manapság mindenki homokba dugja a fejét, nehogy megsértse a szülők hatalmas önérzetét. Ha én kölyökkoromban így viselkedtem volna apám sógorával a fater leordította volna a hajat a fejemről, de eszembe se jutott mert tudtam, hogy a sógor bácsit tisztelni kell. De ma ez nem divat, és szinte az összes környezetemben lévő gyerek idegesítően neveletlen. Ez nem vezet semmi jóra, csak egy rakás hiperaktív, degenerált gyerekhez. Tessék rászólni a kölyökre ha hülye!

2013. máj. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!