Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Lenéznek! Mit tegyek ez ellen?

Lenéznek! Mit tegyek ez ellen?

Figyelt kérdés
16 éves fiú vagyok. Gimnáziumba járok. Viszonylag jó osztályba járok, de mégsem jó. Észrevettem a megnyilvánulásaikból, hogy azt hiszik roma vagyok. Az tény hogy a bőröm nagyon sötét, kinézetre tényleg úgy nézek ki, de magyar vagyok. Odáig fajult a dolog, hogy szinte irtóznak tőlem, ha véletlenül esetleg összeér a kezünk, vagy elmegyek mellettük, egyből fintorogva mossák meg felé meg egyebek. Többször hangoztak el olyan mondatok, hogy te cigány vagy? Meg, menj innen kis cigó! Meg kell mondanom nagyon bánt a dolog, mert most már olyanná vált, hogy kiközösítenek. Hiába mondanám hogy nem vagyok az, el se hinnék! Mit tegyek?
2013. ápr. 30. 22:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
34%
Mutasd meg nekik, hogy anyud,apud magyar, vágd a képükbe a fotójukat.
2013. ápr. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
69%

nagyon sajnálom.

ha az lennél is rondák veled, de így is

szüleid mit szólnak?

2013. ápr. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
20%
Tőlem is félnek az iskolába csak mert felvan nyírva a hajam de nem ilyen focista pávás bénaságra... mindig legyen jó illatod:D csak azokat szokták basztatni akik büdösek!
2013. ápr. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%

Kérj az ofőtől 5 percet az egyik óra elején és mond el mindenkinek a problémádat.

Szerintem ha látják hogy nyíltan beszélsz róla talán felfogják!

Kitartást!

2013. ápr. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
71%
Na ez az előítélet.Beszėlj az ofővel,mert ha roma lennél sem lenne elfogadható ez a viselkedés.
2013. ápr. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
47%

Nézd le őket te is. Az ilyenek nem érdemelnek mást nem is kell nekik megfelelni.


Elég ha tiszta, ápolt vagy. Egy normális, jó frizura meg néhány jó ruha. Nem drága szarokra gondolok és a turiban most vettem egy rakás olyan cuccot, amiről senki nem mondja meg, hogy nem egy jobb butikból van.


És a verbális megnyilvánulásokra is figyelj.


Ha ezek után is szaroznak tojd le őket.


Én úgy voltam ezzel, hogy csak magammal foglalkoztam, és mindig azon járt az eszem, hogy ennek is hamarosan vége és sose látjuk többet egymást.

Nem is lettek barátaim a középsuliból.


Szólj vissza nyugodtan mert csak addig merik csinálni, amíg hagyod.


Pl. Ha értelmeset nem tudsz mondani inkább hallgass. Nem is ismersz kis hobbináci stb.


Esetleg ha a szüleidnek nincs cigányos külsejük megkérhetnéd őket, hogy egyszer találkozzatok a suli előtt, mintha mennétek valahova.


Hadd lássa mindenki, hogy kiktől származol.

2013. ápr. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszi!
2013. ápr. 30. 22:44
 8/14 anonim válasza:
72%

Ez nagyon undorító. Na de akkor az én történetemet hallgasd meg...


3.-4. osztályban engem is cigóztak. Szőke és majdnem kékszemű vagyok nagyon fehér bőrrel, nagyon úgy nézek ki... :D


4.-től kezdve egészen mostanáig, 6. év elejéig zsidó voltam. Hurrá.



Most meg újonnan már... NÁCI VAGYOK?? :o Hát ez miféle transzformáció? >.<


Amúgy az előttem szólókat erősítem, legyél ápolt, és ne legyenek cigós, azaz "ráj" megnyilvánulásaid :))

2013. ápr. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én a 4-el értek egyet!
2013. ápr. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Legvegso esetben masik iskolat keress.
2013. máj. 1. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!