Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Lenéznek! Mit tegyek ez ellen?

Lenéznek! Mit tegyek ez ellen?

Figyelt kérdés
16 éves fiú vagyok. Gimnáziumba járok. Viszonylag jó osztályba járok, de mégsem jó. Észrevettem a megnyilvánulásaikból, hogy azt hiszik roma vagyok. Az tény hogy a bőröm nagyon sötét, kinézetre tényleg úgy nézek ki, de magyar vagyok. Odáig fajult a dolog, hogy szinte irtóznak tőlem, ha véletlenül esetleg összeér a kezünk, vagy elmegyek mellettük, egyből fintorogva mossák meg felé meg egyebek. Többször hangoztak el olyan mondatok, hogy te cigány vagy? Meg, menj innen kis cigó! Meg kell mondanom nagyon bánt a dolog, mert most már olyanná vált, hogy kiközösítenek. Hiába mondanám hogy nem vagyok az, el se hinnék! Mit tegyek?
2013. ápr. 30. 22:23
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

1.Ne mutasd,hogy most hűde megbántanak a kis szerencsétlenkedéseikkel!

2.Az osztályfőnök előtt tényleg elmondhatod,hogy mi bánt.Akkor komolyan vesznek.Ha mindenkivel simán csak rendes vagy,akkor is komolyan vesznek.

2013. máj. 1. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

A visszatámadásokat nem javasolnám, mert ezzel reagálsz a provokációkra.

Ez nem arról szól, hogy cigány lennél, hanem arról, hogy találtak valamit, amivel piszkálhatnak és látják rajtad, hogy érzelmeket vált ki belőled. Lehetne ez a testsúlyod, a kiálló fogaid, a frizurád, a magasságod, a szemüveged - bármi.


NEM azon van a hangsúly, hogy milyen színű a bőröd és milyen vélt vagy valós származásod van.


Voltam ilyen helyzetben, hosszútávon a legjobb megoldás az önirónia - ezzel azt mutatod, hogy téged semennyire nem érdekel, NEM VESZED ŐKET KOMOLYAN.


Az olyan tanácsokkal, hogy "te is nézd le őket" nem sokra mész, mert egy háborúskodásba fog torkollni és soha nem lesz vége. Akkor találnak mást rajtad.


Kezdj el viccelődni ezzel, mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne.

"Pistike, te cigány vagy."

- Hogyne, képzeld most vettek fel a száztagú cigányzenekarba, én leszek a logojuk.

- Persze, annyi vonó van bennem, hogy hozzám jár utánpótlásért az összes európai szimfónikus zenekar.

- Sőt, zsidó is vagyok, fekete és arab és meleg egyben, ezt kérlek még tedd hozzá!

- Persze és ha tudnád így mennyi pénzt megspórolok a szoláriumon/naptejen!


Mindezt hatalmas mosollyal és felemelt fejjel.


Hogy értsd, mi a mechanizmusa az egésznek: nagy valószínűséggel nem túl nagy az önbizalmad, ezért te vagy a gyenge pont, akit céltáblának használnak. Teljesen mindegy, hogy most az találják ki, hogy cigány vagy, vagy azt, hogy elállnak a füleid. (Lásd a lány példáját, akire a cigánytól a zsidón át a náciig mindent kitaláltak)

A lényeg, hogy piszkálni akarnak és akkor érik el a céljukat, ha azt látják rajtad, hogy

- zavar

- dühös leszel

- megbántanak.


Amíg ezeket nem mutatod, addig nekik sem annyira poén. Gyors változást ne várj, néhány hétig is eltarthat, mire megunják, hogy nem találnak rajtad fogást és keresnek másik célpontot maguknak, aki FELVESZI a piszkálódást.

2013. máj. 1. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Egyébként kb. ennyi idős voltam, amikor hasonló helyzetbe kerültem - nálam a kis melleim voltak az, ami nálad a cigányozás. Kifejezetten gyorsan leszálltak rólam, amikor beszálltam a játékba és rákontráztam azokra, amiket mondtak.

"Igen, vigyáznom kell a lengőajtóval, mert engem orrba vág, nem úgy mint Mariskát (akinek jó nagy mellei voltak)"

"Hollandia hozzám képest egy dombvidék."

"A mellméretemet édesapámtól örököltem."


Ezek után elkezdtek beleunni,hiszen már nem volt vicces, hogy azt ismételgessék, amivel én is egyetértek, sőt, még rákontrázok. A céljuk az ellentét volt, de ez nem jött össze, hiszen egyetértettünk.

Gondolj bele, ki akarna a saját véleményével vitatkozni?

- Kicsi a melled!

- Igen, kicsi a mellem.

- De..ööö...mindegy, hagyjuk.


Mit tud erre válaszolni? Mivel vitatkozzon innentől? Hol az ellenállás? Ő szeretne engem győzködni, ellentmondani nekem. Mindez nem sikerül, ha elkezdem az ő véleményét hangoztatni, ráadásul látványosan jól szórakozom rajta.

2013. máj. 1. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Ha a bőröd nagyon sötét akkor nem lehetsz sima magyar.Tuti van benned cigó vér vagy egyéb.
2014. febr. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!