Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A külföldiek mit gondolnak a...

A külföldiek mit gondolnak a magyarokról?

Figyelt kérdés
2009. szept. 28. 18:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ.

A lengyelek csipáznak minket, a törökök is úgy gondolnak ránk, mint "kedves rokonokra", az irániak pedig úgy emlegetnek minket, mint Magyarisztán (a legnyugatabbi török állam) és ez részükről dícséret. A kínaiak távoli rokonaiknak tartanak minket, minden évben rendeznek magyar kulturális hetet és Petőfi kötelező tananyag a kínai általános iskolákban.

A szerbek, románok, szlovákok viszont annak örülnének a legjobban, ha kihalnánk máról holnapra. Az osztrákok sem csipáznak minket különösebben. Náluk a magyar tolvajok képe terjedt el. Több üzletre ki van írva (magyarul), hogy "Ne lopj". Kb. ugyanez a képo él rólunk Olaszországban is, bár az olaszok szinte mindenkit szeretnek, aki nem b@szogatja őket egyfolytában, de ez a ritkább (pl. a franciákat nem szívlelik).

A németeknek sem vagyunk a szíve csücske, de ők senkit sem kedvelnek igazán, aki nem nem német (esetleg osztrák, vagy németsvájci).


Más most nem jut eszembe, de nagyon változó a képük rólunk. Attól függ hova mégy.

2009. szept. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát, bármelyikre kíváncsi vagyok :D köszi :]
2009. szept. 28. 19:06
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért annyira nem gáz a helyzet, mint ahogy azt a legelső leírta, vannak elég régi infoi. Például az osztrákoknál csak volt olyan felirat, még anno, a rendszerváltás környékén.

Két hónapja beszéltem ezekről külföldi fiatalokkal, szlovákokkal, németekkel, osztrákokkal, törökökkel. A szlovákok azt mondták, hogy csak azoknak van bajuk általában a magyarokkal, akik nem élnek együtt velük, de amúgy olyan bezzeg nemzet vagyunk mi nekik (mint nekünk Szlovákia - "bezzeg milyen jól ment nekik..."). A törökök tényleg tartják, hogy félig-meddig kultúrában kicsit rokonok vagyunk. A németek öregek még tudják, hogy mi az a Pán-Európai Piknik, meg Balaton is milyen jó volt régen, a fiatalok a Szigetért örvendeznek, hogy milyen olcsó itt nekik a buli. Az osztrákoknál még nem felejtették el azt, hogy lehúztunk együtt pár évet, így még mindig a magyarokra figyelnek leginkább a kelet-európai régió országai közül. A lengyelek meg baráti nemzetként tartanak minket számon (és tudják a "lengyel-magyar két jóbarát..." mondókát).

2009. szept. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
98%

(Első vagyok)

Azt nem mondtam, hogy a németek utálnak miket, de alapvetően nem nagyon kedvelik a nem németeket.

Az osztrákoknál úgy tudom még most is vannak ilyen feliratok. Meg a Schengeni-övezethez való csatlakozásunkkor is eléggé ellehetetlenítették a bejutást a határ menti osztrák falvakba. De nekik igazán nincs bajuk velünk.

Persze ezek a "sztereotípiák" se mindenhol igazak. A románok például többnyire nem szívlelnek minket, de vannak köztük is olyanok, akik kifejezetten "magyarbarátok".

2009. szept. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Sok szempontból pozitívan vélekedik rólunk a Nyugat. Ugyanis úgy gondolják, hogy mi volnánk a legcivilizáltabb "kelet-európai" állam. Sok dologban egyébként tényleg így van. Mi volnánk a nyugati civilizáció képviselői a "Balkánon" és a "Keleti Blokkban". Ugye a nem európainak Európa az, amit mi Nyugat-Európának mondunk. Mi nem vagyunk Európa, vagy legalábbis nem a szó hétköznapi értelmében (náluk). Eléggé nacionalista államnak gondolnak (ebben sok igazság van).

A közelebbi szomszédaink nyugatra általában enyveskezű népnek gondolnak (ebben igazuk is van).

2009. szept. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
92%
Konkrétan a románokhoz annyit fűznék hozzá, hogy nemrég sikeresen megismerkedtem egy román leányzóval - nagyon kedves, aranyos, intelligens, és semmi baja velünk. Ő persze nyilván csak egy ember, de ha egy ilyen van, akkor biztos van több is.
2009. szept. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :]
2009. szept. 29. 11:58
 8/11 anonim ***** válasza:
82%

Attól függ, mely külföldiről és milyen gondolkodás képviselőjéről van szó.

Van aki azt sem tudja, mi az, hogy magyar. Van aki gyűlölködik, van aki kifejezetten szereti a magyarokat, van aki bizonytalan, és csak sztereotipiákat tud rólunk, van aki kíváncsi ránk. De azt a képet, amit mi magunkról gondolunk, sehol nem látják és gondolják. Egy biztos: Afrika legeldugottabb csücskében is tudják, hogy Puskás Öcsi és Rubik Ernő Magyarok! Tapasztaltam. Nem szövegelni kell, hanem világraszólót alkotni. Az összes politikusunk elmehet a sunyiba, egy tudóssal, sportemberrel, művésszel, de az egyszerű munkáját rendben végző munkásemberrel szemben is. Mert ők, akik dolgoznak, alkotnak. Valljuk be: Ha Talmácsi nem nyer VB-t, soha senki nem hivatkozott volna arra, hogy van a "futottak még" közt egy magyar. Itt mindenki a saját pénzén, véráldozatán, idején lesz világhírű, amihez semmi köze egy magyarnak sem, utána meg a világhírű teljesítménye után irtóra magyar lesz a magyar médiában, mintha Magyarországtól kapta volna ajándékba a lehetőséget. Igen arra, hogy a saját pénzén, saját erejéből ott lehessen ahol van. Na ŐK a VALAKIK!!!!!

2009. okt. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A németek kifejezetten szeretik a magyarokat, mert nagy szerepünk volt az újraegyesítésben, hogy megnyitottuk a határt. És annak idején az NDK-ból sokan jöttek Balatonra nyaralni, valamint ma is nagyon sok német jön Budapestre is turistaként.

Az osztrákok szerintem "semlegesek" velünk szemben, se nem szeretnek, se nem utálnak, viszont a svájciak cigánynépnek tartanak minket.

Ezekről tudok nyilatkozni.:)

2010. júl. 23. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát, én ezekhez annyit tudok hozzáfűzni, hogy egy "támogatónk" biztos van Angliában is: Az angoltanárunk angol és mindig dicsér minket és mondjak, hogy "én kedves mágyárkáim" és hogy nagyon szereti a rakott krumplit, de a tojás levest nem. XD Nagyon aranyos és nagyon szeretjük ^^!
2010. aug. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!